Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Koleś już ma 30 dni bana, więc więcej broić raczej nie będzie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 dni ma za jakieś gunwo posty, czyli za to mu się nic nie należy?

Edytowane przez huudy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarny Wrzesień musiał coś naskrobać,żeby dostał bana(nie czytałem tych tematów z loga ostrzeżeń)

i jeszcze po drodze wysłał wiadomość na profil o nieładnej tematyce(z wulgaryzmami)

 

30 dni ma za jakieś gunwo posty, czyli za to mu się nic nie należy?

Napisz do któregoś z moderatorów,żeby spojrzeli na twój profil(o ile tą wiadomość ci nie usunięto)

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągle jest, nic nie usuwałem, podoba mi się przesłanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągle jest, nic nie usuwałem, podoba mi się przesłanie.

Moim zdaniem powinien być perm ban,jego postów z tych tematów już nie ma

Edytowane przez Splendor_97

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30 dni ma za jakieś gunwo posty, czyli za to mu się nic nie należy?

To już pytanie do adminów.

 

Ja tam zawsze byłem z tych wyrozumiałych :P

Koleś jest z Podkarpacia i w dodatku ma gimboprawicowego nicka, więc pewnie i tak życie ma już wystarczająco przepełnione traumą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na perma niekoniecznie (nie znam jego "twórczości") ale na przedłużenie, czy podniesienie blokady do poziomu "ban" a nie ZPP jak najbardziej.

 

Jak nie ma reakcji, to spróbuj napisać PW do Ryśka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='22 Sierpień 2019 - 10:11' timestamp='1566461485' post='15605945']

Na perma niekoniecznie (nie znam jego "twórczości") ale na przedłużenie, czy podniesienie blokady do poziomu "ban" a nie ZPP jak najbardziej.

 

Jak nie ma reakcji, to spróbuj napisać PW do Ryśka.

 

Proszę Cię. Nie dałbyś perma za coś takiego? Tak, w tym momencie. Bo ja bym nałożył kaganiec za sam ten wpis i założył, że jak typ ma odrobinę honoru - to napisze PW, przeprosi i poprosi o zdjęcie blokady. Dopiero wtedy bym myślał, co dalej i wziął pod uwagę "twórczość" w pozostałych dziedzinach i ewentualnie zapytał dlaczego umieścił taki wpis.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię. Nie dałbyś perma za coś takiego? Tak, w tym momencie.

Ale zauważ że wpis na profilu jednego z użytkowników nie powinien mieć absolutnie miejsca(treść pomijam,bo to zwykła prowokacja).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zauważ że wpis na profilu jednego z użytkowników nie powinien mieć absolutnie miejsca(treść pomijam,bo to zwykła prowokacja).

 

 

Nie rozumiem co Twoja wypowiedź wnosi do tematu i co mam zauważyć scratchhead.gif Powiedziałem coś innego? Taki wpis nie miał prawa się pojawić. Zasługuje na perma, bo to wulgarny spam. Pozbawiony pierwiastka intelektualnego. Co innego, jak jeden user w dyskusji pojedzie drugiemu, że jest kretynem i idiotą - sprawa ma jakieś walory emocjonalne. Można się wkurzyć, można komuś pojechać. Odsapniesz parę dni i jest w porządku.

 

Ale naskrobanie inwektyw wyglądających jak wygenerowane w bluzgator.exe to coś bardziej, jak naskrobanie "graffiti" na murze czy przystanku " Wisła to hój". Świadczy o niedorozwoju emocjonalnym. Ewentualnie pustce umysłowej. Nie świadczy o zdenerwowaniu czy emocjach towarzyszących wypowiedziom w afekcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zpp - 21 Sierpień 2019 - 00:10

Komentarz na profilu - 20 Sie 2019 - 22:48

Posty ktoś raportował, twój profil nie (i posty i wpis na profilu były podobne).

Gość wystartował jak Saturn5 z 0% od razu na 100% (wpis w profilu niewiele by zmienił, tez dostałby od razu 100% i długi 30dniowy wypoczynek).

Wpis w twoim profilu usunąłem.

Wróci z urlopu i będzie niegrzeczny? permban.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, user http://forum.pclab.pl/user/600814-Czarny-Wrzesie%C5%84/ napisał w moim profilu ciekawą wiadomość... czy takie coś nie zasługuje na bana? :hmm: pozdrawiam

 

 

Ja bym mu dał perma za to "chu**u" z błędem. Albo przynajmniej pół roku przerwy od pisania.

