Skocz do zawartości
Tenecious

i9 9900k bardzo wysokie temp bez podkręcania z bardzo dobrym AIO

Rekomendowane odpowiedzi

X265 Benchmark akurat tyle ciagnie w okolicy 170 W i moim zdaniem to najlepszy test stabilnosci bo nigdy realnie procek wiecej nienpobierze i bardziej sie nie rozgrzeje. Dla mocniejszych testow szkoda juz katowac sprzet

Dla mocniejszych testow szkoda katowac sprzet...

No to widać jak testujesz sprzęt będzie jakaś gra albo aplikacja i będziesz miał bs a wtedy się zacznie xD No ale co ja wiem o stabilności lol2.gif

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X265 Benchmark akurat tyle ciagnie w okolicy 170 W i moim zdaniem to najlepszy test stabilnosci bo nigdy realnie procek wiecej nienpobierze i bardziej sie nie rozgrzeje. Dla mocniejszych testow szkoda juz katowac sprzet.

 

Woda u mnie ciagnie jeszcze 2080 TI. Podczas grania karta lapie 56 -57 stopni procek trzyma okoloce 70 kilku i to jest dosyc dobry wynik jak na ujarzmienie blisko 500 w poboru energii (karta plus proc podczas typowek rozgrywki ).

 

Dla mocniejszych testow szkoda katowac sprzet...

57st na gpu pod LC to slabiutko, pomysl o rozbudowie ;)

 

No to widać jak testujesz sprzęt będzie jakaś gra albo aplikacja i będziesz miał bs a wtedy się zacznie xD No ale co ja wiem o stabilności lol2.gif

Napewno bedzie gra co pciagnie 250W :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten procek bardzo dobrze działa na dobrym chłodzeniu powietrzem, na Noctua D15 bez podkręcania temperatura nigdy nie powinna nawet 85 stopni przekraczać. Po prostu zmień chłodzenie jak już tyle kasy na kompa wydałeś. Do tego nie będziesz się martwił o zapowietrzenie, płyn i pompkę.

 

Po co mam zmieniać chłodzenie z wodnego na powietrzne skoro mają albo takie same wyniki temp, albo AiO ma nawet lepsze XD i zamiast mieć chłodzenie które mam za 600zł wypieprzać kolejne 400 na chłodzenie XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO się nie kupuje albo topowe chłodzenie powietrzem albo idzie się w custom LC :/ A nie ładuje 600/800 zł na pseudo chłodzenie :/

Edytowane przez MrTooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO się nie kupuje albo topowe chłodzenie powietrzem albo idzie się w custom LC :/ A nie ładuje 600/800 zł na pseudo chłodzenie :/

 

To już zależy od gustu i upodobań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

57st na gpu pod LC to slabiutko, pomysl o rozbudowie ;)

 

 

Napewno bedzie gra co pciagnie 250W :E

Układ już rozbudowany na maks tyle ile obudowa pomieści( kilka dni temu doszedł drugi rezerwuar zamontowany z tyłu poza obudową aby zwiększyć ilość płynu w układzie - rezultat całość dłużej się nagrzewa, dłużej utrzymują się niższe temperatury), 2080 TI ma 366 W poboru po OC więc sądzę że 56-57 stopni przy takim poborze energii to niezbyt wysoka temperatura.

 

Nigdy w PC realnego na dłuższą metę nie widziałem cos co pobiera więcej energii z procesora niż X265 Benchmark. Katowanie czym co ciągnie z 9900k 230-250 W to sztuka dla sztuki i nie potrzebne katowanie sprzętu (procka jak i sekcji zasilania). Jak proc niestabilny to wysypię się pod każda aplikacją. Mam 4.9 Ghz 1,248 V i jak narazie od kilka dni zero zwiechy i to mnie satysfakcjonuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO się nie kupuje albo topowe chłodzenie powietrzem albo idzie się w custom LC :/ A nie ładuje 600/800 zł na pseudo chłodzenie :/

