Skocz do zawartości
Equisetum

Jaki poziom karty graficznej do obecnego sprzętu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Moja sytuacja jest taka: mam obecnie procesor i5 6600k podkręcony do 4,4, 16 Gb RAM 2400 i GTX 1070 wraz z monitorem FHD 60 HZ. Planuję w najbliższej przyszłości kupić monitor 2k 144Hz 27' i do niego muszę dokupić kartę. Chciałbym komfortowo i płynnie pograć we wszystko na co mnie najdzie ochota (niekoniecznie wszystko na ultra ze wszystkimi wodotryskami), ale na chwilę obecną nie będę zmieniał procesora/MOBO/RAM (zapewne w przyszłym roku w okolicach późno-wiosennych). W jaki poziom karty graficznej celować, żeby po pierwsze, dała radę z takim monitorem, a po drugie, żeby nie była bardzo ograniczana przez obecny procesor?

Czy poziom RTX 2060 wystarczy do komfortowego użytkowania, czy raczej czekać i celować w RX 5700? A może poziom 1070/1660TI jest już wystarczający i na razie nie ruszać? Monitor obsługuje technologię FreeSync, niestety nie obsługuje GSync (co też może mieć jakieś znaczenie). Obstawiam, że niereferencyjne RX 5700 jak się pojawią to będzie poziom ~1800 zł, za 300 zł mniej mam RX 2060 dzięki czemu jestem 300 zł bliżej zmiany platformy na wiosnę co też nie jest bez znaczenia.

 

Z góry dzięki za sugestie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowana wiekszość nowych monitorow z freesync jest tez kompatybilna z G sync to że nie ma go na oficialnej liscie nie oznacza, że nie będzie działało. Co to za konkretny model monitora?

Ogólnie przesiadka z 1070 na 2060 to dla mnie za mały boost. 2060 super/2070 już widać większą różnice. Nie referent 5700/xt też spoko opcja. Miej świadomość, że są gry w których procesor będzie niedomagał, ale w 1440p będzie to rzadkość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną wybór padł raczej na MSI Optix MAG271CQR i faktycznie piszą na forach, że da się ustawić na nim G-sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...