Skocz do zawartości
naphozord

Zmiana procesora

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam do was wielką prośbę l chciałym zmienić Mój procesor i5-8400 na coś mocniejszego. Płyta główna to ASRock B360MPro4 a chłodzenie SilentiumPCFera 3 HE1224 v2. Czy jest coś lepszego przy założeniu że dołożę do 400 zł ??

 

 

Kusi Mnie Intel Core i5-9600K

Edytowane przez naphozord

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was wielką prośbę l chciałym zmienić Mój procesor i5-8400 na coś mocniejszego. Płyta główna to ASRock B360MPro4 a chłodzenie SilentiumPCFera 3 HE1224 v2. Czy jest coś lepszego przy założeniu że dołożę do 400 zł ??

 

Kusi Mnie Intel Core i5-9600K

 

Jak się znajdzie jakiś zawodnik co kupi od Ciebie obecnego za 7 stówek to może Ci się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się znajdzie jakiś zawodnik co kupi od Ciebie obecnego za 7 stówek to może Ci się uda.

 

A co może być ciężko ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 700zł to ten 8400 się nie sprzeda, kiedy jest dostępny nowy i5 9400f za około 650zł. Nie ma sensu zmiany 6/6 na 6/6 z wyższym taktowaniem i w dodatku procesor z k do b360. Jak już zmieniać to i7 8700 lub i7 9700 bez k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się sprzedac, bo ogólnie 8400 jest droższy od 9400f bo posiada integre.

Masz płytę która nie pozwala na OC procesora, także zmiana na i5 9600k to strzał w stope. Jedyny sensowny upgrade to od i7 8700 w zwyz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się sprzedac, bo ogólnie 8400 jest droższy od 9400f bo posiada integre.

Masz płytę która nie pozwala na OC procesora, także zmiana na i5 9600k to strzał w stope. Jedyny sensowny upgrade to od i7 8700 w zwyz.

 

Posiada też 100mhz mniej, jest używany i z krótszą gwarancją. Chyba tylko jeleń kupi używanego i5 8400 za 700zł, podczas gdy w sklepie ma lepszy model w niższej cenie z pełną 3 letnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiada też 100mhz mniej, jest używany i z krótszą gwarancją. Chyba tylko jeleń kupi używanego i5 8400 za 700zł, podczas gdy w sklepie ma lepszy model w niższej cenie z pełną 3 letnią gwarancją.

Na forum może nie sprzeda, ale na allegro zejdzie w parę dni, obecnie najtańszy jest za 720. a gwarancja na zablokowanego procka to jest potrzebna jak swini siodło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum może nie sprzeda, ale na allegro zejdzie w parę dni, obecnie najtańszy jest za 720.

 

I kto za niego tyle da? Popatrz w zakończonych po ile schodziły. Cały ten wątek bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 650 już się zdarzają

https://archiwum.allegro.pl/listing?string=i5%208400&stan=u%C5%BCywane

cenę definiuje popyt i podaż nie wydajność

 

co najwyżej wpływ na popyt może mieć konkurencja rynkowa ...

 

a co do iGPU to ma ono więcej znaczenia w i7 i i9 bo te procki będą używane bez dGPU np. w tworzeniu grafiki 2D lub obróbce audio a nawet obróbka video na samej integrze będzie mało komfortowa

6 rdzeni w takim przypadkach to mało

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum może nie sprzeda, ale na allegro zejdzie w parę dni, obecnie najtańszy jest za 720. a gwarancja na zablokowanego procka to jest potrzebna jak swini siodło.

 

Zbyt optymistyczne nastawienie. Realnie ten procek jest warty +/- 600zł i za tyle jest sens go kupować jako używanego. W przeciwnym wypadku każdy normalny kupi nówkę 9400f ze sklepu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przeciwnym wypadku każdy normalny kupi nówkę 9400f ze sklepu.

każdy zorientowany w temacie...

ale ilu ich jest ich na allegro?

 

jedyny sposób żeby przekonać się czy dostanie za niego 700 jest wystawić ofertę sprzedaży

 

jest jeszcze Core i7-9700F który wyszedł w Q2'19

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy zorientowany w temacie...

ale ilu ich jest ich na allegro?

 

jedyny sposób żeby przekonać się czy dostanie za niego 700 jest wystawić ofertę sprzedaży

 

jest jeszcze Core i7-9700F który wyszedł w Q2'19

 

Do ilu to boostuje na all core? bo nigdzie nie mogę znaleźć info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do ilu to boostuje na all core? bo nigdzie nie mogę znaleźć info

 

Pewnie 4400 all core tak jak 9700

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 9700/f według opinii użytkowników boostuje do 4.5ghz na wszystkich 8 rdzeniach. Naprawdę wysokie zegary jak na procek z zablokowanym mnożnikiem, tylko cena 1500zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat , prawdopodobnie sprzedaję ten procesor i kupuję Core i7-9700F , ale zastanawiam się czy nie lepiej było by sprzedać płytę główną z prockiem i kupić płytę pod ryzena 3600. Skłaniam się ku pierwszemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zmieniaj płyty

i7-9700F poza grami będzie wydajniejszy od Ryzena 5 3600

(w grach również ...)

 

ale podstawowe pytanie to do czego Ci to CPU?

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was wielką prośbę l chciałym zmienić Mój procesor i5-8400 na coś mocniejszego. Płyta główna to ASRock B360MPro4 a chłodzenie SilentiumPCFera 3 HE1224 v2. Czy jest coś lepszego przy założeniu że dołożę do 400 zł ??

 

 

Kusi Mnie Intel Core i5-9600K

Miałem 8400. Wiem jak to działa. Fajnie do momentu aż zobaczysz że stary rysio 1600 kładzie poza grami niemiłosiernie każdego intela 6/6. Może przejdź na AM4 i 1600AF. Zrobisz sobie OC na taniej płycie DS3H a za rok dwa wskoczysz na 3600 lub 3700x. Może 4600......

 

A 1600AF nówka jest za 399 :E :E :E

 

Przecież 9600K czy nie K to tylko 6/6. Żaden to upgrade!

Edytowane przez Adamiakadam100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale on ma 8 rdzeni. A zmienić chcę bo czasem już drażnią mnie spadki FPS , nawet w głupim csgo potrafi spaść do 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...