Skocz do zawartości
Makavcio2

Crash przy Paradox Launcherze (Stellaris)

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił mi się znienacka problem z grą Stellaris. Gra jest zbugowana w takim stopniu, że po ostatnim wyrażeniu niezadowolenia z powodu tego faktu na forum Paradox Inteactive, zostało mi jeszcze kilkanaście miesięcy bana... Najgorszy preorder w życiu...

W związku z tym temat zakładam tutaj.

 

Problem z launcherem pojawił mi się bez żadnego specjalnego powodu. Jakieś 3 tygodnie temu, kiedy odpalałem grę po raz ostatni, launcher działał gładko. Teraz wykrzacza się po kilku sekundach od jego uruchomienia. Zdycha dokładnie w momencie, kiedy powinny się zmienić newsy w okienku launchera.

Wersja gry to steam 2.3.3 (opt-in beta patch). System Windows 10 Pro x64.

 

Nie pojawia się żaden błąd, a launcher nie przygotowuje typowego dla wykrzaczonego Stellaris crash-raportu. Proces zabija sam Windows:

System Windows nie może uzyskać dostępu do pliku z jednej z następujących przyczyn: problem z połączeniem sieciowym; problem z dyskiem, na którym jest przechowywany plik; problem ze sterownikami magazynu zainstalowanymi na tym komputerze; brak dysku. System Windows zamknął program Stellaris z powodu tego błędu.

 

Program: Stellaris

Plik:

 

Równocześnie w podglądzie zadań pojawia się błąd związany z przeglądarką wbudowaną a launcher paradoxu:

Nazwa aplikacji powodującej błąd: CEFProcess.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5cc867c5

Nazwa modułu powodującego błąd: CEFProcess.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5cc867c5

Kod wyjątku: 0xc0000409

Przesunięcie błędu: 0x0000000000063859

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x18c4

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d5585a6c39beb1

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: D:\Games\SteamLibrary\steamapps\common\Stellaris\pdx_browser\CEFProcess.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: D:\Games\SteamLibrary\steamapps\common\Stellaris\pdx_browser\CEFProcess.exe

Identyfikator raportu: adf6348f-d017-43f7-92ed-c7bb4d87023e

Pełna nazwa pakietu powodującego błąd:

 

W systemie działa Comodo Firewall, który jednak w żaden sposób nie ogranicza żadnego z tych plików. Stellaris.exe był rozpoznanym plikiem, dodanym na white-listę automatycznie. Plik przeglądarki dodałem ręcznie. (EDIT: Od tej pory zdążyłem pousuwać wszystko 2 razy)

Od czasu ostatniego uruchomienia nie stalowałem nic istotnego. Sam Stellaris też się nie zmienił - szwedzkie lebry mają wakacje.

 

Reinstalacja Stellaris nic nie dała. Zablokowanie dostępu gry i przeglądarki do internetu (skuteczne) nic nie dało. Zablokowanie uruchomienia przeglądarki nic nie dało. Tryb offline Steama nic nie daje. Mody nie mają znaczenia, bo nie jestem w stanie ich załadować.

Nie za bardzo mam pomysł, jak się do tego zabrać. W necie znalazłem tyko poradę dla użytkowników linuksa, by pominąć launcher, ale ta opcja odpada, bo mody są nie włączone, a bez interface od PI bez modów jest jak Anna Grodzka bez makijażu.

 

EDIT:

Stwierdziłem, że sprawdzę bez launchera i potem zacznę kombinować, jak uruchomić mody ręcznie. Nic z tego. Wywala się po dokładnie tym samym czasie, chociaż pomija launcher.

 

EDIT2:

W wyniku desperacji przeinstalowałem sterownik graficzny.

Bez efektu.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Uruchomiłeś Stellaris na czysto, bez modów?

2. Włączałeś po kolei każdy z modów by ustalić co powoduje crash?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mody których używasz są kompatybilne z wersją gry? Na Steamie możesz przywrócić starszą wersję gry, spróbuj i zobacz czy dalej się wysypuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mody nie mają żadnego wpływu na ten problem. Gra wykrzacza się w launcherze, przed jakimkolwiek kontaktem z modami. Zawsze po takim samym czasie nicnierobienia lub klikania po wszystkim dookoła lub w czasie próby jak najszybszego uruchomienia gry. Pominięcie launchera przez opcję uruchamiania -nolauncher niczego nie zmienia. Po jakichś 5-8 sekundach ładowania się gry program po prostu się wyłącza.

