Skocz do zawartości
lukas455

Laptop w cenie +/- 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pisałem niedawno w tej sprawie ale pomyślałem, że może coś pojawiło się nowego.

Szukam laptopa do użytku biurowo - domowego w cenie ok 2500 zł. Wstępnie jestem zainteresowany HP ponieważ jest zwrot z programu "HP out of warranty"

 

https://www.x-kom.pl/p/472598-notebook-laptop-156-hp-pavilion-15-i5-8250u-8gb-256-win10-mx150-ips.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz skorzystać z tego programu i masz taki budżet to może ten:

 

HP Pavilion Power i5-8300H/8GB/240+1TB/Win10x GTX1050 - za 2 999,00 zł(Obecnie na promocji)

 

Ze zwrotem będzie 400zł taniej. Ma lepsze podzespoły niż laptop który sobie wypatrzyłeś, a jest od niego droższy o 150zł.

 

Do tego polecam podkładkę Glacier pod laptopa, bo naprawdę dużo daje i nie jest głośna. Laptop nie powinien się grzać, ale dużo daje po prostu podniesienie go, żeby nie stał płasko na biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie brak? Ten model zaproponowany przez Ciebie ma system i ten zaproponowany przeze mnie tez ma system w cenie. Czy ma być bez systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorki, masz racje ma system.

Ale nadal wydaje mi się, że ten mój HP bardziej się opłaca. Kosztuje 2999 zł minus 300 zł w promocji "szkola" i minus 400 zł z programu HP. Także wychodzi 2200 zł. A Twój wychodzi 2600 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka, że twój ma procesor niskonapięciowy, jest słabszy od tego z mojego laptopa, również karta graficzna jest słabsza od tego proponowanego przeze mnie. Jednak te 400zł różnicy jak chcesz, to możesz zaoszczędzić, ja jednak bym nie oszczędzał na sprzęcie. Nie mniej, ten znaleziony przez Ciebie nada się doskonale do pracy domowo-biurowej, także jak chcesz to bierz, póki jest ta promocja.

 

Edit: Twój ma matrycę IPS, to plus jak nie grasz w gry.

Edytowane przez SkyRider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój ma matrycę IPS, to plus jak nie grasz w gry.

 

A jak grasz w gry to nie jest plus ? Ja nie wiem jak można polecać laptop bez ekranu IPS w momencie kiedy sam kupujący takowy chce nabyć. Patrzysz tylko na "podzespoły" zamiast na zadowolenie potencjalnego kupującego na które o wiele bardziej wpłynie komfortowe korzystanie z laptopa niż jego wydajność której i tak nie wykorzysta.

 

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2699 zł

Tutaj lekka alternatywa - 14,1 calowy laptop z matrycą matową IPS. Wykonany z aluminium, z podświetlaną klawiaturą, ważący jedyne 1,4kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Swift 3 i5-8250U/8GB/256/Win10 FHD IPS - 2499zł

Rewelacyjny pod względem mobilności jest mniejszy Swift z matową matrycą IPS o przekątnej 13,3". Laptop jest cichy a jego matryca ma dobre kolory. Cztero rdzeniowy procesor i5-8gen w połączeniu z szybkim dyskiem SSD nie tnie przy wielu otwartych kartach Google.

 

HP Pavilion 14 i5-8250U/8GB/256PCIe/W10/IPS Burgundy - 2499zł

Laptop HP Pavilion 14 jest również z kodem szkola w promce za 2,5k. Od wybranego przez ciebie modelu różni się mniejszym ekranem 14" cali wykonanym w technologii IPS i brakiem dedykowanej karty, co zwiększa czas pracy na baterii.

 

Kwestia też zastosowań. Do wymagających gier dedykowana karta graficzna minimum MX150, lub wydajniejsza jak najbardziej, natomiast jeżeli laptop nie będzie służył do gier, tylko do przeglądania internetu, oraz mało wymagająca programów typu Word Office, to dedykowana karta graficzna nie jest potrzebna. Kwestia też czy zależy Ci bardziej na większej matrycy, czy na mniejszych gabarytach i lzejszej masie, bo często przenosisz laptop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc w wyborze laptopa. Dziś odebrałem sprzęt. Pozdrawiam.

 

Dzięki chłopaki za pomoc w wyborze laptopa. Dziś odebrałem sprzęt. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc w wyborze laptopa. Dziś odebrałem sprzęt. Pozdrawiam.

Daj znać co wybrałeś i czy jesteś zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...