Skocz do zawartości
Jamnick

Płyta główna do zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuje płyty głównej do swojego zestawu z procesorem Ryzen 3600 i planowałem kupić MSI B450 TOMAHAWK MAX, albo MSI B450 GAMING PLUS MAX. Jednak we wszystkich sklepach do których dzwoniłem/sprawdzałem będą dostępne najwcześniej na początku września, a trochę słabo czekać jak mam już cały zestaw.

Może moglibyście doradzić jakiś inny model płyty głównej, który również dobrze się sprawdzi z taka konfiguracją:

Karta graficzna: GIGABYTE GeForce RTX 2070 SUPER GAMING OC

RAM: 2x Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15

Zasilacz: Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W

Płyta główna: ?

Procesor: AMD RYZEN 5 3600

Chłodzenie: SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Dysk: SSD Samsung 120GB 2,5'' SATA SSD Seria 850 EVO

Dysk: HDD Seagate 1TB 7200obr. 64MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline mega polecam, uratowali mi 4 litery kiedy wczoraj dostałem po pysku wiadomością od morelowych, że nie mają płyt w wersji MAX i albo alternatywa albo zwrot pieniędzy, chociaż w ubiegły Piątek jeszcze mieli niby 9 sztuk na stanie. :E

 

Skontakowałem się z Proline i spod ziemi udało się załatwić płytę w wersji Max jakiej potrzebowałem.

 

Tymczasem wchodzę dzisiaj na morele z ciekawości, a tam nagle mają 1 sztukę Gaming Plus Max więc radzę się koledze pospieszyć bo widać jednak się znalazła a mnie potraktowali jak psa i spławili dzień wcześniej, chyba że to kolejny kant i jutro dostaniesz info, że jednak nie mają - z nimi nie wiadomo ale zaklepać warto spróbować. :E

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały zestaw już przyszedł i zabrałem się za składanie jednak mam problem, bo nie mogę zamontować jednocześnie chłodzenia Fortis 3 i backplate dołączonego do płyty głównej. Rozstaw się zgadza ale śrubki nie chcą przejść. Montować Fortisa bez backplate? Może miał ktoś podobny problem. Zdjęcia obrazują jak to wygląda w tej chwili. A co do pytania z poprzedniego posta to ja kierowałem się właśnie tym że jest nowy bios i nie trzeba kombinować.

post-498202-15664863944808_thumb.jpg

post-498202-15664863986782_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to prawda, że płyty w wersji Max różnią się tylko biosem?

Raczej nie, wprowadzili jakieś modyfikacji, bo są różnice w komponentach na PCB na zdjęciach.

Ale dlaczego chcesz montować backplate od płyty, jak masz back plate od Fortisa :hmm:

Gdzie te śrubki nie chcą Ci dokładnie przejść?

Edytowane przez Qwertypp10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, wprowadzili jakieś modyfikacji, bo są różnice w komponentach na PCB na zdjęciach.

Ale dlaczego chcesz montować backplate od płyty, jak masz back plate od Fortisa :hmm:

Gdzie te śrubki nie chcą Ci dokładnie przejść?

 

Fortis owszem ma "backplate", ale taki plastikowy, żeby całość się trzymała i takiego też użyłem, ale ten dołączony do płyty wyglądał całkiem dobrze - metalowy, solidny. Może zdjęcia nie do końca dobrze obrazują problem, ale śrubki z Fortia nie przechodzą przez otwory w backplate montowanym od spodu płyty. Generalnie można by powiększyć czymś te otwory i wtedy powinno jednocześnie się zmieścić i to plastikowe z Fortisa, a pod nim bezpośrednio dolegając do płyty ten metalowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już prawie 3 lata backplate (plastikowy) od Grandisa, który raczej jest taki sam jak w Fortisie i wszystko jest ok. Raczej bym nie mieszał z tymi backplate ami, bo nie ma to zbytniego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...