 

Wpisując w uzasadnieniu: "Ortograficzna obraza Forumowiczów" :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam ironię :E

 

Edit: inteligentną ironię :)

 

Edit too. Już mi się na P30 Pro Fjorum nie rozjeżdża. Paweł z Gośką się ogarneli? :hmm:

Edytowane przez Tommo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię. Nie dałbyś perma za coś takiego? Tak, w tym momencie. Bo ja bym nałożył kaganiec za sam ten wpis i założył, że jak typ ma odrobinę honoru - to napisze PW, przeprosi i poprosi o zdjęcie blokady. Dopiero wtedy bym myślał, co dalej i wziął pod uwagę "twórczość" w pozostałych dziedzinach i ewentualnie zapytał dlaczego umieścił taki wpis.

Za sam taki pojedynczy wpis nie.

Przy banie jest ten problem, że PW nie napisze, bo nie ma dostępu do forum, więc prawdopodobnie założył by zapasowe konto. Przy perm ZPP z kolei nadal może bluzgać w PW, nie pamiętam czy można wpisywać komentarze na profilach, być może też.

 

Z poziomu użytkownika łatwo rozdaje się bany. Mając jednak tą władzę w ręce lepiej się chwilę zastanowić, czy perm to właściwa reakcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='25 Sierpień 2019 - 11:49' timestamp='1566726596' post='15609019']

Przy banie jest ten problem, że PW nie napisze, bo nie ma dostępu do forum, więc prawdopodobnie założył by zapasowe konto. Przy perm ZPP z kolei nadal może bluzgać w PW, nie pamiętam czy można wpisywać komentarze na profilach, być może też.

Częściowym rozwiązaniem byłby ip ban(nie wiem czy obecni moderatorzy mają taką możliwość :hmm:),tylko że częściowe z tego względu że osoba zbanowana(o ile jest ogarnięta) może korzystać z VPN(zmienne ip)

 

' date='25 Sierpień 2019 - 11:49' timestamp='1566726596' post='15609019']

Mając jednak tą władzę w ręce lepiej się chwilę zastanowić, czy perm to właściwa reakcja.

Owszem,mając władzę w ręce warto się chwilę zastanowić,ale gdybym miał tą władzę,to bym na użytkowniku o którym jest mowa nie zostawiłbym suchej nitki.Tolerancja przede wszystkim.

Forum to nie jest odpowiednie miejsce na obrażanie i kłótnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='25 Sierpień 2019 - 11:49' timestamp='1566726596' post='15609019']

Z poziomu użytkownika łatwo rozdaje się bany. Mając jednak tą władzę w ręce lepiej się chwilę zastanowić, czy perm to właściwa reakcja.

 

 

Rozumiem Twój punkt widzenia, ale się z nim nie zgadzam.

 

Uwaga, będzie dziwnie.

 

Quasi-środowisko jakim jest forum internetowe ma bardzo silne ograniczenia dotyczące interakcji pomiędzy "interlokutorami". W normalnym świecie masz wiele metod na porozumienie się z kimś. Podanie mu ręki, ustąpienie miejsca, przytrzymanie drzwi, mimika twarzy, mowa ciała. Punktów Wejścia-Wyjścia jest bardzo dużo. Możesz też kogoś uderzyć, pobić czy zabić.

 

Netykieta kładzie silny nacisk na słowo pisane. Od ortografii, wielkich liter po kulturę wypowiedzi. Dlaczego? Bo to nasza główna metoda komunikacji i wymiany poglądów. Słowo pisane dla forum internetowego jest jak papierowa stronica dla książki - bez niego nie istnieje. Bo jest jedynym punktem Wyjścia-Wejścia jakim się posługujemy. Również w tym momencie.

 

Idąc dalej - wykorzystanie przez kogoś tego jedynego kanału interakcji na forum ( lub w dowolnym innym miejscu w sieci ) do puszczenia jednoznacznej mieszanki wulgaryzmów jest w tym quasi-środowisku.... zbrodnią. Czymś ostatecznym, co można tutaj osiągnąć słowem pisanym w kontekście wyrażenia pogardy i obrazy drugiego użytkownika. Czym byłoby takie coś w normalnym świecie, przy naturalnej ilości metod interakcji? Pobiciem? Napluciem w twarz? Zniszczeniem mienia? Raczej zbrodnią. Chyba do zbrodni temu najbliżej. No a takie jednostki izoluje się od reszty społeczeństwa, by nie szkodziły. A ban to dobre narzędzie. Jak zsyłka na Sybir. Ale bez zsyłki na Sybir.

