Forum PCLab.pl: Fritzbox 7360 v2 - jaki port rj11? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Fritzbox 7360 v2 - jaki port rj11? Poradzćie coś :D

#1 Użytkownik jest niedostępny   oldpcet 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 21 Sierpień 2019 - 15:15

Kupiłem router Fritzbox 7360 V2 - do neostrady Orange ADSL i mam dwa wejścia w nim DSL/TEL oraz FON1. Myślałem, że mam po prostu włożyć końcówkę RJ11 do gniazda FON1 (mimo, że nazwa sugerowała mi coś zupełnie innego). No ale niestety nie działa, chyba powinienem skorzystać z gniazda DSL/TEL, ale jest to gniazdo RJ45. Teraz nie bardzo wiem jak to zrobić - z gniazdka telefonicznego w domu wychodzi mi kabel z końcówka RJ11 dwużyłowy - żyły środkowe czerwona i zielona a druga końcówka tego kabla to jest też RJ11 i normalnie szła do routera, ale w tym przypadku co mam tą drugą końcówkę po prostu obciąć i zarobić we wtyk RJ45 - tylko wtedy na jakiej pozycji ma być żyła czerwona a na jakiej zielona? hm.
Wydaje mi się to niemożliwe, chyba muszę skorzystać z osobnego routera i ten podpiąć do tego co ma wejście RJ11 ? czy jak?

Poradzćie coś :D

Ten post był edytowany przez oldpcet dnia: 21 Sierpień 2019 - 15:24

#2 Użytkownik jest niedostępny   Qwinto 

• Superuser
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 16:13

Teoretycznie dobrze by było zrobić kabel RJ11 - RJ45 (piny 4 i 5, kolory bez znaczenia).
Praktycznie włóż RJ11, będzie działać. FON1 to wyjście do podpięcia analogowego tel/faxu (router ma wbudowaną bramkę VoIP). Rys1, instrukcja, strona 10.

#3 Użytkownik jest niedostępny   oldpcet 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 16:16

Nim zobaczyłem odpowiedź gdzieś o tym wygoglowałem i faktycznie co mnie zaskoczyło włożyłem RJ11 idealnie na środku i działa bez problemu. Dzięki za pomoc, na pewno ktoś jeszcze trafi na ten temat i będzie miał te same pytanie co ja!

Ten post był edytowany przez oldpcet dnia: 21 Sierpień 2019 - 16:16

#4 Użytkownik jest niedostępny   narmiak 

• Maruda
  • PipPipPipPipPip

Napisany 21 Sierpień 2019 - 17:34

Wszystkie routery FritzBox! z jakimi się spotkałem mają to właśnie tak rozwiązane :)
Całkiem fajnie, bo nie mnożą niepotrzebnie portów, chociaż te urządzenia mają ich i tak sporo, jeżeli masz coś wspierającego VoIP.

Strona 1 z 1