Forum PCLab.pl: Krople do oczu - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Krople do oczu Na zmęczenie Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Kornelix 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Sierpień 2019 - 10:50

Witam

Jestem obecnie na urlopie i postanowiłem nadgonić trochę z filmami. Wiadomo, filmy + jeszcze internet i oczy dostają po dupsku. Pewnie nie jeden raz ktoś z Was tego doświadczył/doświadcza. Kiedyś byłem u okulistki to jak mi przepisała kropelki to się za głowę złapałem, 40zł za buteleczke. Ciekawe jestem jakie kropelki polecacie, bo muszę jakieś kupić.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Keel 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 11:51

Ja używałem i używam np visine cos kolo 15zl, lacrimal tez cos w okolicy 10-15zl, i starazolin, chyba najdrozszy bp kolo 20zl. I szczerze, nie bardzo widze różnice. Kazde z powyzszych dziala na chwile.Najlepiej to co jakis czas zamknąć oczy na kilkanascie minut, dac dobre oświetlenie, a nie w ciemności gapic sie z metra w 50cali :D

#3 Użytkownik jest niedostępny   Sary 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 11:54

Nie wiesz ze urlop służy do nadrobienia wizyt lekarskich a nie filmów?:E Trzeba było poprosić o zamiennik!

Visine to "płynne, żelowe krople idealne dla podrażnionych, zmęczonych oczu.: 16 zł, a tak w zasadzie to wszystko to jeden "kij" jak napisał Keel. Poproś w aptece o najtańsze krople do oczu.

Ten post był edytowany przez Sary dnia: 20 Sierpień 2019 - 12:07

#4 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 13:13

Zobacz postKeel, o 20 Sierpień 2019 - 11:51, napisał(a):

Ja używałem i używam np visine cos kolo 15zl, lacrimal tez cos w okolicy 10-15zl, i starazolin, chyba najdrozszy bp kolo 20zl. I szczerze, nie bardzo widze różnice. Kazde z powyzszych dziala na chwile.Najlepiej to co jakis czas zamknąć oczy na kilkanascie minut, dac dobre oświetlenie, a nie w ciemności gapic sie z metra w 50cali :D

Podpisuję się pod tym.
Ja robię coś takiego, że robię "łódkę" z jednej dłoni, leję na nią letnią wodę z kranu, przykładam otwarte oko i trzymam z 10 sekund pod wodą. To samo z drugim okiem. Lepsze uczucie nawilżenia niż po kroplach.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Robocap 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 13:26

Zapytaj w aptece o zamiennik i tyle ;)

#6 Użytkownik jest dostępny   marcin_21 

• Polska- Chiny Disneylandu
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 13:39

placebo albo jeszcze gorzej.

Krople do oczu powodują, że zostaje ograniczona naturalna produkcja łez, i wtedy po zaprzestaniu korzystania z takich kropel jest gorzej niż było przed

przede wszystkim higiena pracy.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Spokxik 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 14:15

KOMPIN i mama nie widzi że spawałeś. Żel z aloesu i inne łagodzące badziewia w tym są coś +/- 13.50PLN

#8 Użytkownik jest niedostępny   Kornelix 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 23:04

Nie nie, ja te kropelki miałem 2-3 lata temu jak byłem u okulistki z mętami w oczach i spytałem o jakieś kropelki do kompa.

Czyli co do meritum, to te kropelki jedna wielka ściema, efekt chwilowy i nie warto wydawać kasy?

Altair, nie polecam takiej metody, kiedyś wpadłem na podobnie genialny pomysł i dostałem zapalenia spojówek. Nie wiem, może była jakaś bakteria w wodzie, a może to, że po takiej "kąpieli" odrazu wyszedłem z przekrwionymi oczami na dwór, a była wietrzna pogoda, mimo wszystko już nie powtórzyłem tej metody i nie powtórze.

#9 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 07:20

Czyli co do meritum, to te kropelki jedna wielka ściema, efekt chwilowy i nie warto wydawać kasy?

Ogólnie to tak, raczej nie jest to dobre do długotrwałego używania.
Lepiej kup sobie nawilżacz powietrza aby utrzymywać te 45-65%, wcale nie są drogie ja mam np. Taki kupiony obdrapany powystawowy za stówkę.

#10 Użytkownik jest niedostępny   qjin 

• Przy Tawernie pod Pijanym Kogutem
  • Ikona
  • Grupa: Moderatorzy

Napisany 21 Sierpień 2019 - 07:54

Zobacz postÁltair, o 20 Sierpień 2019 - 14:13, napisał(a):

Podpisuję się pod tym.
Ja robię coś takiego, że robię "łódkę" z jednej dłoni, leję na nią letnią wodę z kranu, przykładam otwarte oko i trzymam z 10 sekund pod wodą. To samo z drugim okiem. Lepsze uczucie nawilżenia niż po kroplach.