 

Przeinstalowałem grę jeszcze raz. Tym razem zmieniłem dysk, na którym jest zainstalowana. Trafiła na C. Modów nie ma zasubskrybowanych w tej chwili żadnych. Żadne pliki nie pozostały po starej instalacji.

 

EDIT: Grę próbowałem uruchamiać z patchem beta, bez patcha beta, z roll-backiem do starszych patchów.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://forum.paradoxplaza.com/forum/index.php?threads/cefprocess-exe-has-stopped-working.1154998/

Navigate to where you installed CK2* and then in the pdx_browser folder try renaming CEFProcess.exe to something else. It's bundleware to display gdpr info. It doesn't actually have anything to do with CK2 itself as in it isn't necessary to run the game but comes with it's own problems for some people it seems.

Should probably have been posted in tech support too.

* w Twoim wypadku będzie to ścieżka do Stellaris\pdx_browser

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już tego triku. W zasadzie wszystko, co się wiąże z tym plikiem robiłem. Zmieniałem nazwy, całkiem kasowałem, blokowałem, nadawałem podniesione uprawnienia i nic.

 

EDIT:

Próbowałem też wyciągnąć ten plik z innych gier paradoxu, ale nic się nie zmienia.

 

EDIT2:

Teraz wypieprzyłem cały folder z pdx browserem, bo tego jeszcze nie próbowałem. Brak zmian.

Podmieniłem cały folder z CKII. I nic.

Co ciekawe, launcher wydaje się działać normalnie bez tego całego paradox browsera.

 

EDIT3:

Pogrzebałem w rejestrze, żeby znaleźć coś związanego z tymi plikami, ale gunwo znalazłem....

 

EDIT4:

Ciekawy rozwój wydarzeń.

Kiedy bardzo szybko kliknę na "launch" w launcherze, aplikacja się normalnie uruchamia i działa do momentu, kiedy nie kliknę po raz pierwszy w jej oknie.

Czy to może mieć coś wspólnego z ustawieniami graficznymi?

 

EDIT5:

Mam wrażenie, że gdzieś włączył się jakiś mechanizm ochrony systemu, który uniemożliwia plikom gry na dokonywanie albo zmian na dysku, albo kukiz wie czego. Nie jestem tylko w stanie odnaleźć żadnego takiego mechanizmu. Czytałem coś o ochronie przed ransomware, ale nie potrafię znaleźć w systemie opcji, które by o tym mówiły. W defenderze przyznałem stellaris.exe i CEFProcess.exe wszystkie możliwe uprawnienia.

Edytowane przez Makavcio2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych pomysłów? Napisałem do szwedzkich fujar, ale kazali mi założyć wątek na forum supportu, z którego mnie zbanowali...

 

Do premiery Cyberpunka nie mam w co grać i Stellaris to jedyne, w co bym sobie jeszcze popykał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałeś log w dokumentach w folderze Paradox Interactive? Czy przy reinstalacji sprawdziłeś, czy tam nic nie zostało? Gry Paradoxu często zostawiają ustawienia w dokumentach, które potrafią powodować problemy, czasem głupie zmodyfikowanie lub usunięcie tego katalogu lub settings.ini rozwiązuje najbardziej absurdalne problemy z ich grami.

 

Jeszcze możesz spróbować naprawić/zmodyfikować/zainstalować ponownie te:

 

Steam\steamapps\common\stellaris\_CommonRedist\DirectX\Jun2010\DXSetup.exe

Steam\steamapps\common\stellaris\_CommonRedist\DotNet\4.0 Client Profile\dotNetFx40_Client_x86_x64.exe

Steam\steamapps\common\stellaris\_CommonRedist\vcredist\2010\vcredist_x64.exe

Steam\steamapps\common\stellaris\_CommonRedist\vcredist\2010\vcredist_x86.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Udało Ci się rozwiązac ten problem? U mnie gra pada na ekranie startowym :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...