Skocz do zawartości
GierO91

[Zestaw] Gry/OC/Brak

Rekomendowane odpowiedzi

i7 9700k

Gigabyte Z390 Aorus Pro

500GB Samsung 970 Evo Plus M.2 2280

750 Watt Seasonic FOCUS Plus Modular 80+ Gold

8GB Palit GeForce RTX 2070 SUPER GameRock Premium

Cooler Master MasterCase H500M

be quiet! Dark Rock PRO 4

16GB Corsair Vengeance LPX LP

 

 

Zamierzam coś streamowac w wolnej chwili, ale ogólnie przed zakupem chciał bym się upewnić czy będzie ok. Chciałem kości ram rgb ale z racji coolera który je zasłoni odpuściłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stream wchodzi w gre to rozważyłbym ryzena 3700x bo tutaj wątki się przydadzą.

 

Dysk zamiast EVO, mógłbyś brać sx8200pro, taniej o dobre 150zł. Zasilacz wystarczy 650w seasonica lub nawet 550w, zostaje 50-100zł. Obudowa rzecz gustu, ale mógłbyś w tym budżecie spojrzeć na armisa ar7x tg rgb. Co do zestawu to OK.

 

Edit: https://www.x-kom.pl/lista/q37dlg0jw

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz tutaj dokładnie do wydania?

 

Za 6800 zł masz https://proline.pl/koszyk/a7636777

Ewentualny montaż za 1 zł kod PROSET

 

- CPU 8/16

- B450 Aorus Pro - aktualizacja biosu musi być, można brać / czekać na B450 MAX

- pamięci LED RGB

- AiO kraken LED RGB

- dysk NVME

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz tutaj dokładnie do wydania?

 

Za 6800 zł masz https://proline.pl/koszyk/a7636777

Ewentualny montaż za 1 zł kod PROSET

 

- CPU 8/16

- B450 Aorus Pro - aktualizacja biosu musi być, można brać / czekać na B450 MAX

- pamięci LED RGB

- AiO kraken LED RGB

- dysk NVME

 

Chciałem ocenienie mojego zestawu, nie przyklejanie jakiegoś z neta. Doradzasz mi przejscie na jakiegoś AMDka który jest mniej wydajniejszy w grach, każdesz mi kupić dysk NVME który jest 3x wolniejszy w zapisywaniu od tego który ja chcę zakupić, płyta którą nwm czy sobie poradzi wgl z podkręceniem i7 9700k i do tego wodne chłodzenie kiedy widać że preferuje powietrzne... :kwasny:

Rozumiem gdybyś najpierw napisał dlaczego to chłodzenie a nie tamto, dlaczego ten dysk a nie tamten.

 

Jeśli stream wchodzi w gre to rozważyłbym ryzena 3700x bo tutaj wątki się przydadzą.

 

Dysk zamiast EVO, mógłbyś brać sx8200pro, taniej o dobre 150zł. Zasilacz wystarczy 650w seasonica lub nawet 550w, zostaje 50-100zł. Obudowa rzecz gustu, ale mógłbyś w tym budżecie spojrzeć na armisa ar7x tg rgb. Co do zestawu to OK.

 

Edit: https://www.x-kom.pl/lista/q37dlg0jw

 

dysk ten jest wolniejszy w zapisywaniu danych 3 razy :hmm: Tam gdzie ja kupuje, to jest kwestia 5 euro oszczędności przy wyborze 650W Seasonica.

 

 

Sprzęt już zamówiony. Do tego klawe sobie wziąłem membranową bo chxxxxxxxxx to kliki mechanicznej są. Nawet tych topowych mi się nie podobają. Wziąłem do tego full membranową klawe razer cynosa. Myśle że pod stream także najlepszy wybór.

