Skocz do zawartości
parcu

Edifier R2600 vs R2730DB - gdzie mocniejszy bass?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam głośniki Edifier R2600 i tak się zastanawiam w którym modelu jest mocniejsze, basowe brzmienie, R2600 czy R2730DB?

Prosiłbym o wypowiedzi osób które słyszały oba modele na własne uszy, ja niestety nie miałem takiej okazji. :E

 

Pytam bo mocny bass to w moim przypadku jest priorytet, osobiście swoim R2600 nie mogę niczego zarzucić, bo łupią mocniej jak niejedne 2.1 z osobnym subem. Ale ostatnio na YT sobie obejrzałem taki teścik

i wydaje mi się że mocniejsze niskie tony są jednak w tym droższym modelu.

Oczywiście takie testy są guzik warte dlatego chciałem wysłuchać Waszych zdań na ten temat.

p-J3ce0ZSYaIVPhMV-TbCg.png

 

Od siebie dodam, że poza różnicami w dźwięku (nie mam pojęcia które brzmią lepiej), na korzyść R2730DB przemawia przede wszystkim wejście optyczne dźwięku SPDIF, wbudowane BT oraz możliwość wyłączania pilotem (w R2600 można to robić tylko tylnym przełącznikiem co jest czasami trochę uciążliwe). Jest także ciut mocniejsze na papierze: 136W vs 124W. Osobiście dałbym wiele żeby moje R2600 też to wszystko posiadały - do swoich R2600 musiałem dokupić dodatkowo FiiO Taishan D03k, aby móc je podłączyć pod TV; ale suma sumarum najważniejsza jest jednak jakość dźwięku - ta z pewnością dobra jest na obu modelach, pytanie która Wam bardziej przypadła do gustu?

 

Pewnie się zastanawiacie czemu cały czas droczę temat tego bassu :E, a więc ze względu na to że owych głośników wykorzystuję poza słuchaniem muzyki także do oglądania filmów na TV (tak 50/50), i lubię jak jest wielkie buuuum w filmach. Nie żeby mnie jakoś paliło na wymianę ale być może kiedyś zamówię sobie R2730DB i wtedy będę miał porównanie czarno na białym (a raczej ucho w ucho :lol2: ) jak to z tym jest i wtedy ewentualnie odeślę R2730DB (14 dni) lub jeśli różnica byłaby choć trochę znacząca w tej kwestii to sprzedałbym swoje. Bo naczytałem się kompletnie skrajnych wypowiedzi na temat tego basu w internetach..

 

R2600 kupowałem już dawno, płaciłem za nie coś około 700zł, teraz idzie je wyrwać nawet za 550, a droższego brata za ~750+.

 

Bardzo ciekawi mnie Wasza opinia, zwłaszcza tych, którzy słuchali obu modeli :P ...

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R2600. R2730 mają mniej basowe brzmienie, chociaż też bardzo fajne głośniki. Miałem jedne i drugie.

 

Ten pilocik przy R2730 to jakiś żart.

 

Jak chcesz kopnięcie basu, to sobie musisz suba kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo widzę sensy brnąć w kolumny Edifiera jak można za takie pieniądze złożyć zestaw z kolumn i wzmacniacza używanego.

W dodatku nie nie wiemy jaką masz akustykę autorze... Tak naprawdę to akustyka bardzo mocno kreuje jaki finalnie będziesz mieć dźwięk.

W słabo wytłumionym, pustym pokoju nie uzyskasz nigdy dobrej jakości "basu" niskich tonów.

Dlatego jak Ci tak bardzo na tym zależy to opisz gdzie kolumny stoją, jaki masz metraż, jak wygląda sprawa z rozproszeniem dźwięku, czy masz dużo płaskich powierzchni w pokoju?

Jak szeroko rozstawione są kolumny oraz jak daleko siedzisz od kolumn?

Bez takich informacji możemy Ci polecać niewiadomo jak "łupiące" zestawy a finalnie i tak może to być kupa nie "bas"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to wszystko wiem.. ale po kolei

Nie bardzo widzę sensy brnąć w kolumny Edifiera jak można za takie pieniądze złożyć zestaw z kolumn i wzmacniacza używanego.

Wiem o tym, tyle że taki zestaw (nawet używany) wyjdzie drożej (a ja raczej nie akceptuje używek) to jedna sprawa, a druga to po prostu nie ciągnie mnie żeby się w to bawić i kompletować wszystko po kawałku. Jakimś audiofilem czy nie wiadomo kim nie jestem i dźwięk z R2600 mnie zadowala.

