Skocz do zawartości
iznogoud

[HDD] Alternatywy dla P300 1TB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

szukam dysku na gry i jakieś dokumenty. W oko wpadła mi Toshiba P300 1TB, cena całkiem ok. Są jakieś alternatywy dla tego dysku? Seagate'ów nie chcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co szukać alternatywy jak toshibka to całkiem dobry dysk, sam mam i jak się z..psuje to kupie drugą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko pytam, bo jestem typem człowieka, który woli przeanalizować wszystkie za i przeciw :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się tylko pytam, bo jestem typem człowieka, który woli przeanalizować wszystkie za i przeciw :).

Od siebie dam WD Blue 1TB który uważam za jeden z najbardziej żywotnych dysków HDD. Seagaty są za to szybkimi dyskami HDD. Toshiby to coś pomiędzy imo. Kompromis prędkości i żywotności, no ale ja już dość sporo składałem PCtów z WD Blue i jeszcze żadnego zwrotu nie miałem

https://www.komputronik.pl/product/162513/wd-blue-1tb.html

https://www.komputronik.pl/product/338305/seagate-barracuda-1tb.html

Edytowane przez Kasper PCMR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, co czyni Seagaty dyskami szybszymi od Toshiby, czy WD, gdy wszystkie mają 64MB pamięci podręcznej i 7200 obr./min?

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, co czyni Seagaty dyskami szybszymi od Toshiby,

Wystarczy, że mają gęściejszy zapis (np. talerze 2TB) i już transfery liniowe są wyższe (przy tym samym RPM, średnicy itd.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że mają gęściejszy zapis (np. talerze 2TB) i już transfery liniowe są wyższe (przy tym samym RPM, średnicy itd.).

No ale gdy wszystkie dyski mają ta samą pojemność? W sensie ze mają mniej talerzy o większej pojemności tak?

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sensie ze mają mniej talerzy o większej pojemności tak?

Tak, chodzi o ilość TB na pojedynczy talerz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, chodzi o ilość TB na pojedynczy talerz.

Tyle ze jak WD ma 1TB, toshiba ma 1TB, Seagate ma 1TB i każdy z nich ma konstrukcje jedno talerzową, po tyle samo pamięci podręcznej i wszystkie talerze kręcą się z tą samą prędkością 7200 obrotów na minutę, to coś z tą prędkością nie gra :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze jak WD ma 1TB, toshiba ma 1TB, Seagate ma 1TB i każdy z nich ma konstrukcje jedno talerzową, po tyle samo pamięci podręcznej i wszystkie talerze kręcą się z tą samą prędkością 7200 obrotów na minutę, to coś z tą prędkością nie gra :E

... no chyba, że np. Seagate zapisuje dane po jednej stronie talerza 2TB (stąd pojemność 1TB) - wiele widziałem takich dysków po rozkręceniu, które miały jeden talerz i zapisywały tylko po jednej stronie. Tośka może mieć jeden talerz 1TB w 100% wykorzystywany (czyli zapis po obu stronach) i cyk - mamy 2x niższą gęstość zapisu = niższe transfery liniowe.

 

Natomiast co do różnic, kiedy wszystkie dyski faktycznie mają talerze o identycznej pojemności/gęstości, tym samym RPM, to są one zwykle niewielkie.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Barracuda ma 256MB cache (wersja 2TB i więcej)

Edytowane przez nalewator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dam WD Blue 1TB który uważam za jeden z najbardziej żywotnych dysków HDD. Seagaty są za to szybkimi dyskami HDD. Toshiby to coś pomiędzy imo. Kompromis prędkości i żywotności, no ale ja już dość sporo składałem PCtów z WD Blue i jeszcze żadnego zwrotu nie miałem

https://www.komputronik.pl/product/162513/wd-blue-1tb.html

https://www.komputronik.pl/product/338305/seagate-barracuda-1tb.html

 

Dla mnie każdy Seagate odpada. Ostatnie 2 dyski to jakaś katastrofa i podziękuję. Ponad dekadę temu miałem zupełnie inne doświadczenia z tą marką, ale obecnie jestem na WD i jest znacznie ciszej. Poprzednie SG szurały niemiłosiernie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL, @nalewator Dzięki za informacje, Człowiek uczy się przez całe życie.

 

Dla mnie każdy Seagate odpada. Ostatnie 2 dyski to jakaś katastrofa i podziękuję. Ponad dekadę temu miałem zupełnie inne doświadczenia z tą marką, ale obecnie jestem na WD i jest znacznie ciszej. Poprzednie SG szurały niemiłosiernie.

Mi Seagate służył kilka lat 7- 8? mniej-więcej. i jeszcze z tego co wiem działa

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...