 

Takie przemyślenia spod prysznica, ale pomyśl sam. Coś w tym jest, prawda? Mamy na tym forum tylko słowa. Tylko słowo pisane, którym się porozumiewamy. Jakie są skrajne punkty jego wykorzystania?

 

 

Skoro mamy odpowiedniki życiowych narzędzi do tępienia patologicznych zachowań na forach, jak ostrzeżenia, ZPP, czy bany ( mandat, grzywna, ograniczenie wolności, pozbawienie wolności ) To czy umiemy je prawidłowo stosować? Nikt po forum nie jeździ pijany samochodem, nikt nikogo nie bije, nikt nie okrada ( wypowiedzią, nie działaniem ) mamy tylko słowo. I nie doceniamy, jakie jest ono ważne i jak powinno się je szanować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro porównujesz kary na forum do tych z realnego świata, to permban równa się karze śmierci, względnie wypędzenie ze wspólnoty. To broń ostateczna i nie powinna być stosowana na lewo i prawo.

Jest też kwestia skuteczności takiej kary. Nie jest problemem założenie dowolnej liczby kont, jedno zbanujesz, jutro masz 10 nowych. Kara czasowa miewa lepszy skutek niż zabawa w łapanie zapasów.

 

Forum to tylko kolejna forma porozumiewania się, a nie jakiś inny świat. Tutaj mocno przesadzasz.

Czy jak ktoś cię zwyzywa na ulicy, to do niego strzelasz? Przypuszczam, że olejesz lub jak masz nerwa to strzelisz w pysk. Dlaczego więc na forum za to samo chcesz czapy? Czym się różnią takie wyzwiska na ulicy od tych na forum?

Emocje w tekście też można wyrazić i to na różne sposoby. Zaczynając od prostych emotek, kończąc na konstrukcji zdań i doborze słów.

 

Twoje argumenty do mnie nie trafiają. Owszem wyzwiska są poważnym wykroczeniem ale nie porównywałbym tego do zbrodni. Bez wulgaryzmów można dużo poważniej kogoś zranić lub zaszkodzić, czy w kilka osób zaszczuć.

Taki ściek wulgaryzmów, to przede wszystkim świadczy o piszącym, rzadko kiedy mnie to rusza osobiście, a wierz mi sporo podobnych PW dostałem i nie wiem czy połowa dostała za to podwyższenie kary, choć nie mówię, że nie było pojedynczych przypadków perama ale tu znowu wracamy do oceny całokształtu, czy dana osoba cokolwiek wniosła do forum.

 

Częściowym rozwiązaniem byłby ip ban(nie wiem czy obecni moderatorzy mają taką możliwość :hmm:),tylko że częściowe z tego względu że osoba zbanowana(o ile jest ogarnięta) może korzystać z VPN(zmienne ip)

Taka hipotetyczna sytuacja. Masz internet od osiedlowego operatora, jesteś za nat-em, całe sieć ma jeden ip z wyjściem na świat. Ktoś z drugiego końca osiedla, kogo nawet nie znasz narozrabia na forum, więc admin daje blokadę na ip. W tym momencie nic nie zrobiłeś, a masz zablokowany dostęp do forum.

 

Kolejna sprawa to większość nie ma stałego ip, więc taka blokada nic nie da lub trzeba dać na cały zakres i tu wracamy do punktu pierwszego, tyle że można tak wyciąć pół województwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca o to mi chodzi.

 

kar i zachowań forum/real nie powinno się porównywać wprost. Sprowadzi się do groteski. Można co najwyżej zastanawiać się nad odpowiednikami takich kar i zachowań. Forum nie jest od tak, po prostu - kolejną metodą porozumiewania się. Co innego forum specjalistyczne, gdzie większość użytkowników jest imienna, a ich wypowiedzi stanowią często uzupełnienie działań i interakcji podjętych w życiu. Wtedy można rzeczywiście mówić o kolejnym punkcie Wejście-Wyjście w normalnej interakcji. Problem w tym, że na zwykłym forum, zwłaszcza dużym o ogólnym dostępnie - ciężko mówić o kolejnej formie porozumiewania się, gdyż występuje ona samodzielnie i niezależnie. Pod postacią tekstu, który na forum jest fundamentem. Określa wszystko i jest jedyną metodą Wejścia-Wyjścia pomiędzy użytkownikami.

