Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

posiadam jako drugi, laptop TOSHIBA L850 1ht: i5-3210m/12gb/500gb/hd7670m - dokładnie ten: https://www.x-kom.pl/p/149036-notebook-laptop-156-toshiba-satellite-l850-1ht-i5-3210m-16gb-500-dvd-rw-win8.html tylko mniej ramu. Jak chciałbym go użytkować? Głównie internet, filmy online, office i gry - ale raczej starsze :) Chcę zmienić wentylator + baterię - łącznie 68 zł, a także pastę bo mocno się grzeje. Może undervolting? Jeśli jest sens pakować w tego lapka to chciałbym też go zauważalnie przyspieszyć czyli dysk ssd, ale wiadomo, że możliwie najniższym kosztem. Może ktoś poratować kompatybilną propozycją dysku ssd 200-512gb? Wiadmo cena/jakość.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by trochę baterii oszczędzić pozbywając się grafiki dedykowanej i elektroniki dookoła niej :lol2: Ale to trochę inwazyjna rzecz przy lapkach z lutowanym gpu.

 

SSD zawsze ma sens - nie betonuje się go do sprzętu, tylko zawsze później można przełożyć gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień pastę na CPU i GPU na Grizzly Kryonaut. Z lepszym chłodzeniem może być problem z założeniem czegoś większego. U mnie na starym Samsungu zmiana pasty 7 letniej na Kryonaut dała w obciążeniu zysk ponad 15st bez zmiany chłodzenia. Dysk ssd i instalacja czystego Windowsa W10, a nie odzysk z recovery. Ostatnio miałem spory problem z Lenovo Yoga po aktualizacjach, freezował kilka minut po starcie z temp. na normalnym poziomie. Pomógł pendrive z 1903 i instalacja od nowa z zachowaniem starego systemu, żeby normalnie przeszła aktywacja W10, a potem usunięcie poprzednich wersji. Śmiga jak szalony, lepiej niż jak był nowy bez syfu od Lenovo, tylko sterowniki do chipsetu, wifi, bt itp. trzeba było dobrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co już zrobiłem, to właśniej czysta winda, nie z recovery i niebo a Ziemia. Jaki dysk ssd cena/jakość polecacie? Bawić się w undervolting?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co już zrobiłem, to właśniej czysta winda, nie z recovery i niebo a Ziemia. Jaki dysk ssd cena/jakość polecacie? Bawić się w undervolting?

Tani na 3d nand tlc wystarczy, np. Crucial bx500 lub coś w podobnej cenie do 200zł za 500GB, 240GB - 100-130zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...