Skocz do zawartości
piotreks20

Komputer się nie włącza - nowy zestaw

Rekomendowane odpowiedzi

Skompletowałem taki zestaw:

AMD Ryzen 5 3600 (chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2)

MSI B450-A PRO

MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING X

SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold

BALLISTIX Sport LT 16GB 3000MHz CL15

ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro

SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

 

Problem w tym że komputer w ogóle nie chce się włączyć. Przy wciśnięciu power buttona coś pyka w zasilaczu, ledy na płycie migają i tyle. Później po ponownej próbie nic się nie dzieje, dopiero odłączenie zasilacza, odczekanie i ponowne włączenie powoduje ten sam efekt co wyżej. Po różnych kombinacjach jak odpinanie ramu, ponowna aktualizacja biosa z USB, czyszczenie CMOS, podpiąłem zasilacz kumpla - też silentium, tylko 500w bronze - i komputer zaczął się bootowac. Można wejść do biosa, zainstalowałem już windowsa, nie ma problemu z restartem. W tym momencie można pomyśleć, że mój zasilacz jest wadliwy, ale podpiąłem go do zestawu kumpla i działał, nie było żadnych problemów. Później myśleliśmy, że przez kartę graficzną, bo w jego komputerze nie ma dedykowanej, ale wpięliśmy rtxa u niego i też działało (chociaż strasznie system ciął, ale może przez to że ma linuxa i bez sterowników tak to działa, bo na windowsie nie było żadnych problemów). O co może chodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GPU może nie dostawać odpowiedniego zasilania z jakiegoś powodu i system nie wstaje. Skoro na zasilaczu kumpla komp się uruchamia, to wnioskuję, że masz już wgrany BIOS z obsługą Zen2. Idealnie byłoby włożyć jakąkolwiek inną kartę graficzną i sprawdzić czy się uruchomi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porządku napiszę, że problem był z zasilaczem. Wczoraj oddałem, dzisiaj dostałem nowy i wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...