Skocz do zawartości
C4in

Bluescreeny i "kurza twarz" w przeglądarce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z częstymi bluescreenami, najczęściej "PAGE_FAULT_IN_NON_PAGED_AREA", oraz zawieszaniem się stron w przeglądarce google chrome, z błędem "kurza twarz". Problemy czasami występują podczas uruchamiania, czasami kilka minut po uruchomieniu, a czasami po kilku godzinach użytkowania. Bez znaczenia czy stoi w pulpicie bez obciążenia, czy robię coś bardziej wymagającego. Temperatury procesora/płyty są ok. W czym może leżeć problem? Pamięć RAM, karta graficzna (a może jej sterownik?), zasilacz? płyta? Problem występuje od powiedzmy kilku tygodni, lecz ostatnio staje się częstszy. System stawiałem już na nowo, lecz problem nadal występuje.

 

Specyfikacja:

Procesor: AMD Phenom II X3 720

Płyta: GIGABYTE GA-MA78G-DS3H

Pamięć: Kingston DDR2 2x2GB 800Mhz CL5

Karta: zintegrowana AMD HD 3200

Dysk: Sandisk ssd 240gb

Zasilacz: Seasonic SS400ET 400w

System: Windows 10 64-bit Home

Edytowane przez C4in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do BSODów stawiał bym na ram, albo jakiegoś konfliktu ze sterownikami. Na początek memtest i testowanie pamięci. Co do "kurzej twarzy" to nie używam chroma, ale pewnie znajdziesz o tym mnóstwo informacji tak jak ja po wpisaniu tego w google

 

Mój link

Mój link

Mój link

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puscilem 4 petle pod rzad memtesta i 0 błędów,jaki konflikt ze sterownikami? jedyne sterowniki to te z windows update, do karty tylko te sa przykladowo kompatybilne jako tako z windows 10, co mam zmienic? co do Bledu przegladarki to praktycznie wiekszosc z tych porad juz sam robilem i bez zmian, to jest raczej polaczone z tymi bluescreenami bo pojawia sie od mniej wiecej tego samego czasu, moge dodac ze kiedys sie przegrzewala plyta i byly resety kompa ale od czasu przeczyszczenia komputera i zamontowania porzadnej wentylacji obudowy nie ma z tym najmniejszych problemow, plyta jest chlodna

Edytowane przez C4in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U znajomego było podobnie, nic nie robiłes to i tak wywala bs w różnych odstępach czasowych. Po odpaleniu chroma jednak stawało to się szybciej i zawsze towarzyszył błąd "kurza twarz". Również RAM był sprawdzany lecz jednak nie tak długo jak to powinno być, bo żadnych błędów nie było, a jak się okazało to właśnie ów ram był problemem. Wystarczyło zmienić i do tej pory śmiga. Jak możesz to pozycz od kogoś i sprawdź, chyba że masz dwie to sprawdź raz na jednej a potem na drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chciałem jeszcze dodać że od kilku dni oglądając np. film, cały ekran potrafi się w losowym momencie stać zielony, co normalnie pewnie oznaczałoby problem z pamięcią karty graficznej, lecz w tym komputerze jest zintegrowana karta więc jej pamięcią jest pamięć RAM, więc chyba rzeczywiście to w niej leży problem, będę testować z pojedyńczymi kościami jeszcze dzisiaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być trochę uciążliwe ale spróbuj poużywać komputera na jednej pamięci i oddzielnie na drugiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkręcane coś było? Pamięci na pewno działają na ustawieniach fabrycznych?

Robiłeś reset bios?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...