Skocz do zawartości
kamilkowalewski

Wymiana karty dźwiękowej na lepszą. Czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Aktualnie posiadam Asus Xonar DX, jednak co jakiś czas prawy kanał zaczyna grać ciszej i muszę resetować komputer, żeby wszystko wróciło do normy. Myślałem o Asus Xonar STX. Moje głośniki to Edifier R1700BT. Słuchawki to ISK HD9999. Warto przy takim sprzęcie inwestować w coś lepszego?

Edytowane przez kamilkowalewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Aktualnie posiadam Asus Xonar DX, jednak co jakiś czas prawy kanał zaczyna grać ciszej i muszę resetować komputer, żeby wszystko wróciło do normy. Myślałem o Asus Xonar STX. Moje głośniki to Edifier R1700BT. Słuchawki to ISK HD9999. Warto przy takim sprzęcie inwestować w coś lepszego?

Zweryfikuj czy problem z kartą to kwestia software'u czy sprzętu zanim zaczniesz myśleć o jego wymianie. Cóż - ani słuchawki ani głośniki nie są jakieś topowe, dla mnie era kart dźwiękowych dawno temu się skończyła, obecnie stosowane integry audio oferują dobry poziom. Jeśli potrzebujesz czegoś lepszego, warto rozważyć zakup interfejsu audio lub DAC'a z dobrym preampem słuchawkowym, względnie starszego interfejsu audio na PCI np. od EMU - oferowały one znakomite parametry na wyjściu i pomijając ich możliwości w zakresie pro-audio, nadawały się do poważnego odsłuchu dla osób ceniących sobie jakość. Są do kupienia za nieduże pieniądze, trzeba jednak się upewnić co do sterowników - szczególnie pod Win 10 z najnowszymi update'ami. Mimo wszystko ja bym za tę kartę Asusa Xonar STX nie dał takich pieniędzy bo sorry ale zarówno Twoje głośniki jak i słuchawki nie wykorzystają jej... Pamiętaj też że nie wystarczy wrzucić dobrych przetworników DA, kondensatorów itd - liczy się też aplikacja i inne parametry (z THD na czele). Poza tym to tylko karta do komputera, DAC będzie dużo bardziej uniwersalny, bo podłączysz go do innych urządzeń wykorzystując chociażby wejście optyczne - TV/konsola/komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na xonar phoebus...kosztuje sporo mniej a też jest ciekawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spójrz na xonar phoebus...kosztuje sporo mniej a też jest ciekawa...

Najpierw to niech sprawdzi starszą kartę bo przy takich głośnikach/słuchawkach różnica jakościowa będzie nieznaczna a 500 PLN lepiej przeznaczyć na coś innego (jeśli kartę da się "odratować").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat niestety już nieaktualny. Miałem okazję kupić tego Xonara STX za 320zł, ale nie zdążyłem.

 

A co do mojego aktualnego Xonara to chyba nigdy nie stało mi się to podczas gry, tylko na Firefoxie, więc następnym razem jak znowu usłyszę, że jeden głośnik gra ciszej to sprawdzę czy to wina karty czy przeglądarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...