 

Wyzwiska na ulicy a na forum? Po 1 nie jesteś anonimowy, a manifestowanie nienawiści do kogoś w ten sposób naraża na reakcję samej osoby wyzywanej jak i społeczeństwa. W sieci łatwiej komuś pojechać, prościej. Zamkniętym w pokoju, z dala od adresata. Różnica polega też na tym, że w przypadku forum - takimi wyzwiskami - wykorzystujesz praktycznie wszystkie środki przekazu, jakimi dysponujesz. By kogoś zgnoić. Środki, które są skrajnie ograniczone, bo ani emotikonki ani konstrukcja zdań nie zastąpią ilości interakcji ze zwykłego świata. Gdzie zwykle do wyzywania nawet nie dojdzie. Co najwyżej do machnięcia ręką, głupiego spojrzenia albo konsensusu ze względu na widok omawianego problemu, który jest w zasięgu oczu obu dyskutantów. Nie na drugim końcu świata.

 

Forum to nie jest inny świat, zgadza się. Ale jednak mówi się o społeczności forum, grupie forum czy użytkownikach. A więc używa się klasycznych zwrotów znanych z socjologii służącym przydziałom do danej grupy ludzi.

 

Mówiąc wprost.

 

Mój punkt widzenia sprowadza się do tego, że:

 

1. Forum na ograniczone środki komunikacji,

2. Słowo pisane jest podstawą komunikacji i dzielenia opinii,

3. Słowem pisanym w kontekście wyzwisk można bardzo szybko osiągnąć limit tego "kanału przekazu informacji" co znacząco różni się od sytuacji np. na ulicy gdzie można zrobić znacznie więcej rzeczy. Od przeproszenia za szturchnięcie barkiem po danie w ryj licząc się z konsekwencjami i bezpośrednią reakcją,

4. Wyzywanie kogoś w rozumieniu - tworzenia obraźliwych zdań, na platformie gdzie właśnie tekst pisany i zdania są podstawą komunikacji - jest zbrodnią w obrębie tej platformy.

5. Czy socjologia, która zna pojęcie społeczności internetowej/forumowej - rozróżnia adekwatność agresji w internecie do tej realnej, którą za pomocą instrumentów prawnych - karze i udziela reperkusji?  Według mnie tak. W tym wąskim, omawianym aspekcie, jakim jest taki łańcuszek wyzwisk. Agresja w sieci to pojęcie zbyt szerokie. Chodzi mi tylko o omawiany problem.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób na ulicy nie jestem anonimowy? Ile to było już przypadków pobicia, nawet pod okiem kamer, a sprawców nie wykryto?

W internecie, żeby być anonimowym, to trzeba się ciut postarać. Przeciętna osoba nawet nie wie jak się za to zabrać.

 

1. Niby ok ale słowo pisane nadal ma bardzo bogaty zestaw możliwości w tym wyrażenia emocji (proza, poezja, dramat mam wymieniać dalej i szczegółowiej?).

2. ok

3. Nie zgadzam się. Proste wyzwiska, to bardzo wąskie i proste wykorzystanie słowa, wręcz prostackie i dalekie od wyczerpania możliwości języka (pisanego).

4. Nie jest. Mocno narusza normy społeczności forum (+/- jakie te normy są) ale ciężko mi to uznać za zbrodnię. Odgrywa tu pewnie też rolę semantyka, bo ciężko mi kwalifikować cokolwiek na forum jako zbrodnię, nie pasuje mi takie określenie.

5. Nie zagłębiałem się w socjologię ale dla mnie nie ma różnicy czy słowa zostaną wypowiedziane czy napisane, przekaz jest ten sam. Poszedłbym nawet dalej i w realu taki wykrzyczany ściek niesie o wiele więcej emocji jak widzisz emocje z jakimi to robi krzyczący, tą agresję i potencjalne ryzyko przejścia do rękoczynów. Tutaj jest tylko tekst, wulgarny i ukierunkowany ale tylko tekst, nikt się na ciebie za chwilę nie rzuci, nikt nie opluje itp.