 

Tak naprawdę to akustyka bardzo mocno kreuje jaki finalnie będziesz mieć dźwięk.

W słabo wytłumionym, pustym pokoju nie uzyskasz nigdy dobrej jakości "basu" niskich tonów.

 

O tym też wiem bo sporo się na ten temat naczytałem, między innymi nawet tutaj na tym forum, czytając w tym także twoje posty. Wiem że masz bardzo rozległą wiedzę na ten temat bo udzielasz się w tym dziale już ładnych kilka lat dzieląc się tą wiedzą z innymi i dzięki Ci za to ;)

 

Dlatego jak Ci tak bardzo na tym zależy to opisz gdzie kolumny stoją, jaki masz metraż, jak wygląda sprawa z rozproszeniem dźwięku, czy masz dużo płaskich powierzchni w pokoju?

Jak szeroko rozstawione są kolumny oraz jak daleko siedzisz od kolumn?

Bez takich informacji możemy Ci polecać niewiadomo jak "łupiące" zestawy a finalnie i tak może to być kupa nie "bas"

 

Może nie mam jakoś super wytłumionego pokoju, ale jest OK.

Pokój jest nieduży, ma ~14m2 (wymiary jakoś 4m z małym hakiem x 3m z małym hakiem), jest on mniej więcej prostokątny, kolumny stoją na krótszej ścianie pod TV (telewizor wisi pomiędzy nimi nad) w odległości od siebie jakoś 1,6m (nie wiem jak to się mierzy, stoją po przeciwnych końcach szafki która ma 1,7m) na szafce rtv o wysokości 60cm (tej pod telewizory co robią), szafka stoi może nie idealnie na środku ściany tylko bardziej w lewo - lewa kolumna przez to jest blisko rogu ściany (lekko skręcona przez to przodem w prawo) ale tak musi być bo w drugim rogu tej ściany jest biurko. Prawie idealnie na wprost TV jest łóżko, z którego najczęściej słucham muzyki i oglądam filmy z odległości ~3.5m. Kolumny są odsunięte od tylnej ściany jakieś 15-20cm, trochę mało ale mają bass reflexx z przodu..

 

Ciężko to opisać słowami więc jak jest potrzeba to mogę to jakoś namazać w paincie ;)

Starałem się remontując pokój możliwie jak najlepiej go umeblować i postawić kolumny w odpowiednim miejscu, nie dało się idealnie tego zrobić ale jest bardzo dobrze jak na te warunki i bassu mi nie brakuje.

 

Może trochę za bardzo się rozpisałem w 1szym poście ale chodziło mi raczej o takie jednozdaniowe porównanie, tak jak zrobił to @DyndaS

Chodzi mi o odniesienie do tego jak wygląda bass w R2600 w porównaniu do R2730DB bo zastanawiam się jak grałyby te drugie w tym samym miejscu co moje obecne głośniki.

Na internetach ludzie piszą w tej kwestii raz że w R2600 jest mocniejszy bas, a raz na odwrót. I wydaje mi się że to właśnie wynika z tego że słuchali obu modeli w innych miejscach.

A ja tak jak mówię, nie miałem okazji słyszeć obu dlatego pytam tutaj na forum :E

 

A widząc ten filmik porównawczy na YT o którym wspomniałem wnioskuje że mocniej łupią jednak te ciutkę droższe.

Jak jest w rzeczywistości tego nie wiem, wiem natomiast że z dźwięku swoich R2600 w tym bassu jestem bardzo zadowolony, po podkręceniu go na +5 w scenach grozy w horrorach (taka złowieszcza basowa melodia) czasami trzeba zatykać uszy bo nie da się wytrzymać, tak masuje :D

Edytowane przez parcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz tylko porównania do R2730 to bez sensu je brać jak mają porównywalny, nawet bardziej neutralny dźwięk. Zagrają bardziej równo bez takiego uderzenia.

Swoją drogą to już Twoje R2600 mają nieźle podbity "bas" bo stoją blisko ścian.

Ostatnio sam to sprawdziłem mając kolumny zamknięte bardzo blisko ścian, około 20-25cm licząc od tylnej ścianki.

 

Bardzo dużo może poprawić akustyka ściany za plecami, dokładnie to może znacznie wpłynąć na dociążenie basu, jego fakturę, wypełnienie, impakt.

Wiele zależy jak masz zagospodarowana te ścianę.

Sorry, że tak wtrącam tu tematy z akustyką.

 

Po filmikach z YT w sumie nic ciekawego się nie dowiesz, według mnie szkoda na takie porównania czasu.

Edytowane przez Aro1991

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...