Skocz do zawartości
oldpcet

Fritzbox 7360 v2 - jaki port rj11?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem router Fritzbox 7360 V2 - do neostrady Orange ADSL i mam dwa wejścia w nim DSL/TEL oraz FON1. Myślałem, że mam po prostu włożyć końcówkę RJ11 do gniazda FON1 (mimo, że nazwa sugerowała mi coś zupełnie innego). No ale niestety nie działa, chyba powinienem skorzystać z gniazda DSL/TEL, ale jest to gniazdo RJ45. Teraz nie bardzo wiem jak to zrobić - z gniazdka telefonicznego w domu wychodzi mi kabel z końcówka RJ11 dwużyłowy - żyły środkowe czerwona i zielona a druga końcówka tego kabla to jest też RJ11 i normalnie szła do routera, ale w tym przypadku co mam tą drugą końcówkę po prostu obciąć i zarobić we wtyk RJ45 - tylko wtedy na jakiej pozycji ma być żyła czerwona a na jakiej zielona? hm.

Wydaje mi się to niemożliwe, chyba muszę skorzystać z osobnego routera i ten podpiąć do tego co ma wejście RJ11 ? czy jak?

 

Poradzćie coś :D

Edytowane przez oldpcet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie dobrze by było zrobić kabel RJ11 - RJ45 (piny 4 i 5, kolory bez znaczenia).

Praktycznie włóż RJ11, będzie działać. FON1 to wyjście do podpięcia analogowego tel/faxu (router ma wbudowaną bramkę VoIP). Rys1, instrukcja, strona 10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nim zobaczyłem odpowiedź gdzieś o tym wygoglowałem i faktycznie co mnie zaskoczyło włożyłem RJ11 idealnie na środku i działa bez problemu. Dzięki za pomoc, na pewno ktoś jeszcze trafi na ten temat i będzie miał te same pytanie co ja!

Edytowane przez oldpcet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie routery FritzBox! z jakimi się spotkałem mają to właśnie tak rozwiązane :)

Całkiem fajnie, bo nie mnożą niepotrzebnie portów, chociaż te urządzenia mają ich i tak sporo, jeżeli masz coś wspierającego VoIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...