:lol2:

Powinienem to ukryć, bo jeszcze ktoś posłucha Twojej "rady"...

Zobacz postKornelix, o 21 Sierpień 2019 - 00:04, napisał(a):

Żadna ściema. Nigdy nie będzie tak, że zakroplisz raz i starczy na pół dnia. :E
Trzeba przynajmniej kilka razy. Jak ktoś nie ma większych problemów z suchymi oczami, to w gorszych chwilach wystarczy pokroplić kilka tygodni i więcej może być niepotrzebne. Ale to tez zależy, jak dba się o oczy i odpowiednie warunki, np. klimatyzacja nie służy oczom albo jak ktoś siedzi wiele godzin przed ekranem, to starać się robić przerwy i mrugać, patrząc w dal.

Kupić porządne krople, bez konserwantów i fosforanów, zwłaszcza jeśli zamierzacie stosować przewlekłe albo chociaż w miarę regularnie.
Ze zwykłych Thealoz Duo są jednymi z lepszych. Żelowe: Hyal Drop Pro albo Hylo Gel. One dają dłuższy efekt nawilżenia.
Jedne krople nawilżają lepiej, drugie gorzej. Reakcja na nie jest też kwestią indywidualną.
Z czasem oko może się przyzwyczaić i efekt nawilżenia może nie być tak dobry jak na początku. Można wtedy zmienić krople.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Áltair 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 11:29

Zobacz postqjin, o 21 Sierpień 2019 - 07:54, napisał(a):

To proszę, dajesz wykład, co jest złego w przemywaniu oczu miękką woda z kranu? :) Okulista tak kazał robić, zamiast wydawać na niewiele dające krople, więc rozumiem, że masz wyższe wykształcenie niż doktor :)

Ten post był edytowany przez Áltair dnia: 21 Sierpień 2019 - 11:31

#12 Użytkownik jest niedostępny   sino 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 12:54

Zobacz postqjin, o 21 Sierpień 2019 - 08:54, napisał(a):

Lepiej ukryć niebezpieczny temat. Przede wszystkim krople mogą uszkodzić wzrok, ludzie nie patrzą w ulotki lub jej olewają, mają stosować góra 3-5 dni a stosują latami (ja zresztą też, ale z oczami ryzykowałem z miesiąc). Lekarze oczywiście nerwowo reagują na takie masowe zażywanie, a krople zmieniają się w na receptę (nie tylko do oczu).

Rada z wodą jest dobra. Najlepsze krople to łzy, ale ciężko płakać tak dużo. Ja stosuję proste polanie wodą na ręce i do oczu, wiele razy w ciągu dnia. To od dawnych czasów TV CRT kiedy oczy potrafiły "szczypać".

#13 Użytkownik jest niedostępny   AndrzejTrg 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 16:10

Zobacz postÁltair, o 20 Sierpień 2019 - 13:13, napisał(a):

Podpisuję się pod tym.

Skąd wiesz że masz miękka wodę w kranie?

#14 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 16:28

No tak, oczywiście. Woda z kranu z rączek na oczka. Woda oczywiście gwarantowana że nie ma czegoś podrażniającego, rączki oczywiście też o gwarantowanej neutralności, umyte w środku oczywiście neutralnym dla oczu. Wszystko w sposób zupełnie naturalny i bezpieczny, ot zwykłe garbienie się nad kranem i wlewanie sobie wody z niego do oczu po łapkach. Tak, to najzupełniej najlepsza, najbardziej optymalna metoda.

@autor
Skoro zakładasz że będziesz aż tak się katować, że trzeba będzie ratować oczy, to może sobie jednak trochę stonować te maratony? :) Weź odpocznij, a nie zajeżdżaj się siedzeniem przed ekranem :)

Ten post był edytowany przez jagular dnia: 21 Sierpień 2019 - 16:29

#15 Użytkownik jest niedostępny   sino 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 19:23

Zobacz postjagular, o 21 Sierpień 2019 - 17:28, napisał(a):

1. Woda oczywiście gwarantowana że nie ma czegoś podrażniającego
2. rączki oczywiście też o gwarantowanej neutralności
3. Tak, to najzupełniej najlepsza, najbardziej optymalna metoda.
1. Pewnie, że tak. Choć są miejsca, że strach się napić, ale nie u mnie.
2. Ja mam czyste, myję je jak Monk.
3. Optymalna do iść do lekarza specjalisty, będzie dużo drożej i zabroni kropel.

#16 Użytkownik jest niedostępny   vhp 

• PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 21:30

Zobacz postKornelix, o 20 Sierpień 2019 - 11:50, napisał(a):

Wiadomo, filmy + jeszcze internet i oczy dostają po dupsku.

Polecam porządny monitor.

