Skocz do zawartości
Kornikow

Laptop studia + okazyjna gra, do 2.5k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się was poradzić w sprawie kupna laptopa dla mojej siory która będzie go używała głównie w celach szkolnych, jakiś film no i czasami lubi w coś pograć (WoW,LoL,Dota etc.). Jak na razie wpadł mi w oko laptop od HP w takiej konfiguracji:Laptop HP 250 G7 (6BP22EA) 8 GB RAM/ 128 GB M.2 PCIe/ 500GB HDD/ Windows 10 Home Intel Core i5-8265U ,Intel UHD Graphics 620 NVIDIA GeForce MX110 2GB

 

Co o nim sądzicie? Czy wymienione gry będą na nim śmigały? Zależy mi na tym aby cena laptopa zamknęła się w okolicy 2.5k.

Czekam na wasze propozycje :P

Edytowane przez Kornikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisz budżet w tytule tematu, aby temat był zgodny z regulaminem działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion Power i5-8300H/8GB/240+1TB GTX1050 za 2 549,00 zł

 

Twój link został usunięty więc nie widzę co to za laptop. Ale za około 2500 to bym wybrał ten model. Ma gtxa 1050, więc się na tym uda całkiem fajnie pograć. Do tego i5 8gen i ssd + hdd także spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MX110 z Twojej propozycji to karta w zasadzie o wydajności integry - kompletnie bezsensowna.

@pabloesc co z tego, że IPS jak marny MX150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do okazjonalnego grania w te gry MX150 wystarczy.

Dobrym wyborem będzie też Vega 8, czyli zintegrowana karta graficzna w procesorach AMD. W budżecie mieści się:

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD za 2599zł 

Ma matową matrycę IPS, jest lekki i dobrze wykonany, został wyposażony w 4-ro rdzeniowy procesor AMD, a zintegrowana karta pozwoli zagrać w mniej wymagające gry. Dzięki pojemnemu akumulatorowi czasy pracy na baterii są b.dobre.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się poleca xD

MX 150 jeszcze w najgorszym wypadku można zaakceptować, ale polecanie Vega 8 do gier to już hit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się poleca xD

MX 150 jeszcze w najgorszym wypadku można zaakceptować, ale polecanie Vega 8 do gier to już hit...

 

A czy Ty widziałeś jakie tam są wymienione gry?Poza tym nawet w temacie napisane jest okazyjna gra, a główne zastosowanie to: w celach szkolnych, jakiś film no i czasami lubi w coś pograć (WoW,LoL,Dota etc.).No tak lepiej zrezygnować z IPS, na rzecz karty której raczej nie wykorzysta (na pewno w tych tytułach co wymienił autor tak będzie), a większość czasu będzie spędzać przy ekranie TN przeglądając strony internetowe, pisząc prace i oglądając filmy.

Edytowane przez przemekan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP Pavilion Gaming i5-8300H/8GB/240/Win10 GTX1050 - 3249zł

Gamingowy laptop HP z cienko obramowaną matową matrycą 15,6" IPS FullHD i solidnym, oraz miłym w dotyku metalowym wnętrzem.

 

HP Pavilion Gaming jest zasłużenie droższy od modelu Pavilion Power na matrycy 15,6" TN FullHD, dlatego poleciłem Paviliona 15 na matrycy IPS z i5-8250u i kartą MX150 za 2,6k. Relacjonowaniem ceny do wydajności wygrywa model Power, natomiast matrycę lepszą ma zwykły Pavilion 15 i droższy model Gaming.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że MX 150 jeszcze można zaakceptować w ostateczności. Ale nie róbmy żartów z Vega 8 :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadł mi do gustu ten Huawei Matebook , ale co sądzicie o takiej konfiguracji ? Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/120+1TB/Win10 MX150

Również matryca IPS , większy ekran no i lepszy procek. Ktoś się może wypowiedzieć na temat tego łapka? Jestem w stanie dorzucić te 200-300zl jeśli na prawdę warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadł mi do gustu ten Huawei Matebook , ale co sądzicie o takiej konfiguracji ? Huawei MateBook D 15.6" i5-8250U/8GB/120+1TB/Win10 MX150

Również matryca IPS , większy ekran no i lepszy procek. Ktoś się może wypowiedzieć na temat tego łapka? Jestem w stanie dorzucić te 200-300zl jeśli na prawdę warto.

 

Raz że chyba lepiej dorzucić jeszcze te 70zł do 2x większego dysku- 240GB.

Dwa - laptop dobry, ale pod obciążeniem potrafi pohałasować, ale to nic dziwnego bo przecież jest lekki i ma stosunkowo cienką obudowę-szkoda trochę, że nie ma podświetlanej klawiatury i sekcji numerycznej.Z drugiej strony, dobiliśmy do kwoty w której masz:

Acer Aspire 5 i5-8265U/8GB/512/Win10 MX250 Srebrny za 2999zł

Podzespoły podobne, ale ma podświetlaną klawiaturę z sekcją numeryczną, a i układ chłodzenia powinien sobie lepiej poradzić ze schłodzeniem tych podzespołów. Na plus większy dysk SSD i na interfejsie PCIe, na minus- brak możliwość montażu kolejnego nośnika.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty na studiach studiuj, a nie będziesz grał. Potem wychodzą taki magistry, co tabliczki mnożenia nie umieją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...