Forum PCLab.pl: Monitor ultrawide - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Monitor ultrawide

#1 Użytkownik jest niedostępny   michalski825 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 20 Sierpień 2019 - 11:10

Witam, przychodze z takim pytaniem: czy jest monitor, ktory przy uzyciu funkcji PBP mozna podzielic tak: https://imgur.com/a/asnTuVN? Chodzi mi o to zeby wyswietlic obraz z konsoli tak aby byl w formacie 16:9 i zamiast pasow po bokach wykorzystac pozostale miejsce jako wyswietlacz uzywany przez komputer. Wiem tylko ze da sie takie monitory podzielic na pol. Jest ktos kto posiada taki monitor i moze dla mnie taka funkcje sprawdzic? Ewentualnie prosilbym o link do takiego tematu. Moj budzet na taki monitor to +/- 3000zł. Jesli by sie taki znalazl to interesuje mnie 3440x1440, 34 cale i najlepiej zakrzywiony ekran. Z gory dzieki

#2 Użytkownik jest niedostępny   Phill76 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 12:47

https://www.youtube....h?v=CvXtcB2mYPE powinno się dać ... ale nie wiem czy nie trzeba programu w wersjo Pro
https://www.displayf...36-e40c7c4813fc

#3 Użytkownik jest niedostępny   bialy100k 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 12:54

Nie wiem jak inne, ale przy konfiguracji TV_SAT+stary_PC_Radek_HD7750-1GB mimo, że część gier da się odpalić i oglądać jednocześnie TV w okienku, to przy wyjściu do pulpitu ekran windowsowy potrafi durnieć. Ergo: sprawdzaj konkretną konfigurację.
W moim monitorze są tylko podziały 50:50 i okienko większe/mniejsze w wybranym rogu. Okienko będąc w prawym NIE zasłania elementów sterujących jak [X], zostawia wolny pasek. Mam na dzieję, że za kilka dni przetestuję z nowym kompem i grafiką.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Robocap 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 13:00

To nie funkcje monitora tylko programowe ;) Windows 10 chyba to ma. Nie to poszukać czegoś z darmowych programów

Zobacz Samsung S34J550WQUX kosztuje tylko 2 tys z ekranem VA i 75hz + 3440 x 1440

No i wygląda że ma to co ciebie interesuje

Picture by Picture
Funkcja Picture-by-Picture wyświetla jednocześnie treści z dwóch urządzeń zachowując ich oryginalną rozdzielczość. Wystarczy podłączyć drugi komputer, laptop lub urządzenie mobilne, aby podzielić ekran i z łatwością realizować wiele zadań.

Picture in Picture
Funkcja Picture-in-Picture pozwala pozbyć się drugiego monitora, nawet przy jednoczesnej realizacji kilku projektów. Rozmiar drugiego obrazu można zmienić nawet o 25% i umieść go w dowolnym miejscu ekranu.

#5 Użytkownik jest niedostępny   michalski825 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 13:45

Picture by picture to funkcja monitora, nie chodzi mi o dwa okna w windowsie tylko rozlozenie dwoch zrodel obrazu (np hdmi+DP) nie widzialem zeby w jakimkolwiek monitorze byla mozliwosc zmiany rozmiaru tych zrodel, tylko podzielenie na dwie polowy

#6 Użytkownik jest niedostępny   bialy100k 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 19:50

Zobacz postRobocap, o 20 Sierpień 2019 - 14:00, napisał(a):

To nie funkcje monitora tylko programowe ;)
To nie są funkcje programowe tylko hardwarowe. Jedno źródło to może być np. TV Sat a drugie podgląd CCTV. Komputer fizycznie odłączony od monitora.

#7 Użytkownik jest dostępny   Minciu 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 20 Sierpień 2019 - 21:04

Sprawdziłem u siebie i nie ma możliwości regulacji PBP 2/3. Jest jedynie 1/2 w philipsie.

Strona 1 z 1