 

lepiej zainwestować w LC za 1500  albo 2 tys :)

Edytowane przez chreasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO się nie kupuje albo topowe chłodzenie powietrzem albo idzie się w custom LC :/ A nie ładuje 600/800 zł na pseudo chłodzenie :/

 

Up_to_something.gifthumbup.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AiO się nie kupuje albo topowe chłodzenie powietrzem albo idzie się w custom LC :/ A nie ładuje 600/800 zł na pseudo chłodzenie :/

 

oh plssssss

AIO ma wydajność dobrego powietrza, wiec wiesz. Na pewno każdemu w ciągu roku pada pompka i inne niestworzone rzeczy

 

A co jeśli ktos ma stosunkowo płytka bude i 165mm Noctua nie wejdzie? Inna sprawa to AIO wygląda lepiej(moja subiektywna opinia), nie gnie laminatu, nie ma ryzyka przy jakimkolwiek przenoszeniu itd.

 

Wady - stosunkowo krotka zywotnosc.

 

 

 

X265 uzywa AVX, wiec to "czarny scenariusz" energetyczny. OCCT czy inne Prime95 nie maja żadnego pokrycia w RL.

Jesli chcesz obciążyć wszystkie podsystemy, to zapuść jeszcze realbench.

Edytowane przez ja__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam i9900k

To jest bardzo gorący CPU :cool:

Też zrobiłem undervolting na 1.2v - 4.8 GHz bez instrukcji avx.

Kiedy zaczyna używać avx to max do 4.6 GHz - mam taką opcję w biosie.

Więc max ile pobiera ( oczywiście z instrukcjami avx ) to 125 w.

Temperatura max to około 83 stopni .

W idle ..czy przeglądanie internetu około 35 stopni.

 

Mam jakieś małe aio z chłodnicą wielkościodci otwartej dużej dłoni z 1 dużym wentylatorem na chłodnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam i9900k

To jest bardzo gorący CPU :cool:

Też zrobiłem undervolting na 1.2v - 4.8 GHz bez instrukcji avx.

Kiedy zaczyna używać avx to max do 4.6 GHz - mam taką opcję w biosie.

Więc max ile pobiera ( oczywiście z instrukcjami avx ) to 125 w.

Temperatura max to około 83 stopni .

W idle ..czy przeglądanie internetu około 35 stopni.

 

Mam jakieś małe aio z chłodnicą wielkościodci otwartej dużej dłoni z 1 dużym wentylatorem na chłodnicy.

Te 83 stopnie to w grach czy w no właśnie w czym?

Edit czy 9900k jest cieplejszy / o ile cieplejszy gdy kom działa na integrze w tym przypadku intel hd630?

Prosty test do zrobienia. Odpalić jakąś Aide extreme, realbench, prime95 czy jakikolwiek stress tesst proceora. Najlepiej po OC. Wystarczy kilka minut, do 10.

Potem przepiąć monitor na integre i to samo.

Ciekawy jest czy temperatury procka wzrosną i o ile. Sam zrobie taki test na swoim tylko niech gpu z serwisu wróci.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie chłodnice 360 które wyciągają powietrze z budy przy obrotach wentylatorów 1100 (450 spoczynek) gdzie w obiegu dodatkowo ciecz dogrzewa 1080TI. Taki BF5 ładnie gniecie CPU rozgrzewając rdzenie do ok 73C (4.7GHz 1.23V), a GPU w porywach 45C (oczywiście UV 0.975V z boostem 1987MHz)

Ustawiłeś napięcia dla SA i IMC ??

Ja mam tak SA 1.2V, IMC 1.175V smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem w sobotę kartę graficzną i sprawdziłem (pobieżnie) czy integra ma wpływ na temperatrury i vcore procesora.

Otóż nie ma w moim przypadku lub ma marginalny.

 

Teraz zastanawiam się na moimi temperaturami. Jak patrze na screeny jakie robiłem po zakupie procka czyli listopadzie to mam temperatury około 8-10stC wyższe.