Edytowane przez RyszardGTS
wulg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem ocenienie mojego zestawu, nie przyklejanie jakiegoś z neta. Doradzasz mi przejscie na jakiegoś AMDka który jest mniej wydajniejszy w grach, każdesz mi kupić dysk NVME który jest 3x wolniejszy w zapisywaniu od tego który ja chcę zakupić, płyta którą nwm czy sobie poradzi wgl z podkręceniem i7 9700k i do tego wodne chłodzenie kiedy widać że preferuje powietrzne... :kwasny:

Rozumiem gdybyś najpierw napisał dlaczego to chłodzenie a nie tamto, dlaczego ten dysk a nie tamten.

 

 

 

dysk ten jest wolniejszy w zapisywaniu danych 3 razy :hmm:

 

 

Tutaj z neta nikt nic nie przykleja, każdy stara się indywidualnie złożyć coś co będzie najkorzystniejsze cenowo i mieściło się w danym budżecie. Ceny cały czas się zmieniają, ale skoro tego nie doceniasz to bierz to co sobie sam poskładałeś i tyle w temacie. Nie dosyć, że ktoś chce Ci pomóc to Ty jeszcze jakiś problem masz.

 

 

1. 3700x bez porównania lepszy będzie jeśli będziesz chciał stremować, on zje na stracie te gołe jajca 9700k, który ma tylko odrobinę przewagę w grach max do 3%-5%, których i tak nie zauważysz, natomiast w aplikacjach/stream to 8/8 będzie mogło sobie tylko patrzeć jak 3700x bez problemu łyka wszystko. Dodatkowo za jakiś czas wielowątkowość, będzie jeszcze bardziej wspomagana w grach.

2. Co do dysku to stosunek cena/wydajność jak byś nie widział i nie 3x szybszy zapis tylko mniej niż 1/3.

3. Co do chłodzenia to się zgodzę wodne zbyteczne, drp4 styknie z zapasem.

 

Ale bierz to co sobie poskładałeś skoro lepsze, jak portfel duży to wszystko można, ale czasami z rozsądkiem.

 

Edit: to się ciesz, że przepłaciłeś :) do tego zestawu spokojnie wystarczyłby 550w seasonic i kolejna oszczędność, aby dołożyć do czegoś co się bardziej przyda, ale ty znasz się lepiej niż tutaj wszyscy.

 

Temat do zamknięcia.

Edytowane przez KamiloP19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj z neta nikt nic nie przykleja, każdy stara się indywidualnie złożyć coś co będzie najkorzystniejsze cenowo i mieściło się w danym budżecie. Ceny cały czas się zmieniają, ale skoro tego nie doceniasz to bierz to co sobie sam poskładałeś i tyle w temacie. Nie dosyć, że ktoś chce Ci pomóc to Ty jeszcze jakiś problem masz.

 

 

1. 3700x bez porównania lepszy będzie jeśli będziesz chciał stremować, on zje na stracie te gołe jajca 9700k, który ma tylko odrobinę przewagę w grach max do 3%-5%, których i tak nie zauważysz, natomiast w aplikacjach/stream to 8/8 będzie mogło sobie tylko patrzeć jak 3700x bez problemu łyka wszystko. Dodatkowo za jakiś czas wielowątkowość, będzie jeszcze bardziej wspomagana w grach.

2. Co do dysku to stosunek cena/wydajność jak byś nie widział i nie 3x szybszy zapis tylko mniej niż 1/3.

3. Co do chłodzenia to się zgodzę wodne zbyteczne, drp4 styknie z zapasem.

 

Ale bierz to co sobie poskładałeś skoro lepsze, jak portfel duży to wszystko można, ale czasami z rozsądkiem.

 

Edit: to się ciesz, że przepłaciłeś :) do tego zestawu spokojnie wystarczyłby 550w seasonic i kolejna oszczędność, aby dołożyć do czegoś co się bardziej przyda, ale ty znasz się lepiej niż tutaj wszyscy.

 

Temat do zamknięcia.

