Skocz do zawartości
MaTiDxxx

[6000-13000] Laptop na studia informatyczne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niedługo wybieram się na studia informatyczne.

https://www.x-kom.pl/p/505937-notebook-laptop-173-msi-gs75-i7-9750h-32gb-2tb-win10pro-rtx2080-144hz.html#Specyfikacja

 

Chciałbym się od Was dowiedzieć czy jest sens kupywania tak drogiego laptopa czy można znaleźć powiedzmy lepszego, bardziej uzytecznrgo, lekkiego w niższej cenie i jaka może być jego wartośc za parę lat przy tak szybko rozwijającej się technologi...

 

Komputer będzie służył do:

notatek na studiach

tworzenia programów komputerowych

grania

oglądania filmów

korzystania z internetu

jako pomoc w wyjazdach za granicę/ w Polskę

 

Wiem że cena jest wysoka i nie przystępna ale proszę o logiczne argumenty... Możecie dawać również swoje propozycje laptopów

Interesowałem się również tym https://www.x-kom.pl/p/503344-notebook-laptop-173-asus-rog-zephyrus-s-i7-8750h-24gb-1tb-win10-rtx2080.html#Specyfikacja ale z tego co się orientuję jest gorszy od MSI.

Pozdrawiam i życzę miłej nocki i owocnych dyskusji :)

 

EDIT:

Ewentualnie możecie dać znać czy może bardziej opłacalne jest wzięcie jakiegoś laptopa z rtx 2060-2070. Jak będzie wyglądać też kwestia 17'3 i 15'3 czy jest to duża różnica? Zależy mi również na gabarytach aby nie był ciężki gdyż będzie on służył prawie chodziennie oraz w wyjazdach.

Edytowane przez MaTiDxxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w jakie gry zamierzasz grać. Miej na uwadze, że przy cienkich/lekkich laptopach i mocnych podzespołach zazwyczaj czasy pracy na zasilaniu akumulatorwym nie będą rewelacyjne. Alternatywnie dla GS'a z RTX'em 2080

MSI GS65 i7-9750H/16GB/512/Win10 RTX2060 144Hz za 8699zł

Oczywiście podzespoły nie zachwycają, na tle rywali z RTX'em 2080, ale otrzymujesz tu lekkiego laptopa ze 144Hz matową matrycą IPS w eleganckiej obudowie i z całkiem pojemnym akumulatorem (82Wh), a przy tym laptop jest dosyć lekki.

Nieco słabsze podzespoły, to dłuższe czasy pracy na akumulatorze oraz niższe temperatury. Cena jest o ponad 4k niższa więc na dobrą sprawę za jakiś czas sprzedając tego laptopa można sobie wymienić na coś o podobnej cenie.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz do 13 tys, to kup sobie na studia coś za 2 tyś, ponieważ na tych studiach to w zupełności wystarczy, resztę przeznaczasz na stacjonarnego, lub gamjngowego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Acer Predator Helios 300. Posiadam go od pewnego czasu i świetnie sobie radzi. Obecnie gram na nim praktycznie we wszystko i nie mam problemów z wydajnością. W dodatku laptop przetestowany w boju na dużym projekcie magisterskim koleżanki z architektury i sprawił się niesamowicie. Bez żadnego zacięcia. Dysk dosyć mały, ale można na spokojnie dołożyć kolejny, a zestaw montażowy dosyłają w pudełku(sanki). Jest trwały, wykonany z aluminium, nie grzeje się za mocno (na ogół mam temp koło 70-75stopni). Na max jak odpalisz to wentylator słyszalny (gram na słuchawkach i w ogóle go nie słychać, ale bez jest szum), choć w mieszkaniu tego nie słychać i inni lokatorzy nie narzekają. Matryca 144hz to też duży plus.

 

Acer Helios 300 i7-9750H/16GB/512/Win10 RTX2060 144Hz - za 7 199,00 zł

 

 

2. Acer Predator Helios 300, 17". Tutaj wersja 17-sto calowa wraz z RTX'em 2070.

 

Acer Helios 300 i7-9750H/16/512/W10 RTX2070 IPS 144Hz - za 8 999,00 zł

 

3. Asus Rog Strix Hero III. Też dobrze wykonany, w aluminiowej obudowie. Jedynie co to znowu mały dysk, ale na początek wystarczy te 512, potem można myśleć o większym.

 

ASUS ROG Strix HERO III i7-9750/32GB/512/W10 144Hz - za 9 499,00 zł

 

 

Ogólnie rzecz biorąc, jak kupisz taki droższy, to dłużej będziesz w stanie używać w lepszych warunkach. Wszystko też zależy od tego jak zadbasz o dany laptop. Ja laptop za 2k miałem przez 6 lat i jego wydajność spadła dopiero w ostatnim roku. Mój znajomy kupił MSI za 4k jakoś i przez 4 lata żadnego dropu, nic, śmigał jak nowy.

 

Przy takim drogim laptopie, jak będziesz o niego dbał(czyszczenie z kurzu itd.) to na spokojnie pociągnie te 5 lat.

 

 

4. Dream Machines. RTX 2080 i i7-9700K sprawdzi się chyba we wszystkim czego będziesz potrzebować. Dysk SSD 480GB pod system i jakieś gierki + 1TB HDD pod pozostałe dane. Laptop jest dobry i nie ma negatywnych opinii.