#17 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 22:14

Zobacz postsino, o 21 Sierpień 2019 - 19:23, napisał(a):

1. Pewnie, że tak. Choć są miejsca, że strach się napić, ale nie u mnie.
2. Ja mam czyste, myję je jak Monk.
3. Optymalna do iść do lekarza specjalisty, będzie dużo drożej i zabroni kropel.

1. Nigdy nie wiesz, ile i jakie bakterie, czy inne cuda są w wodzie w kranie. Nie wiesz, jakie są w kranach ludzi, którym ewentualnie poleca się przemywanie oczu wodą z kranu, dlatego taka rada jest kontrowersyjna.
2. Produkty, którymi myjemy ręce, nie są projektowane pod kątem neutralności dla oka. Ich pozostałości mogą (oczywiście: nie muszą) powodować podrażnienia. Nie wiesz jak dokładnie i dobrze umyje ręce osoba, której radzi się płukanie oczu wodą z kranu w dłoniach.
3. Optymalna opcja to użyć neutralnych, o odpowiednim pH, płynów przeznaczonych do mycia oka.

To w końcu oczy. Coś wrażliwego, nie do odbudowy, wymiany. Organ odpowiadający za większość odbieranych bodźców. Starajmy się go szanować i minimalizujmy możliwość powstania problemów.

#18 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 07:16

1. Nigdy nie wiesz, ile i jakie bakterie, czy inne cuda są w wodzie w kranie. Nie wiesz, jakie są w kranach ludzi, którym ewentualnie poleca się przemywanie oczu wodą z kranu, dlatego taka rada jest kontrowersyjna.

Oczywiście warto to sprawdzić, ale w wielu miastach w Polsce woda w kranie jest lepsza od butelkowanej źródlanej i mineralnej jeśli chodzi o zanieczyszczenia. Zwłaszcza mikrpoplastikiem, ale nie tylko. Jak ktoś jest purystą niech przegotuje, bakterie zginą, woda będzie bardziej miękka, PH się podwyższy i voila.
Natomiast efekt nawilżenia czegoś takiego jest bardzo krótkotrwały i tu nie ma się co spodziewać cudów.

2. Produkty, którymi myjemy ręce, nie są projektowane pod kątem neutralności dla oka. Ich pozostałości mogą (oczywiście: nie muszą) powodować podrażnienia. Nie wiesz jak dokładnie i dobrze umyje ręce osoba, której radzi się płukanie oczu wodą z kranu w dłoniach.

No jasne, ale większość ludzi i tak w różnych sytuacjach np. przeciera oczy w ogóle nie myjąc rąk i żyje. Wydaje mi się, że to naturalne że jak ktoś mówi o przemyciu oczu to należy najpierw umyć ręce.

3. Optymalna opcja to użyć neutralnych, o odpowiednim pH, płynów przeznaczonych do mycia oka.

I morwy białej :). Dobrze napisał, żeby skonsultować się z lekarzem zamiast bawić się w różne cudowne specyfiki i suplementy.

Tak czy siak autor tematu pytał o krople, sam pracuję przy kompie, jestem alergikiem i zdarza mi się mieć suche oczy. Okulistka cośtam mi poleciła, ale właśnie z zastrzeżeniem aby nie używać tego długotrwale, a najwyżej w sytuacjach awaryjnych, a tak to zadbać o ergonomię stanowiska pracy (wilgotność, naświetlenie, odpowiedni kontrast). To było już parę lat temu i krople wywaliłem, więc nie powiem co to było, ale pewnie nic nadzwyczajnego.

#19 Użytkownik jest niedostępny   Lance8 

• All Lies Lead To The Truth
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 08:15

Najczęściej woda w kranie o ile ktoś nie ma filtrów na rurach jest wodą twardą, zawierającą sole wapnia, magnezu, żelaza. Dochodzi też fluor, chlor, a nawet nikiel. Do tego stare rury. Coraz częściej po myciu ludzie mają podrażnienia na skórze od takiej wody, a co dopiero lać ją sobie na oko. Lepiej nie słuchać takiego lekarza, to że ktoś jest doktorem, lekarzem nie znaczy, że nie robi i mówi głupot.
Dopiero filtrowaną i przegotowaną wodę można by tak stosować, ale też nie z ręki.

#20 Użytkownik jest niedostępny   jagular 

• Złote, a skromne
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 09:06

@iwanme
No, masz rację, oczywiście. Ludzie różne rzeczy robią i żyją. Tu nie chodzi o to, że po polaniu wodą z kranu nagle nam oczy pyk i wypłyną w wielkim stylu, a jedynie o większe prawdopodobieństwo skażenia, niż w przypadku używania kropli do oczu.
Generalnie ludzie potrafią mieć różne cuda na skórze - od grzyba do permanentnych wysypek. Żyją z tym i wszystko jest, mniej więcej, ok. Ale po co kusić los i narażać się na jakieś problemy?

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2