Skocz do zawartości
S.K Videos

Fractal Meshify C TG - pytanie do posiadaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Czy ktoś z was ma obudowę Fractal Design Meshify C TG i jest w stanie odpowiedzieć na moje niecodzienne pytanie?.

Mianowicie, większość producentów obudów które są w średnim rozmiarze tak jak Meshify uparło się na umieszczenie maksymalnie dwóch sanek na dyski 3,5 cala w piwnicy.

Próbowałem szukać fot jak to wygląda przy założonych dwóch dyskach aczkolwiek mało kto wrzuca tam 3,5 cala oraz fotografuje dokładnie to miejsce np. prezentując swój build na pcpartpickerze

ułatwiło by mi rozeznanie czy po modyfikacji tej przestrzeni była by możliwość umieścić tam jedna trzy dyski.

Czy we fractalu Meshify jest na tyle miejsca aby można było tam wrzucić trzy dyski 3,5 cala np. na własnoręcznie wykonanym stelażu mającym trzy uchwyty?

Bardzo bym prosił o sprawdzenie przestrzeni na dysk ew. jakieś przymiarki i pomiar piwnicy od dna do sufitu, bardzo by mi to pomogło.

 

HAf8Ks.jpg

 

Ogólnie to pomysł zrodził mi się z powodu braku obudów na rynku które podobają mi się wizualnie ( minimalistyczny wygląd, mały rozmiar, piwnica z zakrytym psu na dole, przyciemniane szkło, dyski 3,5 cala pochowane w piwnicy w pozycji poziomej)

A na Meshify zachorowałem od pierwszego wejrzenia z tym że nie ma miejsca na hdd w piwnicy i to jest jej jedyny minut.

Alternatywą jaką znalazłem jest Cooler Master NR600 i w niej jest stelaż na trzy dyski 3,5 aczkolwiek buda jest zbyt duża + posiada dużo niezagospodarowanej przestrzeni nawet jak zamontuję płytę ATX co bardzo psuje mi wizualia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o 3 dyskach w piwnicy. Nawet z customowymi sankami nie ma na to szans. Ta obudowa jest malutka. Malo miejsca wszedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatka na dyski ma wewnątrz około 8 cm, więc mogłoby wejść, ale dyski praktycznie musiałby na sobie leżeć.

 

Alternatywnie można zrobić jakiś getto mod na montaż dysku obok klatki pomiędzy zasilaczem :P

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alternatywnie można zrobić jakiś getto mod na montaż dysku obok klatki pomiędzy zasilaczem :P

 

Jasne, ale musialby byc zasilacz SFX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale musialby byc zasilacz SFX :)

Racja, coś mi się w ogóle pomyliło. Nawet SFX by chyba nie wystarczył, żeby HDD wcisnąć.

 

Chyba jedyna realna opcja to wymiana jednego HDD na 2,5".

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klatka na dyski ma wewnątrz około 8 cm

 

A poza klatką jest jakaś przestrzeń góra-dół? choćby nawet te kilka cm?

Pytam ponieważ jeżeli bym chciał montować trzy dyski 3,5cala wychodzi na to że będą one łącznie zajmowały 7.83 milimetra

 

(2.61 mm) + (2.61 mm) + (2.61 mm) = 7.83 mm

 

i dobrze by było gdyby jednak było coś dodatkowo do tych 17mm które pozostały

 

 

 

Racja, coś mi się w ogóle pomyliło. Nawet SFX by chyba nie wystarczył, żeby HDD wcisnąć.

 

Chyba jedyna realna opcja to wymiana jednego HDD na 2,5".

 

Mod z klatką na trzy dyski nad sobą jest do zrealizowania, pytanie tylko czy będą miały choć troszkę prześwitu na przewiew by się nie gotowały między sobą.

 

Ewentualnie pójdę na skróty czyli będą 2x 3,5'' WD RED 4TB + ten który posiadam czyli 1x 2,5'' 1,5TB WD Green WD15NPVT jest on niestandardowy ponieważ dysk jest grubszy od większości 2,5 calówek i jego grubość wynosi 1.1cm

 

(2.61 mm) + (2.61 mm) + (1.1 mm) = 6.32 mm i zostaje wtedy 1.68 milimetra przestrzeni wolnej w klatce.