Nie trzeba wulgaryzmów i wyzwisk, żeby komuś dopiec. Są takie wypowiedzi "cukierkowe", a gul potrafi skoczyć ponad pulsującą żyłkę, można się tak nakręcić, że pół dnia chodzisz w nerwach. W porównaniu "ty ch... niemyty" to kapiszon, obnażenie słabości obrażającego, bo tylko wyzwiskiem potrafił odpowiedzieć.

 

Nie wiem, może jestem inny bo mnie takie rzeczy mocno nie ruszają. Takie wyzwiska to przede wszystkim świadczą o piszącym, nie o mnie.

Jeżeli ktoś próbuje mi od ...synów pojechać, chcąc obrazić mnie i matkę, to:

-matki nie obrazi, bo tego nie czyta

-mnie nie obraża, bo wiem, że matka nie jest ...

Mam się dla głąba po drugiej stronie ekranu poczuć urażony? Zrobić mu przyjemność, że zareagowałem tak jak oczekiwał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A) To zależy jaki stopień anonimowości uznamy za granicę. W kontekście forum - jest on bezsprzecznie wyższy, niż na ulicy. Chociażby ze względu na to, że nie występujemy na ulicy w postaci Avatara, a bezpośrednio we własnej osobie. Późniejsze metody próby identyfikacji nie mają znaczenia w omawianej sytuacji.

 

1. Czy osoba, która puszcza podobny łańcuszek wyzwisk jest skłonna użyć zamiast tego prozy czy poezji a nawet ironii? Jeśli tak, nie zasługuje na bana i nie ma o czym mówić. Jeśli nie - jest niemal pewne, że nic jest w stanie zaoferować nic więcej, ponad taki chamski i prostacki sposób w jaki korzysta z forum. Jej przekaz - jest wąski i płytki ale co do samej treści. Nie o to chodzi. Bo do samego faktu wykorzystania metody komunikacji - nie ma różnicy pomiędzy napisaniem pożytecznego poradnika czy opinii od napisania łańcuszka obelg. Innymi słowy - user ma wąskie zasoby za pomocą których może się porozumieć. Zasoby, nie sposób w jaki to robi. I właśnie cholera z tym sposobem mam problem.

 

To trochę tak, jakby Hawking za pomocą swojego syntezatora mowy obrażał wszystkich wokół i wyzywał. Pomimo swoich ograniczeń - potrafił wykorzystać ograniczone zasoby do tworzenia czegoś pożytecznego.

 

2. Na forum. Tak.

 

3. Jak w punkcie 1. Chodzi bardziej o sposób w jaki korzysta z przywileju pisania na publicznym forum. Sposobu chamskiego i prostackiego. Pod tym kątem wykorzystuje kanał i przesył informacji w 100 %. Ważne - jeśli tego nie robi? Nie ma tematu. Mówię jednak o kimś, kto to robi. Co mi po świadomości, że ma możliwość pisać inaczej, ale z niej nie korzysta?

 

4. Może idziesz w stronę definicji legalnej zbrodni? Wtedy nie będzie pasować. Będzie to określenie wręcz śmieszne, groteskowe. Chodzi tylko o samo forum. Słowa i tekst tworzą forum. Tak się porozumiewamy. Pozbawiony intelektu, chamski i prostacki wpis nie jest niczym wartościowym. Jest czymś szkodliwym. Traktując w uproszczeniu forum jako pewną grupę ludzi wymieniającą poglądy - takie zachowanie szkodzi tej grupie na najważniejszej płaszczyźnie w której grupa operuje. Czyli na przekazie i słowie pisanym. Dopiero teraz można szukać odpowiedników takiego zachowania w grupie innego typu. Przykładowo takiej, która za pomocą instrumentów finansowych - inwestuje na giełdzie. Osoba, która łamie zasady tej grupy np. przez przywłaszczanie sobie instrumentów finansowych - naraża całą grupę na straty. Pozbawia/niszczy bowiem coś, na czym opiera się cała grupa. W tym sensie.

 

5. Zgadza się. Ale naprawdę nie o to mi chodzi. W realu poza krzyczeniem można zrobić wiele innych rzeczy. Machnąć ręką, zagrozić pięścią, zadzwonić po policję. Łańcuszek wulgaryzmów na forum to element właśnie kapiszonowy, Bez wartości. Ale jednocześnie działający na najważniejszej płaszczyźnie wymiany informacji na forum - słowie pisanym. To takie zero w równaniu. Niby można pominąć w pewnych działaniach, ale wpływa na wynik i postrzeganie reszty równania.

