Skocz do zawartości
keszel77

Jaka płyta micro-ATX pod Ryzena 3600

Rekomendowane odpowiedzi

Wymarzyłem sobie mały komputer. Jaką polecalibyście płytę w formacie micro-ATX pod Ryzena 3600 na chipsecie B450?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NP

MSI B450M Gaming Plus PONIZEJ 400zl

jak na razie nie dostała AGESA ComboPI 1.0.0.3abb ...

https://pl.msi.com/Motherboard/support/B450M-GAMING-PLUS

i dziwne że nie pojawiła się wersja MAX tej płyty ...

 

Gigabyte B450M GAMING

Gigabyte B450M DS3H

Edytowane przez Namonaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie. Wybaczcie ale dałem ciała na wstępie i nie sprecyzowałem moich oczekiwań. Priorytetem jest dla mnie bezproblemowe działanie z prockiem. Naczytałem się o problemach z ryzenami nowej generacji na b450 i nie chciałbym aby mnie to spotkało. Chcę poskładać wszystko do kupy, odpalić i ma to śmigać. Bez zbędnego grzebania w biosie itp. Sprzęt kupuję na lata. Płyta nie musi być jak najtańsza (400-500zł jeśli warto). Myślę o wsadzeniu tam pamięci o częstotliwości 3200MHz, dysku M.2 PCIe NVMe oraz upchnięciu karty dźwiękowej na PCIe x1. Zaraziłem się trendem „wincy leduf” (co zrobić :E ) i chciałbym aby płyta wspierała oświetlenie LED do wentylatorów RGB. Sprzętu nie muszę kupowaać już teraz.

 

Czy z Gigabyta nie lepsza byłaby B450 AORUS M?

Zauważyłem, że w jednym ze sklepów ma pojawić się wersja MAX B450M MORTAR MAX.Czy MAXy bezproblemowo obsługują najnowsze ryzeny w porównaniu do normalnych wersji?

Edytowane przez keszel77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem msi odpada.

 

msi to loteria, z tym że jako jedyni mają flashback. Ja czekam aż w sklepach pojawią płyty innych producentów już w nowym biosem chociaż męczy mnie to czekanie, zakładam jeszcze miesiąc i się ogarną z biosami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem Mortara bez maxa kilkanaście dni temu i jestem zadowolony. Flashback zadziałał bezproblemowo - choć odszukać instrukcję jak to dokładnie zrobić było niełatwo - mają nico bałaganu przy BIOSach i instrukcjach do R3x00. Działa bezproblemowo.

 

Max ma od razu bios z obsługą nowych Ryzenów i pełny graficzny bios - ale to nie jest dla mnie jakaś wartość dodana. Choć lepiej mieć więcej pamięci na BIOS niż mniej, więc przy podobnej cenie bierz MAX. MSI w generacji B450 ma chyba najlepszą sekcję zasilania w mATX. Dla mnie jedyną sensowną alternatywą był Asus TUF obecnie. A na B550 szkoda czekać, tym bardziej że ASMedia jakoś nie budzi mojego zaufania...

 

Przechodziłem z i5-2500k i płyty Asus Maximus V Gene - wiec z górnej półki. Ale dla Ryzenów jakoś nie widzę sensu ładować się w bardzo drogie płyty. poza tym rozmiar mATX to pustynia w płytach premium, a ITX'a nie chciałem ze względu na ograniczenia (wiatraki, RAM, SATA).

Edytowane przez Yorick

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy z Gigabyta nie lepsza byłaby B450 AORUS M?

Zauważyłem, że w jednym ze sklepów ma pojawić się wersja MAX B450M MORTAR MAX.Czy MAXy bezproblemowo obsługują najnowsze ryzeny w porównaniu do normalnych wersji?

 

ten gigabyte nie wspiera chyba pamiątek 3200 i ma jedno m.2 - IMHO to kwestia czasu kiedy dokupi się kolejny ssd

na max nowe ryzeny działają od ręki ale tak naprawdę chodzi o graficzny bios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem Mortara bez maxa kilkanaście dni temu i jestem zadowolony. Flashback zadziałał bezproblemowo - choć odszukać instrukcję jak to dokładnie zrobić było niełatwo - mają nico bałaganu przy BIOSach i instrukcjach do R3x00. Działa bezproblemowo.

 

Max ma od razu bios z obsługą nowych Ryzenów i pełny graficzny bios - ale to nie jest dla mnie jakaś wartość dodana. Choć lepiej mieć więcej pamięci na BIOS niż mniej, więc przy podobnej cenie bierz MAX. MSI w generacji B450 ma chyba najlepszą sekcję zasilania w mATX. Dla mnie jedyną sensowną alternatywą był Asus TUF obecnie. A na B550 szkoda czekać, tym bardziej że ASMedia jakoś nie budzi mojego zaufania...

 

Przechodziłem z i5-2500k i płyty Asus Maximus V Gene - wiec z górnej półki. Ale dla Ryzenów jakoś nie widzę sensu ładować się w bardzo drogie płyty. poza tym rozmiar mATX to pustynia w płytach premium, a ITX'a nie chciałem ze względu na ograniczenia (wiatraki, RAM, SATA).

Ja również zmieniam platformę z i5 2500k. Czaje się z tą zmianą już od kilku miesięcy. Początkowo miał być to Rysiek R5 2600 i właśnie jakaś płytka B450 od MSI (najprawdopodobniej Tomahawk – wszędzie polecana). Niebawem jednak miały pojawić się nowe Ryzeny, więc postanowiłem wstrzymać się z zakupem. W trakcie tego czekania świadkiem byłem wysypu obniżek cen na R5 2600 i mobasów do niego im bliżej było premiery Ryzenów 3000. Po premierze czekałem na pierwsze testy i opinie. Zaczęły pojawiać się doniesienia o problemach MSI z płytami. MSI ociąga się z rozwiązaniem bolączek swoich płyt. Cudownym lekarstwem miały być MAXy, ale chyba nie są nim bo ludzie zgłaszają także problemy z nimi. Rozum podpowiada, że jednak MSI nie dla mnie. Mam takie życiowe szczęście, że jak zdarzają się jakieś problemy z czymś, to po kupieniu tego czegoś, sam tych problemów doświadczam. Mam mętlik w głowie. Chciałbym mieć już nowy sprzęt, ale nie muszę go koniecznie teraz już mieć. Zresztą na nową grafikę fundusze będę miał dopiero w grudniu. Panie premierze – jak tu żyć?

 

 

ten gigabyte nie wspiera chyba pamiątek 3200 i ma jedno m.2 - IMHO to kwestia czasu kiedy dokupi się kolejny ssd

na max nowe ryzeny działają od ręki ale tak naprawdę chodzi o graficzny bios

Chyba jednak wspiera 3200MHz. Cytat ze strony producenta: "Support for DDR4 3200(O.C.)/2933/2667/2400/2133 MHz memory modules". W jednym z tematów tutaj na forum, ktoś pisał, że niektórzy mają również problemy z MAXami. :(

 

====================

 

W końcu zdecydowałem się, że wezmę płytę od Asrocka. Najprawdopodobniej wezmę polecaną mi tu B450M Pro4. Przyznam się, że wizualnie bardziej podoba mi się jej siostra B450M Steel Legend. Wyposażenie obu płyt jest wręcz bliźniacze. Niestety w teście płyt B450 u Liptona jej sekcja zasilania osiągnęła ponad 100°C. I teraz moje pytanie. Czy w B450M Pro4 nie będzie podobne z sekcją zasilania?

Edytowane przez keszel77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...