Skocz do zawartości
anton130

zestaw komputerowy 5000zł +/- 300zł

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, Poszukuje komputera który bedzie służył głównie do nauki programowania oraz do grania w gry.Zauważyłem, że najlepiej wychodzi złożyć komputer z podzespołow samemu wiec postanowiłem zapytać. Chciałbym w tej cenie :

 

- 8/16 gb RAM-u

- procesor najlepiej Intel ( jakoś mam do nich wieksze przekonanie)

_ Monitor nie za drogi okolo 20-24 cali z niezłą jakością obrazu.

- myszka jakaś niedroga nie mam wymagań.

- klawiatura najlepiej podświetlana, ponieważ będe użytkował głownie wieczorami i w nocy.

- fotel, aby był wygodny.

- najlepiej dodatkowo jakiś system, najbardziej podoba mi sie Windows 7 tutaj też możecie doradzić czy taki system bedzie odpowiedni przy takim użytkowaniu komputera.

 

Najlepiej jakbym zmieścił w tej kwocie jakieś tanie biurko aby było :)

Limit cenowy to około 5000zł z widełkami do 300 zł

Dodam tylko, że w grę wchodzi również obudowa i wszystko co potrzebne.

 

Z góry dziękuje bardzo za wszystkie pomocne odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mamy ci cały pokój umeblować, czy jak? Skąd mamy wiedzieć jaki fotel będzie dla ciebie wygodny (przecież to zależy od wzrostu, postury i własnych preferencji siedzenia)?

Weź odlicz od tej kwoty cenę krzesła biurka jakie ci odpowiadają i wtedy podaj budżet. Jeżeli chcesz tanie w miarę ok biurko to kup np, w ikei blat i 4 nogi i złóż.

Monitor to tak na szybko może AOC 24V2Q albo LG 24MP59G ludzie je sobie chwalą więc raczej są ok.

a co do biurka to chodzi mi o coś w stylu https://www.ikea.com/pl/pl/p/adils-noga-czarny-70217973/ i https://www.ikea.com/pl/pl/p/linnmon-blat-bialy-60251137/ linki wrzuciłem na szybko więc nie jestem pewny czy będzie ze sobą wszystko współgrać, przejdź się po prostu do najbliższego budowlanego i popytaj się o rzeczy tego typu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotel 400 zł wiec sam komputer z monitorem, osprzetem i systemem dajmy limit 4200zl nie trzeba od razu naskakiwac można troche kultury okazać skoro i ja okazałem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jeśli chodzi o system to lepiej bierz win 10 będziesz miał wtedy mniej problemów ze sterownikami itp. koszt licencji to ok. 500zł

 

Fotel 400 zł wiec sam komputer z monitorem, osprzetem i systemem dajmy limit 4200zl nie trzeba od razu naskakiwac można troche kultury okazać skoro i ja okazałem..

Przecież nie naskakuje, (no może troszkę naskoczyłem :P ) w każdym bądź razie w tym 4200 ma być jeszcze biurko czy sam pc Z myszką klawiaturą i monitorem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Klawiatura membranowa czy mechaniczna? Jeżeli chodzi m myszkę to też musiałbyś się przejść do sklepu i pomacać czy wielkość ci odpowiada, ale ja od siebie mogę polecić Logitech G102.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko będzie złożyć coś sensownego w tej kwocie wliczając to wszystko co potrzebujesz tym bardziej, że wolisz intela, gdzie jest nie opłacalny. Najlepiej było by brać ryzena 5 3600(850zł)+mobo b450 msi gaming/pro max(450zł)+ram 2x16gb 3000/3200Mhz(350zł), obudowa typu silentiumpC signum SG1 TG(150zł), zasilacz seasonic gold 550w(370zł) lub taniej silentiumpc gold 550w(270zł), dysk sx8200 256gb pro(220zł) do tego grafika najlepiej 2060super lub rx5700xt (1900zł) i już wychodzi 4k pln. Do tego monitor np https://www.x-kom.pl/p/354758-monitor-led-24-philips-245c7qjsb-00.html. A zostaje do kupienia jeszcze myszka+klawiatura(200zł), fotel gaming 400zł, windows 10 (500zł), biurko(500-600zł) Taniej można biurko znaleźć w sklepach meblowych do 200zł max konkretne w jysku lub ikei widziałem fajne, tak jak i fotel bo w takich sklepach komputerowych to tylko typu gaming, gdzie są dość drogie. Co do systemu to możesz pobrać traiala ze strony i użytkować przez pewien okres, wówczas zostaje 500zł.

 

Napisz jeszcze w czym programujesz i jakie gry grasz?

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zestaw pc byłby ok, ale zapomniałeś o peryferiach, więc autor musiałby zerknąć czy mu taki odpowiada i ile wtedy może przeznaczyć na peryferia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mitosz, fotel nie musi być gameingowy wystarczy chyba jakis fajny biurowy wiec może dałoby rade zejść z nim do 250zł ten który zaproponował Phill na pewno wystarczy biurko odliczyłem ale patrze w intermecie,że koło 300-400 zł kupie gdyby to się udało wyszłoby jakieś 4600 z niewielkim okładem na komputer, monitor, system i peryferia jak to określił kolega wyżej ( nie znałem takiego określenia na myszke i klawiature :) ). I sorki też troche niepotrzebnie się uniosłem :)

 

Co do klawiatury niezbyt się na tym znam i nie mam jakichś mega oczekiwań wystarczy żeby miała to podświetlenie i włąściwie tyle, jeżeli chodzi o oczekiwania to przy mojej wiedzy mogę powiedziec tylko tyle żeby rece nie bolały przy pisaniu na niej 8h + dziennie :)

 

Zastanawiam się również czy nie byłoby lepiej na przykład wybrać podzespoły na stronie typu Morele.net i dopłacić za złożenie bo tak jak wyżej ktoś napisał aby dokupić chłodzenie niezbyt znam się na tym żeby samemu to popodłączać i ogarnać :)

 

Jeżeli chodzi o język czy gry to docelowego jezyka jeszcze nie wybrałem ogarniam narazie pythona potem zamierzam popróbować w czym odnajde się najlepiej, wybór leży raczej między programowaniem w stronę gier bądź aplikacji mobilnych, nie biorę pod uwagę stron internetowych :) Jeśli chodzi o gry to wszystko od Wiedźmina przez GTA po nowosci typu Cyberpunk czy nowego Dying lighta.

 

Procesor może być inny jeśli bedzie to opłacalne, po prostu błędne myślenie laika podpowiadało mi, że Intel jest jakimś bezkonkurencyjnym producentem :)

 

Podsumowując, bez biurka i krzesłą chciałbym przeznaczyć 4600 chyba, że bedzie coś znacząco poprawiającego estaw. Wtedy jestem w stanie dorzucić ze stówkę czy dwie :)

Edytowane przez anton130

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na proline masz darmowe złożenie razem z kodem, ale i tak polecam samodzielne składanie (nic trudnego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc nie jestem pewien czy bym wszystko dobrze poskładał i nic nie zepsuł, a jeżeli chodzi o sklep to zalezałobymi na tych ratach 0% dlatego dałem jako przykład morele.net bo oni chyba cos takiego oferują :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na morele masz złożenie za 1zł z kodem „Fanboym”. Nie wiem do kiedy ale skorzystałem z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...