Forum PCLab.pl: Komputer się nie włącza - nowy zestaw - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Komputer się nie włącza - nowy zestaw Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   piotreks20 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Sierpień 2019 - 07:12

Skompletowałem taki zestaw:
AMD Ryzen 5 3600 (chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2)
MSI B450-A PRO
MSI GeForce RTX 2060 SUPER GAMING X
SilentiumPC 650W Supremo FM2 Gold
BALLISTIX Sport LT 16GB 3000MHz CL15
ADATA 512GB M.2 PCIe XPG SX8200 Pro
SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Problem w tym że komputer w ogóle nie chce się włączyć. Przy wciśnięciu power buttona coś pyka w zasilaczu, ledy na płycie migają i tyle. Później po ponownej próbie nic się nie dzieje, dopiero odłączenie zasilacza, odczekanie i ponowne włączenie powoduje ten sam efekt co wyżej. Po różnych kombinacjach jak odpinanie ramu, ponowna aktualizacja biosa z USB, czyszczenie CMOS, podpiąłem zasilacz kumpla - też silentium, tylko 500w bronze - i komputer zaczął się bootowac. Można wejść do biosa, zainstalowałem już windowsa, nie ma problemu z restartem. W tym momencie można pomyśleć, że mój zasilacz jest wadliwy, ale podpiąłem go do zestawu kumpla i działał, nie było żadnych problemów. Później myśleliśmy, że przez kartę graficzną, bo w jego komputerze nie ma dedykowanej, ale wpięliśmy rtxa u niego i też działało (chociaż strasznie system ciął, ale może przez to że ma linuxa i bez sterowników tak to działa, bo na windowsie nie było żadnych problemów). O co może chodzić?

#2 Użytkownik jest niedostępny   Caroozo 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 09:33

GPU może nie dostawać odpowiedniego zasilania z jakiegoś powodu i system nie wstaje. Skoro na zasilaczu kumpla komp się uruchamia, to wnioskuję, że masz już wgrany BIOS z obsługą Zen2. Idealnie byłoby włożyć jakąkolwiek inną kartę graficzną i sprawdzić czy się uruchomi.

#3 Użytkownik jest niedostępny   piotreks20 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 23 Sierpień 2019 - 17:49

Dla porządku napiszę, że problem był z zasilaczem. Wczoraj oddałem, dzisiaj dostałem nowy i wszystko działa.

Strona 1 z 1