Forum PCLab.pl: Gigabyte Aorus AD27QD czy czekać na LG 27gl850-b - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Gigabyte Aorus AD27QD czy czekać na LG 27gl850-b

#1 Użytkownik jest dostępny   Ksamek 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Sierpień 2019 - 12:44

Cześć, liczę na pomoc w podjęciu decyzji. :) Czytałem recenzję obydwu monitorów na tft central. Wynika z nich, że Aorus ma lepszy kontrast, bardzo zbliżone kolory i w zasadzie niezauważalnie wyższy input lag przy 144hz. I tu zaczynam się trochę gubić - Aorus obsługuje DP 1.2 co w.g. informacji znalezionych w internecie pozwala mu przesyłać paletę 10bit tylko do 120hz co z kolei oznacza, że praca w trybie 144hz z małymi opóźnieniami jest niemożliwa przy zachowaniu całej palety barw. LG natomiast ma DP 1.4 więc nie ma u niego z tym problemów. Innych znaczących różnic między obydwoma modelami chyba nie ma, mam rację?

EDIT.
Ogólnie szukam monitora do gier, gatunek bliżej nieokreślony, chociaż czasem wkręcę się w takiego Apexa czy Rainbow Six. 27 bądź 32 cale 1440p, karta graficzna nv 2080 super. Czas mam, ale zwlekam z tym już chyba drugi rok, a na rynku pustki... TNki mnie raczej nie interesują.

Ten post był edytowany przez Ksamek dnia: 21 Sierpień 2019 - 12:49

#2 Użytkownik jest niedostępny   bbandi 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 14:59

Ja bym poczekał jeszcze jakiś czas na dostępność tego LG, skoro czekasz 2gi rok to z miesiąc możesz jeszcze poczekać, jak się nie pojawi to weźmiesz co innego.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Artistwolf 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 17:15

Najlepiej jakby się Tenzi wypowiedział - miał do czynienia z jednym i drugim monitorem.

#4 Użytkownik jest niedostępny   azgan 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 10:25

Serio nie ma się nawet nad czym zastanawiać - oczywiście że LG 27GL850-B nie dość że szybsza matryca to na dodatek mniejsze BLB.

Ten post był edytowany przez azgan dnia: 22 Sierpień 2019 - 10:25

Strona 1 z 1