 

Dream Machines RX2080-15 i7/16GB/480+1TB/Win10X RTX2080 144Hz - za 11 899,00 zł

 

 

Od Ciebie zależy tak naprawdę czy potrzebujesz takiej mocy obliczeniowej, czy taki dajmy na to Helios 300 Ci wystarczy.

Ja kupiłem tego predatora, bo uznałem, że nie ma sensu kupować droższego, bo na spokojnie starczy mi to na wiele lat i nie straci na wydajności tak mocno. Zastanawiałem się nad RTX 2070, ale ostatecznie wybrałem 2060, żeby zaoszczędzić trochę kasy i wydać na pozostałe elementy (klawiatura, słuchawki itd.). Ale jeżeli chcesz mieć pewność, że kupisz solidny sprzęt, co długo wytrwa, to polecam już tego dream machines, bo ma 144hz i rtx 2080 duży zapas pamięci i na pewno się sprawdzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strata pieniędzy. Zamiast drogiego laptopa lepiej kupić:

1. Komputer stacjonarny / konsolę do gier

2. Tani laptop do notatek.

 

W kwestii laptopa sugerowałbym żeby spełniał następujące parametry:

- matryca Full HD MATOWA

- ram minimum 8GB, najlepiej 16GB (sprawdź przed zakupem czy można dołożyć jeśli standardowo będzie z mniejszą)

- dysk SSD (często lepiej opłaca się wybrać model ze zwykłym i samemu dołożyć)

 

W przypadku stacjonarnego zwracałbym uwagę czy procesory obsługują wirtualizację sprzętową ale aktualnie wszystkie to już chyba obsługują.

 

Łącznie wydasz na to pewnie mniej a będziesz miał 2 urządzenia. I mniejsza strata jak Ci np. laptopa ukradną albo Ci upadnie np. na sali wykładowej - zdarza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy strata. Ja nie mam możliwości zakupu stacjonarki (brak miejsca na monitor i w sumie na taką skrzynkę też). W dodatku dużo jeżdżę i w podróży też chciałbym sobie zagrać w najnowsze tytuły, a nie w simsy, to się porządny dobry laptop przydaje. Dlatego jeżeli autor chce taki laptop, to należy to uszanować i coś zaproponować. Wiem i to oczywiste, że PC w tej cenie to niebo a ziemia do laptopa, ale czasami jednak mobilność wygrywa, bo PC'eta i monitora na plecy nie będę brał za każdym razem, jak koledzy zrobią lana, albo będę jechał w podróż służbową na tydzień i wieczorami będę chciał pograć albo coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki obecnie za wszystkie odpowiedzi. Tak podsuwacie mi tą stacjonarke. Kupywalem kompa rok temu i leci na GTX 1080 32 GB Ramu na i7 także kompa mam w miarę a właśnie chodziło o laptopa bo planuje wyjazd za granicę za rok i mimo wszystko przez 3 miesiące będzie to moje główne źródło kontaktu z grami i światem. Wyjazdy gdzieś żeby sie wyczilowac I napisać magisterkę też wchodzę w grę więc... A może ktoś mi porównać czy byłby duży spadek wydajności między rtx 2060-2070-2080 max q oraz jak to by wplywalo na baterie i grzanie (podkładkę z wentylwtorami napewno kupię). Z tego co wiem max q działa o wiele lepiej niż reszta i mniej się grzeje. Budżet mam, a laptopa traktuje jako inwestycja w przyszłość dlatego wolę kupić raz a porządnie niż co 2-3 lata nowego. Dajcie znać co uwazacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budżet mam, a laptopa traktuje jako inwestycja w przyszłość dlatego wolę kupić raz a porządnie niż co 2-3 lata nowego. Dajcie znać co uwazacie

 

To tak nie działa... Laptopy multimedialne nie są trwałe. Rozsądnie jest założyć, że po 2-3 latach będziesz wymieniał. Pomijam już przypadki losowe - kradzież, upadek, etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje laptopy wytrzymują po 5 lat (miałem dwa, każdy wytrzymał po 5 lat i teraz mam kolejny, który wiem, że wytrzyma kolejne 5 lat)

wszystko zależy od tego jak o niego dbasz.

 

Jeżeli będziesz go regularnie czyścił z kurzu itd. nie rzucał nim po pokoju, przenosił w odpowiedniej torbie albo plecaku, stawiał np. na podkładce chłodzącej(podniesienie laptopa trochę wyżej, żeby nie leżał sztywno na blacie pomaga, bo jest większy przepływ powietrza, mniej się grzeje i mniejsze ryzyko przegrzania) to na spokojnie porządny laptop na długo Ci starczy.

Takie podzespoły jak mają te droższe komputery to po 2-3 latach nadal będa wydajne, może np. gry nie pójdą na wysokich detalach albo ultra, ale wciąż będą sprawne, komputer nie powinien zbyt dużo zwolnić w codziennej pracy itd.

 

Ja bardzo długo używam laptopów, dla mnie są lepsze niż stacjonarki i dziwi mnie gadanie ludzi, że szybko się psują czy trzeba ciągle wymieniać, bo nic dziwnego jak nie dbają (komputer nie czyszczony przez 2 lata, spotkałem się z takimi przypadkami) to i potem się psuje laptop, ciągle przegrzewa i wyłącza itd.

 

Dlatego tak, porządny laptop (w aluminiowej obudowie, a nie plastikowej) to inwestycja na przyszłość. (teraz mam Acer'a Predator'a, wcześniej miałem chociażby HP pavilion 15 z marketu... i wytrzymał 5 lat bez problemów większych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...