 

' date='26 Sierpień 2019 - 23:21' timestamp='1566854514' post='15610719']

Nie wiem, może jestem inny bo mnie takie rzeczy mocno nie ruszają. Takie wyzwiska to przede wszystkim świadczą o piszącym, nie o mnie.

 

Przeciwnie. Jesteś mądry i racjonalny w takim podejściu. Tylko też zauważ ( tak dla kontrastu w formie ciekawostki. Nie mówię teraz o forum ) ile form kwalifikowanych danego przestępstwa opiera się na wpływie na społeczeństwo?

 

- Społeczna szkodliwość czynu,

- Społeczne niebezpieczeństwo czynu ( KK z 1969 ),

- Karygodność czynu,

 

Albo stara definicja: Jeżeli czyn zabroniony ma stanowić przestępstwo stopień społecznej szkodliwości musi być wyższy od znikomego.

 

No a zasada oficjalności? Obowiązek podejmowania i wszczynania postępowania niezależnie od działań podejmowanych przez samego pokrzywdzonego?

 

No, a w kontekście forum - myślę, że nie do końca ma znaczenie czy nas osobiście coś rusza, albo nie. Bardziej uzależniałbym to od formy w jakiej doszło do inwektywy. PW czy publiczny, ogólnodostępny wątek/miejsce forum?

 

Ważne jest natomiast miejsce w którym dochodzi do takiego patologicznego zachowania. Forum operuje na słowie. Do zachowania dochodzi za pomocą słowa. Patologia* staje się więc częścią forum? Czy jest inaczej? (* łańcuszek wyzwisk )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma znaczenie czy widzisz kogoś na ulicy, czy tylko awatara w sieci? Tak czy inaczej jest to obca i nieznana osoba, nie masz wiedzy czy jest sobą, czy gra kogoś innego. Na poziomie relacji międzyludzkich jest to bardzo podobny poziom anonimowości.

 

1. No i sam przyznałeś, że kontekst czy pozostała twórczość użytkownika się liczy. O tym właśnie pisałem, że nie mając wglądu w resztę wypowiedzi nie można poprawnie zdecydować o permie.

Jeżeli ktoś zakłada konto i tylko spamuje bluzgami, to sprawa prosta -> utylizacja (permban + ukrywanie wypowiedzi). Jeżeli ma jakieś mniej lub bardziej sensowne wypowiedzi i taki wyskok, to już trzeba się dokładniej przyjrzeć i zdecydować o wysokości kary.

Z zasobami nie wiem o co ci chodzi. To że na forum mamy tylko pismo, nie oznacza wąskiego sposobu komunikowania się, jest to wręcz jedno z najbogatszych jakie mamy.

 

2. Nie tylko na forum. Po mowie jest to druga najważniejsza forma codziennej komunikacji, pierwsza jeżeli chodzi o zasoby jakie przekazuje.

 

4 i 5.. Tak jest to szkodliwe ale to tylko forum, nic co powinno mieć (w kontekście wyzwisk) wpływ na realne życie. Pod tym względem niedokładne czy wręcz złośliwe i szkodliwe porady są dużo gorsze, bo mogą spowodować straty finansowe, utratę danych, czy w skrajnych przypadkach zdrowia i życia.

Społeczność forum ma dużo możliwości poradzenia sobie z takim bluzgającym:

-może najzwyczajniej w świecie zignorować, czyli machnąć ręką, a w skrajnych przypadkach włączyć ignora

-może zareagować lekceważąco czy z dezaprobatą tekstem lub emotką

-może odwzajemnić się agresją

-może wezwać moderatora

 

Przypadki bluzgów, to proste przypadki i nie tak destrukcyjne dla forum jak trolling czy hejt, które potrafią się niepostrzeżenie sączyć, by wybuchnąć gównoburzą na wiele stron. I głów się potem komu przywalić. Temu co zadał niewinne pytanie, na jakiej podstawie? Walniesz tym co się za łby wzięli, to będą ci jojczeć, że to wina trola (mogą mieć nawet rację ale tak się nakręcili, że nie dało się nie przywalić) itd.

Do hejtu wystarczy, że ktoś odstaje od normy społecznej, ma inne spojrzenie na świat i zaczynają się śmieszki, a kończy na regularnym gnojeniu, bo jest inny, bo trzeba go zrównać i pokazać gdzie jego miejsce lub ktoś czuje misję, żeby nawrócić na właściwe myślenie. I teraz co, walnąć perma wieloletnim użytkownikom ze sporym dorobkiem i wkładem w forum, a może temu gnojonemu, bo przez niego jest bałagan?

