Skocz do zawartości
mystic868

Słuchawki + PS3 - niski poziom dźwięku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie dotyczące poziomu dźwięku na PS3. Aktualnie korzystam z kabla HDMI do obrazu oraz Component z przejściówką na minijack do słuchawek (HyperX Cloud oraz Superlux HD681) do odbierania dźwięku. Problem jest taki, że dźwięk ten jest niezbyt głośny - mowa o grach (korzystanie z gniazda słuchawkowego na TV jest złym rozwiązaniem, ponieważ dźwięk jest słabej jakości i trzeszczy). Pytanie moje brzmi:

 

Czy można jakoś zwiększyć poziom głośności w słuchawkach (potencjometr mam ustawiony na 100%)? Ewentualnie czy można podpiąć jakąś kartę dźwiękową (kabel optyczny lub component?) do PS3 i do niej podpiąć później słuchawki? Mam w domu Prodigy Cube black przy PC, aczkolwiek mógłbym zakupić coś taniego do samego PS3. Jakieś propozycje?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez mystic868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki potrzebują przedwzmacniacza, więc w grę wchodzi albo dźwięk z TV - i tu dziwi mnie że coś Ci trzeszczy bo dźwięk jest przesyłany cyfrowo i być może zepsute jest gniazdo - lub też z zewnętrznego przedwzmacniacza. Najprostszym urządzeniem byłby DAC, czyli Digital-Analog Converter, z tym że nie musisz kupywać nie wiadomo jak drogiego urządzenia - wystarczy takie, które ma na wejściu coax/optical, a na wyjściu słuchawki i ew. 2xRCA (cinch).

 

Wyjścia są dwa - możesz kupić tani model na Allegro ale jakość dźwięku będzie co najwyżej poprawna (chociaż będzie ok jeśli nie masz mega wymagań), z nowych urządzeń koszt zakupu to minimum 150PLN+. W grę wchodzą również używki, trzeba poszukać również na olx, np. tutaj jest dość ciekawa oferta:

https://www.olx.pl/oferta/konwerter-audio-dac-spdif-fiio-kabel-optyczny-toslink-przesylka-gratis-CID99-IDBbuDK.html#7d622b76ab

 

Grunt żeby urządzenie miało wejście optical, zasilanie USB (mniej problematyczne bo podłączysz do konsoli) i wyjście słuchawkowe (nie Line Out!) z regulacją poziomu głośności. Warto szukać używek np. Fiio lub innych lepszych producentów. W grę wchodziłby również interfejs audio który mógłby pracować w trybie stand-alone bez komputera, zasilany na USB, z wejściem optycznym - może z powodzeniem służyć jako DAC. Można do tego również wykorzystać np. deck MiniDisc-a lub nawet przenośnego MD - mają naprawdę świetne przetworniki, sam posiadam Sony NetMD N510 i jak graliśmy u kolegi na TV LG z wyjściem optycznym na PS3/Xbox360 na splicie to podłączałem go właśnie w charakterze DAC-a do zestawu głośników - ze znakomitym efektem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniazdo w TV zawsze trzeszczy w słuchawkach, albo nie tyle trzeszczy, co zniekształca dźwięk (od zawsze).

 

Czyli każdy wzmacniacz zasilany na USB (podpięty do PS3), który ma input coax/optical lub 2xRCA i na wyjściu minijack/6.3mm jack oraz potencjometr się nada? Nie chciałbym wydawać więcej niż 100 zł na DAC. Aktualnie dźwięk jest bardzo dobrej jakości, ale zbyt cichy - chciałby móc zauważalnie zwiększyć poziom głośności.

 

Druga sprawa - czy warto kupować kabel optyczny, czy wystarczy dołączony do PS3 RCA?

 

EDIT: Znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-dac-toslink-spdif-ac-3-dts-7516857434

 

oraz ten: https://allegro.pl/oferta/konwerter-sygnalu-cyfrowego-na-analogowy-zla0857-3-7693699851

Edytowane przez mystic868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko ten DAC nie ma potencjometru, a zależy mi na regulacji głośności.

 

A co myślicie o : FX-Audio DAC-X3 ?

Według recenzji: https://www.audiofanatyk.pl/polecane-daci-i-karty-dzwiekowe/ całkiem przyzwoite.

Edytowane przez mystic868

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...