Skocz do zawartości
bosykarzel

Czy warto kupować coś więcej niż 1660TI

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Obecnie stoję przed dylematem zakupu karty graficznej (bądź też kaprysu zakupu).

 

Na chwilę obecną wybór padł na GTX1660TI - od MSI wersja Armor, jednakże cały czas zastanawiam się czy nie powinienem przeznaczyć (zmarnować) więcej środków na taki zakup.

 

Specyfikacja komputera:

i5-8600k

2x8Gb Patriot Viper 3000MHz

GTX 1050TI - obecna karta graficzna

Monitor iiyama GB2560HSU 144Hz 1080p

Zasilacz Seasonic chyba coś koło 500W - nie chce mi się rozbierać komputera, co by się dostać do tabliczki znamionowej

 

De facto na moje potrzeby obecna karta mi starcza, ale zawsze mógłbym podciągnąć detale, gram w następujące tytuły:

WOT

PUBG - tu by się przydało trochę więcej FPS'ów

DAYZ

GTAV

CSGO

 

wg strony https://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-RTX-2060-6GB-vs-Nvidia-GTX-1660-Ti/4034vs4037

Przyrost FPS'ów w stosunku do 2060 jest raczej niewielki.

 

Dlatego dumam, czy warto dopłacać do czegoś lepszego tudzież w ogóle myśleć o zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorac pod uwage, ze 1660 Ti Armor to około ~ 1300 zł, to dopłata 200 zł (najtansze sensowne modele) za ~15% wydajności wiecej do RTX 2060 wydaje się mocno opłacalna.

 

Z drugiej strony jak grasz w te gry co podales, to rownie dobrze starczy tu tanszy GTX 1660, przeciez nie są to tytuły gdzie liczą się detale, bo nie ma w tych grach co podziwiać (no może procz GTA).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz tego RTX2060 i nie idź na kompromisy, których będziesz potem żałował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PUBG - tu by się przydało trochę więcej FPS'ów

 

Graj na ustawieniach competitive ;) + tekstury na wysokie + wygładzanie wysokie + wyostrzanie i co nie kupisz to starczy

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla twoich potrzeb to starczy 1660 bez ti którego sobie podkręcisz uzyskując wydajność około 1660ti na stocku , a z 1050ti i tak bedzie duży przeskok, 1660 armor był dopiero w promocji na xtreem za niecały 1000zł

Edytowane przez wingedhusar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do gier co wymieniłeś gtx 1660 po OC wystarczy. Jak chciałbyś ogrywać też bardziej wymagające gry pokroju Metro to tutaj przydałby się jednak ten rtx 2060 wzwyż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że armour to kupa. Też miałem kaprys i go kupiłem 20 min i chciałem oddawać straszny odkurzacz. Oddałem po tygodniu pobawiłem się krzywa wentylatorów , ale tak można i znajtanszymi kartami zrobić. W xkom gość powiedział że " wie pan niektórzy lubią poprawić fabrykę w MSI afterburner" odpowiedziałem że jestem za stary na takie zabawy a plastik na backplacie to już przesada. Zwrócili, jestem bez karty już miesiąc i dalej nie wiem co kupić ponoć gaming też ma głośny przedmuch a ja szukam naprawdę cichej karty do salonu pod TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup se pan używkę 1070 z gwarą za 800-900 zł, albo 1070ti do 1000. Nie dość, że wydajność lepsza to jeszcze parę setek zostaje w kiermanie.

Edytowane przez brajan007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam że armour to kupa. Też miałem kaprys i go kupiłem 20 min i chciałem oddawać straszny odkurzacz. Oddałem po tygodniu pobawiłem się krzywa wentylatorów , ale tak można i znajtanszymi kartami zrobić. W xkom gość powiedział że " wie pan niektórzy lubią poprawić fabrykę w MSI afterburner" odpowiedziałem że jestem za stary na takie zabawy a plastik na backplacie to już przesada. Zwrócili, jestem bez karty już miesiąc i dalej nie wiem co kupić ponoć gaming też ma głośny przedmuch a ja szukam naprawdę cichej karty do salonu pod TV.

 

 

To polecam wlasnie gtx 1070 MSi tylko w wersji Gaming X.Cisza jak w grobie,naprawde jesli szukasz tego co jak czyli ciszy to to jest idealny wybor.Kultura pracy-najwyzsza pólka.

Mam jux 2 lata i dalej uwazam ze ta karta jest swietna.Potem wymienie do 4k na 1080ti- tez tylko w wersji GamingX.

 

 

test liptona glosnosc Armora 41db,gdzie glosnosc Gaming X 35 db(od 17;27 na filmie)

Edytowane przez Mr Kwolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki GTX 1070 nie mają już gwarancji. Do tego nawet jeśli kupuje się ją od prywatnego użytkownika nie ma żadnej pewności czy nie kupił on karty np. z takiej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8gb-8281778250

o czym oczywiście nie raczy wspomnieć. Tak samo nie wspomini o tym, ilu karta miała wcześniej właścicieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używki GTX 1070 nie mają już gwarancji. Do tego nawet jeśli kupuje się ją od prywatnego użytkownika nie ma żadnej pewności czy nie kupił on karty np. z takiej aukcji:

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1070-gaming-x-8gb-8281778250

o czym oczywiście nie raczy wspomnieć. Tak samo nie wspomini o tym, ilu karta miała wcześniej właścicieli.

Mają...co prawda nie sklepową ale producenta ofc.na 1 właściciela zgodnie z regulaminem ZOTAC

 

https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx-1070-8gb-7905787310?reco_id=bc763333-c502-11e9-8821-000af7f627a0&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...