 

To są trudne i faktycznie niszczące forum przypadki, gdzie jako moderator często musisz opierać się na intuicji i wyczuciu, bo nie da się wprost wskazać złamanego punktu regulaminu i zakończyć szybko sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze znaczenie z brzegu. Avatar nie da Ci w pysk, jak mu napiszesz w profilu wiadomość typu ściek. Anonimowość tyczy również samego naszego ciała. Zależy tylko na jakim poziomie ją badasz. Pojawiając się bezpośrednio, na wyciągnięcie ręki - jesteś mniej czy bardziej anonimowy, niż jako Avatar w sieci? Raczej skłaniam się ku temu bardziej. Co nie koliduje z faktem, czy jesteś przedstawiony co do tożsamości, kogoś udajesz czy też nie.

 

1. Przyznałem? Uzależniłem tylko od faktu. Jeśli ten fakt następuje w formie, takiej jak w tym wątku - uzależnienie od faktu ulega ziszczeniu. Jeśli taki fakt nie następuje - nie ma o czym rozmawiać, bo moje twierdzenie traci założenie. A to założenie jest reakcją, nie systemem zapobiegania czy leczenia.

 

' date='27 Sierpień 2019 - 16:02' timestamp='1566914565' post='15611338']

Jeżeli ktoś zakłada konto i tylko spamuje bluzgami, to sprawa prosta -> utylizacja (permban + ukrywanie wypowiedzi). Jeżeli ma jakieś mniej lub bardziej sensowne wypowiedzi i taki wyskok, to już trzeba się dokładniej przyjrzeć i zdecydować o wysokości kary.

 

 

Tutaj się różnimy. Bo Ty przyglądasz się bardziej sensownym wypowiedziom - a ja tylko tej jednej, którą nazywamy  w tej dyskusji ściekiem. Twoje stanowisko brzmi rozsądniej. Jest szersze. Jednak uzasadniłem swoje w powyższych postach. Wystąpienie wypowiedzi pozbawionej pierwiastka intelektualnego, zlep słów przypominający kulę ze stolca. To założenie 1. Drugie jest takie, że do wypowiedzi dochodzi na platformie o ograniczonej możliwości interakcji. Z technicznego punktu widzenia. Można coś napisać, można wkleić brzydki obrazek. Prosty system Wejścia-Wyjścia. Typ wykorzystuje go do napisania wypowiedzi ściekowej. Wracamy do założenia 1. Czy jest tam proza? Czy są tam emoty sugerujące żart? Czy jest tam poezja? Czy jest tam cokolwiek, co chociaż sugeruje powstanie wypowiedzi z użyciem jakiegoś pomyślunku? Intelektu? Nie ma? Wygląda, jak tekst wygenerowany w bluzgatorze? Zakładamy więc, że typ użył pełnej metody komunikacji z wykorzystaniem wszystkich zasobów. Zarówno zasobów forum ( Wejście-wyjście ) jak i własnych zasobów intelektualnych. Bo jak zauważasz - mógł to zrobić na wiele sposobów. Niekoniecznie pisząc wiersz... Po prostu mógł użyć mózgu. Jeżeli z kolei takowa jest - nie widzę żadnego problemu z cofnięciem się do poprzednich wypowiedzi użytkownika i określenie na ich podstawie wymiaru kary. Grzegorz_GTS tak często robi. Albo jest "Sajonara" albo logiczne wyjaśnienie powodu blokady. Też uważam, że to dobra strategia. Ale nie w przypadku ścieku.

 

2. Tak. Forum się w tym zamyka. To nie wideo-blog czy wideo konferencja. Używamy pisma. Na tym stoimy.

 

4 i 5 - Yop. To tylko forum. Ale też żywe osoby, płaszczyzna komunikacyjna. Należy dbać o wszystkie płaszczyzny, a patologię na nich wszystkich - traktować należycie. To akurat jest coś uniwersalnie... szkodliwego. Wszędzie. W realu, forum, TV. Myślę teraz tak sobie, ale patologia nie ma pozytywnego zastosowania. Może poza ukazaniem kontrastu, ale to walor zarówno edukacyjny pod dobrym kątem ( nie rób tak, jak ten/to ) jak i złym ( ukazywanie i występowanie patoli tak często, że staje się czymś coraz bardziej normalnym )

Aha -  patologia w ujęciu takim prostym. Nie jakimś filozoficznym typu Korwin Mikke i przeznaczanie budżetu na pomoc niepełnosprawnym.

