Skocz do zawartości
l0tus

Zestaw UK/Anglia do 1500£-1800£ Ryzen 3700X / i7-9700K

Rekomendowane odpowiedzi

Siema. Zakładam temat bo liczyłem na tańsze laptopy i jakiś postęp względem serii GTX, a niestety nic dla mnie się nie ruszyło. Do tego wersji Super RTX w laptopach nie będzie. Jesteśmy po premierze nowych Ryzenów i chyba nie ma na co już czekać ?

Koszt całościowy to 1500-2000 funtów, ale z monitorem, im mniej typ lepiej. Na sam monitor planuję wydać 300-400£. Powiedzmy, że to osobny temat to za sam zestaw jestem w stanie dać 1500-1800£.

 

Intel / AMD. Tutaj wydawało mi się, że po premierze może nawet skuszę się na AMD. Ryzeny 2xxx są niezłe, ale jednak brakowało tej wydajności. Nowa seria jest ok, jestem w stanie przeboleć te -10% w grach, ale poczekałem i trochę odrzucają mnie te problemy. Wiem, że na Intelu też są, ale co nie wejdę to czytam coś o problemach z napięciem, RAMem, a to BIOS. Wolałbym nie zastanawiać się dlaczego komputer nie wstaje czy są jakieś problemy. Najważniejsza jest stabilność/jakość do wydajności.

 

Procesor - to głównie wybór i7-9700K vs Ryzen 3700X. Wydajnościowo jestem w stanie zaakceptować w grach AMD. Pytanie jak to złożyć bezproblemowo i nie za drogo.

 

MoBo - tutaj na pewno nie pójdę na układ, że dam za płytę ~ 1000zł, 200£ za X570. Nie widzę aż tylu rzeczy, które miałby mnie skłonić, nie kupuję też tłumaczenia, że procesor potrzebuje aż tak drogiej płyty do poprawnego działania (skoro jednak cep i tak przegrywa z Intelem w grach). Więc dwie rzeczy B450 czy X470 oraz, która ma już dobry, stabilny w 100% BIOS ?

I druga to audio. Po kupnie peceta kupię głośniki, wersja podstawowa to jakieś Creative GigaWorks T40. Druga to coś pokroju Edifier R2600/R2730 lub coś w tych granicach cenowych. I czy tutaj warto kupić średniaka na B450/X470 czy jakiś model z Realtekiem 1200 czy lepiej osobną kartę. 100-200zł mniej do płyty, a więcej do karty muzycznej ? Może do takich głośników nie warto, wystarczy integra ?

 

Karta graficzna - co pasuje (na stocku) do i7-9700K / Ryzena 3700X więc w granicach RTX 2060 Super, RTX 2070S? Reszta nie pozwoli zmieścić się w budżecie, a zastanawiam się jak to dobrze sparować ze sobą. Myślę, że monitor to będzie coś pokroju 27 cali 2560x1440 i 120Hz. Chciałem wziąć coś jak Evga, ale obecnie są chyba tylko dwie RTX 2070S dostępne, za taką trzeba doliczyć 30-50£.

 

Reszta drugorzędna, + system, byle stabilnie i tanio ;) SSD na system i trochę gier + HDD na resztę. Obudowa będzie na podłodze, fajnie jakby za bardzo nie zbierała kurzu, w miarę przewiewna, wstępnie Be Quiet! Pure Base 600.

 

UK sklepy lubują się w swoich zestawach i byłoby spoko, ale ich zestawy/konfiguratory nie pozwalają wybrać w 100% tego co chcemy. Podam jeden sklep, możecie albo złożyć coś z konfiguratora albo po prostu powrzucać i dodać do koszyka, poprosiłbym o zestaw z Intelem i AMD bo ciągle się waham ;)

 

Tutaj robiłem zestaw

https://www.cclonline.com/

https://www.cclonline.com/pc/custom-pcs/ w miarę konfigurowalne ich zestawy

ewentualnie https://www.scan.co.uk/ lub https://www.aria.co.uk/

 

Zestaw z konfiguratora, płyta trochę inna

vhcwg31.png

 

Gołe części do złożenia, płyta tańsza, ale i tak ogólnie taniej.

SNyhMS6.png

 

Ktoś może się wypowiedzieć co do "jakości" sklepów w UK, traktowaniu klienta, zwrotów, kupowaniu u nich zestawu ? Jeśli Intel to Z370/Z390 i jaka niezbyt droga, ale porządna płyta. Niektóre rzeczy są w Anglii trochę droższe czy po prostu niedostępne więc tylko zestawy z tutejszych sklepów. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3700x - 320

MSI B450 GAMING PLUS MAX - 94, wersje "max" mają już oarnięte biosy pod ryzeny 3xxx.