Edytowane przez S.K Videos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej po prostu zamontowac te dwa REDy w standardowej klatce a ten 2.5 calowy z tylu mobo (w miejscu na dyski 2.5 cala)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej po prostu zamontowac te dwa REDy w standardowej klatce a ten 2.5 calowy z tylu mobo (w miejscu na dyski 2.5 cala)?

 

 

Od kilku lat pracował poziomo więc boje się go umiejscowić pionowo + chciałbym aby tam wylądowały SSD-ki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A poza klatką jest jakaś przestrzeń góra-dół? choćby nawet te kilka cm?

Pytam ponieważ jeżeli bym chciał montować trzy dyski 3,5cala wychodzi na to że będą one łącznie zajmowały 7.83 milimetra

 

(2.61 mm) + (2.61 mm) + (2.61 mm) = 7.83 mm

 

i dobrze by było gdyby jednak było coś dodatkowo do tych 17mm które pozostały

 

 

(2.61 mm) + (2.61 mm) + (1.1 mm) = 6.32 mm i zostaje wtedy 1.68 milimetra przestrzeni wolnej w klatce.

Praktycznie tylko grubość blachy klatki zostaje. Zaraz nad klatką jest ta przednia klapka na piwnicy, tam nie ma wolnego miejsca, ani do góry, ani na dole.

Edytowane przez Mackay22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na blaszce za mobo masz 3 miejsca na 2.5 calowki, chyba ze to za malo - wtedy faktycznie :)

Powtorze jednak jeszcze raz: Zapomnij o 3 hdd w piwnicy... Twoje obliczenia nie biora pod uwage ani przeswitu na wentylacje ani grubosci padow antywibracyjnych. Kilkukrotnie pracowalem z ta obudowa. Bez opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie tylko grubość blachy klatki zostaje. Zaraz nad klatką jest ta przednia klapka na piwnicy, tam nie ma wolnego miejsca, ani do góry, ani na dole.

 

Dzięki wielkie za odpowiedź! Ogólnie z tego co znalazłem jako takiego dramatu nie ma z przestrzenią więc powinno się udać.

 

e570Jw.jpg

 

Na blaszce za mobo masz 3 miejsca na 2.5 calowki, chyba ze to za malo - wtedy faktycznie :)

Powtorze jednak jeszcze raz: Zapomnij o 3 hdd w piwnicy... Twoje obliczenia nie biora pod uwage ani przeswitu na wentylacje ani grubosci padow antywibracyjnych. Kilkukrotnie pracowalem z ta obudowa. Bez opcji.

 

Tak się nakręciłem na tą budę że kupię i będę kombinował, ewentualnie wywalę oryginalną klatkę i złożę swoją którą będzie posiadała pady antywibracyjne po bokach tak jak we wcześniejszej mojej konstrukcji- wtedy dojdzie te pare mm prześwitu dodatkowo. Zawsze można zamontować wentylator który będzie powodował jakiś tam przepływ powietrza schładzając dyski gdyby było im za ciepło a w ostateczności zdjąć klapkę od piwnicy o której pisał Mackay22 i wyprowadzić je delikatnie ponad grubość blach.

Edytowane przez S.K Videos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie tylko grubość blachy klatki zostaje. Zaraz nad klatką jest ta przednia klapka na piwnicy, tam nie ma wolnego miejsca, ani do góry, ani na dole.

 

Jeszcze pytanko, ile przestrzeni jest do wykorzystania od tacki na SSD do bocznego panelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co tak kombinować??

Ta sama obudowa występuje w jeszcze większej wersji:

 

www.morele.net/obudowa-fractal-design-meshify-s2-jasna-szyba-czarny-fd-ca-mesh-s2-bko-tgl-5668266/

 

@edit

Też się napaliłem na tą budę (tą tańszą, C), prawdopodobnie to na niej bede składał kompa, chyba nie ma ładniejszej na rynku (nie chodzi o światełka)

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...