 

' date='27 Sierpień 2019 - 16:02' timestamp='1566914565' post='15611338']

Przypadki bluzgów, to proste przypadki i nie tak destrukcyjne dla forum jak trolling czy hejt, które potrafią się niepostrzeżenie sączyć, by wybuchnąć gównoburzą na wiele stron.

 

 

Dokładnie. Tylko, że do ścieku wystarczy Admin Bot, a do hejtu czy trollingu potrzeba moderatora. Nie jestem w stanie pełniej wyrazić mojego stanowiska. Nie chcę jednak, żebyś myślał że dawałbym bany za napisanie komuś ( w dyskusji, podczas wymiany PW ) że go chyba popier**o, czy chyba jesteś jebn**y skoro tak myślisz. Chodzi mi tylko o wypowiedzi wulgarne, ale jednocześnie płowe. Bez przekazu intelektualnego. Coś jak "Wisła HU$E" napisane na murze czy przystanku. Nic nie przekazuje, a jest aktem wandalizmu. Negatywnego wpływu na środowisko i nie chodzi tylko o uszkodzenie powierzchni płaskiej farbą czy innym syfem... Forum ma kilka podobieństw.

 

Notka:

 

Nie chcę, żeby te wypowiedzi wyglądały obraźliwie czy umniejszająco wobec Twojego doświadczenia, które szanuję. Byłem świadkiem, gdy powyższe sytuacje jak hejt czy trolling rozwiązywałeś bardzo skrupulatnie, mądrze. Widziałem też jak popełniasz błędy. Nie takie subiektywne - takie czysto zero jedynkowe. Zresztą nawet po tym fragmencie z innym spojrzeniem na świat wiesz o co mi dokładnie chodzi.  Sam jednak nie twierdzę, że zrobiłbym to lepiej. Zapewne inaczej. Ale przyznaję - nie wiem czy lepiej.

 

Po prostu sobie dyskutujemy.

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ciastolina35 Najcichsze, to BQ i Sickleflow. Chyba dobrze zrozumiałem... ustawiasz max rpm wentylatorom obudowy, żeby wentylatory od np. CPU nie wchodziły na większy rpm przy uruchomionej przeglądarce Opera ? Dla czego lepiej kontrolować wentylatory z poziomu np. FanControl zamiast z dołączonego mechanicznego kontrolera obrotów ? Dla tego, że FanControl dynamicznie reguluje poprzez krzywe rpm obrotami wentylatorów z każdego gniazda FAN na płycie głównej. A kontroler mechaniczny działa zawsze z takim samym rpm w zależności od przełącznika rpm. Albo wolno, albo średnio, szybko, itd. Nie ma płynnej regulacji zależnej od temperatury danego czujnika. To bardzo wygodne i darmowe rozwiązanie. Dla przykładu ustawienia FC w moim blaszaku: Teraz oglądam film i piszę na forum. Wentylatory stoją, bo nie ma prawie żadnego obciążenia i można spokojnie spać za to pod obciążeniem zaczyna się taniec, ale nie na maxa, tylko zależny od temperatury grafiki i procesora. Ale jak kto woli, może być kontroler z obudowy.   Nie ma sensu montowania wentylatorów do obudowy powyżej 1k rpm, bo tylko uszy będą boleć. Zrób sobie testy z użyciem monitoringu temperatur CPU i GPU, gdy masz wyłączone wentylatory obudowy, gdy są ustawione na średnie rpm i gdy są ustawione na max rpm. To wszystko wyjaśni  
    • Witam, wrzucilem jak to wyglada, przyszedl mi nowy zasilacz - ten sam problem choc napiecia nieco wzrosly..     zrobilem to, nadal nie moge uzywac rzeczy z podswietleniem
    • Ja ostatnio wrzuciłem 5xfluctusy do swojej budy. Przy niskim obciążeniu są przyjemnie niesłyszalne, ale na maks obciążenia już trochę dają. No i mają fan stop, piękna rzecz  
    • https://store.steampowered.com/news/app/292030/view/5848561962978383311 No to teraz fani będą już w stanie zrobić prawdziwe cuda z tą grą
    • Dostrzegam pewne podobieństwo
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...