Ballistix Sport LT 16GB (2x 8GB) 3000MHz - 69, bardzo dobrze się kręcą z ryzenami, powinny lekko polecieć na 3400mhz lub nawet 3600mhz z CL 15/16

Adata XPG SX6000 Pro 1TB M.2-2280 NVMe - 120, przy takiej różnicy cenowej warto brać zamiast tego mx500

Win10 - 93, nie widzę sensu przepłacania

2070s - 534, moze zostać

Phanteks Enthoo Pro M - 89, dużo lepsza od piekarnika bq 600

Seasonic Focus Plus 550W Modular 80+ Gold - 73

Hdd zostawiasz - 54

Razem niecałe 1450 przy czym masz mobasa zrobionego specjalnie pod ryzeny 3xxx, ssd na nvme, lepszą obudowę, pewny zasilacz i ramy.

Dodatkowo wypadałoby dokoptować jakieś chłodzenie na cpu

Edytowane przez poof

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma do mnie przyjść ten Palit z Amazona, jak się przypomnisz to powiem jak wrażenia. Resztę brałem jak w podpisie.

 

P.S. Przydał by się ogólny osobny wątek dla kupujących NIE w Polsce - bo są nieco inne realia, dostępność i ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3700x - 320

MSI B450 GAMING PLUS MAX - 94, wersje "max" mają już oarnięte biosy pod ryzeny 3xxx.

Ballistix Sport LT 16GB (2x 8GB) 3000MHz - 69, bardzo dobrze się kręcą z ryzenami, powinny lekko polecieć na 3400mhz lub nawet 3600mhz z CL 15/16

Adata XPG SX6000 Pro 1TB M.2-2280 NVMe - 120, przy takiej różnicy cenowej warto brać zamiast tego mx500

Win10 - 93, nie widzę sensu przepłacania

2070s - 534, moze zostać

Phanteks Enthoo Pro M - 89, dużo lepsza od piekarnika bq 600

Seasonic Focus Plus 550W Modular 80+ Gold - 73

Hdd zostawiasz - 54

Razem niecałe 1450 przy czym masz mobasa zrobionego specjalnie pod ryzeny 3xxx, ssd na nvme, lepszą obudowę, pewny zasilacz i ramy.

Dodatkowo wypadałoby dokoptować jakieś chłodzenie na cpu

 

Jeśli ktoś coś to poprosiłbym zestaw na Intelu ;)

Antec albo Corsair to niepewny zasilacz ? :> Do tego Seasonica po prostu już nie ma.

A co jeśli nie MSI, jakaś inna płyta i która ? I jeszcze ta obudowa, w recenzjach zbiera raczej same dobre wyniki, faktycznie piekarnik ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadaj tu:

 

https://uk.pcpartpicker.com/list/

 

Osobiście zawsze staram się wybierać "dużych" sprzedawców (Amazon lub "fulfilled by Amazon", eBuyer, Scan).

Z takimi nie słyszałem żeby ktokolwiek miał najmniejsze problemy ze zwrotem / reklamacja. A najbardziej polecany jest Scan - znajomy masowo u nich kupuje i z każdą pierdółką (większość ze swojej winy) do niech pisze i Scan zawsze załatwia mu sprawę na jego korzyść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@2UP

Na intelu Ta sama strona co zestaw z ryzenem):

i7 9700k - 375

Gigabyte Z390 Gaming X - 129

Ramy jak przy ryzenie - 69

SSD to samo - 120

WIn10 to samo - 93

Obudowa to samo - 89

gpu to samo - 534

HDD zostaje - 54

Corsair RM550x RMx Series 550W Fully Modular Power Supply Unit (80 PLUS Gold Certified) - 83

Razem niecałe 1550

Click <- tu masz porównanie i7 9700k i ryzena 3700x w różnych grach i programach. Moim zdaniem warto zostać przy ryzenie bo różnica nie jest jakaś wielka w wydajności a w cenie owszem. Dodatkowo ryzen to 8/16 a nie gołe 8 jajec.

Do ryzena wystarczy mieć chłodzenie typu fortis 3 albo jakiś odpowiednik do 40 funtów, jednak do intela już wypadałoby wsadzić coś typu dark rock 4.

 

Odnośnie zasilaczy to antek jest średniakiem w porównaniu do seasonica czy corsaira (z tym, ze corsairt to tylko od RMx na goldzie wzwyż)

 

Co do płyty główne pod ryzena 3700x to wszystkie b450 od msi z dopiskiem "max", lub bez dopisku to b450 msi gaming plus/tomahawk/a-pro ale tu trzeba aktualizować bios i manualnie ustawić ramy i być moze napięcia. Nie polecam b450 innych forim gdyż msi tutaj rozwaliło konkurentów sekcją zasilania.

Obudowa to dla mnie troszkę lepsza wersja silent base, który był piekarnikiem, dlatego polecam sprawdzoną obudowę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...