Skocz do zawartości
dr1edker

Acer Swift 3 vs Matebook 14D

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, szukam lapka który wytrzyma spokojnie 4-5 lat, z przeznaczeniem głownie do nauki/office , kilka kart w przeglądarce + spotify/yt, ale także do odpalenia jakiejś dobrej strategii w podrózy np Civilization 5 :) Jestem przekonany , że Swift 3 z i5 8265u i mx250 pozwoliłby na coś więcej niż tylko Heroes 3 na Matebooku z ryzem 2500u i vega, ale zastanawiam się czy jest to warte dopłaty 700zł.

I czy ten model posiada paletę barw 99% sRGB? Na notebookcheck jest recenzja z mx250 tyle że z prockiem i7 i tamten model ma właśnie 99 sRGB i 67 Adobe.

Wiem że Huawei ma bardzo dobry czas pracy na baterii, nie wiem jak z Acerem. A to dla mnie też mocny atut.

Poza tym zastanawiam się nad takim zjawiskiem jak odpowiedni dobór komponentów i to jak one ze sobą współpracują, dla tego zwracam się do Was na fachowym forum. Martwi mnie trochę, że co pamięć Ram jest w Matebooku wlutowana w płytę główną. No i pozostaje też kwestia wsparcia dla Huawei, i możliwości nie otrzymywania wsparcia dla nowych sterowników od Amd, nie mówiąc już o updatach Windowsa.

Tak więc poradźcie, co uważacie za lepszy wybór.

Pozdrawiam. :)

 

 

https://m.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/huawei-laptop-matebook-d-ryzen-5-8gb-512ssd-w10.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIzuHijM2S5AIVFvhRCh2jiAAlEAQYAiABEgLy5fD_BwE

 

 

https://www.x-kom.pl/p/498097-notebook-laptop-14-1-acer-swift-3-i5-8265u-8gb-512-win10-fhd-ips-mx250-blue.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten będzie wydajniejszy Y530 wydajny procesor + wydajna karta graficzna + 16 GB ramu + jest za 3199 zł.

Edytowane przez adam32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rozważałeś jeszcze:

MSI PS42 i5-8250U/8GB/256/Win10 MX150 IPS za 3499zł

Ma również b.dobrą matową matrycę IPS, pojemny akumulator i podobne podzespoły. Pozwala na montaż do 16GB pamięci (Swift max. 12GB. Matebook D 8GB wlutowane). Posiada kartę graficzną MX150 (to prawie to samo co MX250), do tego jest lekki i całkiem dobrze wykonany.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ująłbym w zapytaniu czy konieczne jest 14' czy może być i 15'.

 

Wkleję mój post z innego tematu:

Ja osobiście stoję przed wyborem miedzy Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD a Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS.

Również bardzo ważna dla mnie jest solidna obudowa. Oba modele mają też bardzo dobry zawias. Ponoć Acer ma lepszą matrycę ale w codziennym użytkowaniu ciężko wyczuć różnicę. W każdym razie liczby ma lepsze.

Baterie oba modele mają dobre chyba ze wskazaniem na Matebooka.

Matebook ma też chyba lepszy układ procesor-karta. Oba modele pracują w dualu.

Matebook jest tańszy. 256GB są aktualnie poniżej 2300zł.

Ciekawostką jest, że 512GB wersja jest z dyskiem PCle.

Acer ma czytnik kart i bajer w postaci czytnika linii papilarnych.

W Acerze masz mozliwość dodania RAM. W Huawei pamięć jest wlutowana.

Ciągle się waham... :-)

 

P.S. Zwróć uwagę, że wybrany przez Ciebie Acer nie ma podświetlanej klawiatury. Bajer ale pomocny w czasie podróży nocą itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycje, zastanawiam się nad tym Legionem Y530 za 3199 w promo w x-kom. Wiecie może czy ten model też ma tryb oszczędzania energii z technologią intel optimus (czy jakoś tak :) ) jak w modelu y540?

Też mocno się zastanawiam nad Nitro 5 w konfiguracji i5 9300h i gtx 1650 bo baterię ma mocną, ale czytałem że jakość ekranu kuleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...