Skocz do zawartości
Wilczekstepowy

ESET czy Kaspersky?

Rekomendowane odpowiedzi

Po raz pierwszy w życiu poważniej zastanawiam się nad płatnym antywirusem. Mój total 360TS mnie zawiódł i teraz zastanawiam się nad którymś z tych dwóch, o których słyszałem najwięcej dobrego. Chyba, że Wy znacie jakiś antywirus, który jest lepszy od tych powyżej wymienionych w temacie? Aha, ten atnywirus musi również zapewniać bezpieczeństwo podczas przelewów bankowych.

 

Aha. Zainstalowałem sobie trial ESET'a i skanował mi komputer 17 godzin. Czy to "trochę" niezadługo?

Edytowane przez Wilczekstepowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zależy jaką opcję wybrałeś ESETem czy deep scan czy zwykły przy tym 1 on przeskanuje każdy zip i rar. Jak się skończy trial zainstaluj trial od Kasperskiego i zobacz co lepsze dla Ciebie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba właśnie tak zrobię, że później wypróbuje Kaspersky'ego a następnie Comodo. Muszę przyznać, że póki co to jestem bardzo zadowolony z tego ESET'a. Co ciekawe mój komputer z 360ST uruchamiał mi się chyba z dwa razy dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lance8 bardzo mocno to zaskakujące. Ja mam pytanie, czy ten Windows Defender działa od razu po zainstalowaniu Windowsa 10? Czy też trzeba go jakoś uruchomić? Bo ja jakoś nie zauważyłem jego działania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja mam pytanie, czy ten Windows Defender działa od razu po zainstalowaniu Windowsa 10? Czy też trzeba go jakoś uruchomić? Bo ja jakoś nie zauważyłem jego działania.

Tak działa od razu, jest przecież w autostarcie systemu. A nie zauważyłeś jego działania bo jest mniej zasobożerny w porównaniu z zewnętrznymi antywirusami, przynajmniej jeśli chodzi o działanie systemu na HDD.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak działa od razu, jest przecież w autostarcie systemu. A nie zauważyłeś jego działania bo jest mniej zasobożerny w porównaniu z zewnętrznymi antywirusami, przynajmniej jeśli chodzi o działanie systemu na HDD.

Rozumiem. Ale bardziej mi chodziło o to, że nigdy mnie w niczym nie zaalarmował, nie przestrzegł przed żadną podejrzaną stroną. Nie zakomunikował, że wykrył wirusa czy jakiekolwiek inne zagrożenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja używam Kaspersky Free oraz Opera Browser z VPN i Click&Clean, a na żądanie: Emsisoft Emergency Kit, ESET Online Scanner oraz AdwCleaner. Darmowy i bardzo wysoki poziom ochrony.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ale bardziej mi chodziło o to, że nigdy mnie w niczym nie zaalarmował, nie przestrzegł przed żadną podejrzaną stroną. Nie zakomunikował, że wykrył wirusa czy jakiekolwiek inne zagrożenie.

 

Kiedyś ten antywirus był totalnym crapem, ale od w7 już mocno go usprawnili, za to na w10 to już nawet górna półka. W sumie używam go już kilka ładnych lat i zero problemów z wirusami. Nie raz mi już blokował różne zagrożenia.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się Wam, że niektóre antywirusy są nieco przewrażliwione? Testuję teraz ESET i często nie pozwala mi pobierać programów ze stronki "dobreprogramy", "instalki" czy też nawet raz ze stronki jakiegoś czasopisma komputerowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, są przewrażliwione. Generalnie przeszkadzają w pracy, wyświetlają zbędne komunikaty itp., a jak trafisz na porządnego syfa, to i tak przepuszczą i system zostanie zainfekowany.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wydaje się Wam, że niektóre antywirusy są nieco przewrażliwione? Testuję teraz ESET i często nie pozwala mi pobierać programów ze stronki "dobreprogramy", "instalki" czy też nawet raz ze stronki jakiegoś czasopisma komputerowego.

 

Niekoniecznie. Dobreprogramy kiedyś dodawało do swojego asystenta pobierania dodawało kiedyś spyware, niewiadomo jak to teraz wygląda. Nie korzystam z tego serwisu.

 

W temacie - z ESETa korzystam od wielu lat i polecam.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakazałem znajomym korzystania z dobrych programów, sam także unikam tej strony. Dranie sprzedawali robaki przy pobieraniu. Nie jestem w stanie zrozumieć, jak można zejść tak nisko. Przecież to praktycznie samobójstwo.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam Kaspersky Total Security już drugi rok i mogę szczerze polecić.Zadnych problemow,komputer czysty. Antywirus w sumie nie zauważalny,nie obciąża systemu,do tego sam aktualizuje wszystkie programy. Warto zapłacicć

Edytowane przez Krauziak
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A nie wydaje się Wam, że niektóre antywirusy są nieco przewrażliwione? Testuję teraz ESET i często nie pozwala mi pobierać programów ze stronki "dobreprogramy", "instalki" czy też nawet raz ze stronki jakiegoś czasopisma komputerowego.

 

Portale o których piszesz wykorzystują downloadery, które kiedyś były zainfekowane, dlatego Eset traktuje je jako wirusy.

Jeżeli chcesz posiadać mniej wrażliwego, a zarazem bardzo skutecznego antywirusa, to zainstaluj Kaspersky'ego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portale o których piszesz wykorzystują downloadery, które kiedyś były zainfekowane, dlatego Eset traktuje je jako wirusy.

Jeżeli chcesz posiadać mniej wrażliwego, a zarazem bardzo skutecznego antywirusa, to zainstaluj Kaspersky'ego.

Kaspersky'ego darmową wersję wypróbuję za ok. 2 tygodnie. Na razie działam jeszcze na ESET.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że ten Eset był świetny. Niedawno mi się skończył trial i zainstalowałem na próbę Kaspersky Free i niestety w porównaniu z Esetem na moim nędznym komputerze marnie się sprawował (ale nie od strony wykrywalności wirusuów), bo zaczął mi mulić. Pewnie dla większości czytających ten post brzmi to śmiesznie bądź dziwnie, ale naprawdę mam marny sprzęt.

 

Teraz chcę spróbować Kaspersky Total Security - o ile dostanę w wersji trial - ale zastanawiam się czy jest sens skoro Kaspersky Free już mi mulił komputer?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na słaby komputer, to tylko Panda Dome, ewentualnie jeszcze Webroot SecureAnywhere Antivirus lub Kaspersky Security Cloud.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...