Skocz do zawartości
rafor4

Radiator odkleił się od ram Hyperx fury

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od pamięci ram HyperX FURY DDR3 odkleił się radiator ram. Powoli "spełzywał" ze swojego przeznaczonego miejsca, od czasu do czasu go poprawiałem po prostu popychając w stronę płyty głównej lub dociskając sam radiator. Niestety któregoś razu radiator znalazłem leżący na karcie graficznej (na szczęście bez zwarcia czegokolwiek). Wiem, że radiator nie ma najmniejszego znaczenia jednak chciałbym sprzedać te ramy w pełnej okazałości (i cenie). Szukałem w wielu wątkach czym przykleić te ramy i... nic sensownego nie znalazłem. Czy powinienem użyć taśmy termoprzewodzącej, w założeniu grubości 0,2mm czy termopada grubości 0,5-1mm? W kilku wątkach polecana była taśma, która zresztą była naklejona na ramy (nie wiem czy fabrycznie) ale tak jakby w kilku warstwach. Proszę o poradę czym to przykleić żeby się trzymało. "Kropelka" odpada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taśma termo klei, termopad nie. Jeśli radiator nie ma jakiegoś mechanizmu który dociśnie termopady, to lepiej przykleić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy 0.2mm grubości wystarczy żeby przykleić te radiatory? Ewentualnie mogę próbować przykleić więcej warstw taśmy, bo jest to maksymalna grubość taśmy. Niestety nie ma mechanizmu dociskającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...