 

Jesteś pierwszą osobą jaką zobaczyłem, która twierdzi że 550W wystarczy. Nwm, też co oznacza arugment cena a wydajność z tym dyskiem. Nie uzasadniłeś nic wczesniej i teraz ty masz z Tym problem że ja mam z tym problem. Nwm co ty chcesz, ale pisząc posty ja chcę jakiegoś uzasadnienia gdy ktoś mi proponuje coś innego, w przeciwnym razie nie musisz pisać nic bo wyjdzie na to samo jak bym przeczytał to sobie w necie, na forum pisze to już po to personalnie aby ktoś mi to indywidualnie ocenił. Przepłaciłem faktycznie, kiedy zagraniczne fora twierdzą same że najlepsza wydajnośc zasilacza jest przy jego 80% użytkowaniu aniżeli wyliczać wszystko codo WATTA po to żeby oszczedzić pare euro, a pozniej cały sprzęt popalony bo tak przeczytałem w internecie, ktoś mi poradził abym wmontował 550W przy oc i7 i montowaniu karty która sama w sobie rekomenduje 650. Do tego procek który ma ponad 200 poboru mocy po oc.

Edytowane przez GierO91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czegoś nie rozumiesz to naucz się czytać ze zrozumieniem, bo nie zamierzam poświęcać Ci więcej czasu niż ten post i tak w sumie go zmarnowalem, ale może ktoś inny ci pomoże choć wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z szybkich dysków w rozsądnej cenie jest jeszcze PNY CS3030. 1TB wyniesie Cię tylko nieznacznie więcej od Samsunga 500GB a szybkość zapisu i odczytu wersji 1TB jest podobna do Samsunga Evo. Dopiero droższy Samsung Pro jest na pamięciach MLC.

 

PNY XLR8 CS3030 − test nośników SSD 1 TB i 500 GB

 

Jak jeszcze nie kupiłeś, to opcjonalnie możesz dać trochę tańsze chłodzenie takie jak choćby DR4 bez Pro.

 

Zasilacz 550w wystarczy, ponieważ ten zestaw weźmie jakieś 300w podczas grana. Po OC to może max 350-400w.

 

Nvidia GeForce RTX 2070 SUPER oraz RTX 2060 SUPER – test kart graficznych

 

Co do obudowy zależy w jakiej cenie jest ten CoolerMaster H500M. Cichszy będzie Fractal R6 z oknem, lub bez, ale tak jak wspomniałem kwestia też ceny.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z szybkich dysków w rozsądnej cenie jest jeszcze PNY CS3030. 1TB wyniesie Cię tylko nieznacznie więcej od Samsunga 500GB a szybkość zapisu i odczytu wersji 1TB jest podobna do Samsunga Evo. Dopiero droższy Samsung Pro jest na pamięciach MLC.

 

PNY XLR8 CS3030 − test nośników SSD 1 TB i 500 GB

 

Jak jeszcze nie kupiłeś, to opcjonalnie możesz dać trochę tańsze chłodzenie takie jak choćby DR4 bez Pro.

 

Zasilacz 550w wystarczy, ponieważ ten zestaw weźmie jakieś 300w podczas grana. Po OC to może max 350-400w.

 

Nvidia GeForce RTX 2070 SUPER oraz RTX 2060 SUPER – test kart graficznych

 

Co do obudowy zależy w jakiej cenie jest ten CoolerMaster H500M. Cichszy będzie Fractal R6 z oknem, lub bez, ale tak jak wspomniałem kwestia też ceny.

Myślę że proponowana cena może i mniejsza będzie ale i mniejszy przepływ powietrza. Co do chłodzenia, no już tworzyłem temat czym chłodzić, bo chciałem ramy rgb i dark pro 4, ale mieszane są zdania co do dark pro i nowej generacji dlatego także, wolałem dołożyć 10 euro do wersji pro i mieć z głowy w przyszłości zakupy tak samo z zasilaczem było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...