Czy to możliwe aby temperatury tak urosły (mówimy o mocnym OC rzędu 5,0GHZ).

Temperatura cieczy w idle to ~30 stC w maks stresie gdzie proc ~+90stC to 40-43stC.

 

Z drugiej strony jak czytam to przy napięciu 1,33-1,37V temperatury dochodzące do 95stC w primie czy innych wygrzewaczach są całkiem normalne?

Nie bez znaczenia jest ram który lata 4133 17 18 18, przy napięciu 1,43V SA i VCCIO na poziomie 1,22-1,24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palisz sobie IMC, zejdz do 1.25/1.20V na SA/IO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palisz sobie IMC, zejdz do 1.25/1.20V na SA/IO.

W biosie jest ustawione na sztywno 1,21v hw info wyrzuca 1,22-1,24v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sory, źle przeczytałem, myślałem że masz 1.43 na SA i IO a to VDRAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z grzaniem 9900k, u mnie nawet mocniej bo 100+ przy jakiś wydajniejszych tytułach, okazało się że coś jest nie tak z pompa z aio, długo nie czekając wziąłem się za naprawę :lol2: . Więcej na filmie z linku - https://streamable.com/u03gk Temperatury w idle z 50 na 30, przy obiążeniu Geras 5 ze 100 na 60/70. Jak narazie działa, ale Kraken X62 juz zamowiony bo kto wie ile to wytrzyma :wiggle::E

Edytowane przez Meuron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z grzaniem 9900k, u mnie nawet mocniej bo 100+ przy jakiś wydajniejszych tytułach, okazało się że coś jest nie tak z pompa z aio, długo nie czekając wziąłem się za naprawę :lol2: . Więcej na filmie z linku - https://streamable.com/u03gk Temperatury w idle z 50 na 30, przy obiążeniu Geras 5 ze 100 na 60/70. Jak narazie działa, ale Kraken X62 juz zamowiony bo kto wie ile to wytrzyma :wiggle::E

A pamiętasz jaką miałeś temperaturę płynu w AIO w stresie tak po kilkunasty minutach przynajmniej.

 

U mnie np. temp płynu przy stresteście procka gdzie dobija do 90stC dochodzi do 42-43stC. W grach jest w okolicach 35-38 z tego co pamiętam, w sumie jak nie zaponę to sprawdzę dzisiaj.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz jaką miałeś temperaturę płynu w AIO w stresie tak po kilkunasty minutach przynajmniej.

 

U mnie np. temp płynu przy stresteście procka gdzie dobija do 90stC dochodzi do 42-43stC. W grach jest w okolicach 35-38 z tego co pamiętam, w sumie jak nie zaponę to sprawdzę dzisiaj.

W sumie to po 50 minutach w blenderze max temp płynu to 37,8 stC przy średnim coremax 76 stC ale to przy agresywniejszej krzywej wentylatorów. Na silent troszkę cieplej na pewno by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boisz się o thermal throttling procesora ( na fabrycznych limitach :hmm:) , głośność, czy o to czy procesor wytrzyma ciężar? Na stocku zależnie od obciążenia przy fabrycznych limitach mocy proc throtluje. Tu pytanie do czego to ma być... Blender?Nawet obecny w stopce btq będzie ok raczej do gierek. Nie pamiętam w którym momencie na nowszych asusach włącza się full speed a i jego można korygować adapterem low noise z tej noctua a w razie czego bawić się offsetem napięcia.

 

Ta noctua lepsza od d15? Bo chyba nie tańsza... Rozmiarowo też różnica mała pewnie.

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boisz się o thermal throttling procesora ( na fabrycznych limitach :hmm:) , głośność, czy o to czy procesor wytrzyma ciężar? Na stocku zależnie od obciążenia przy fabrycznych limitach mocy proc throtluje. Tu pytanie do czego to ma być... Blender?Nawet obecny w stopce btq będzie ok raczej do gierek. Nie pamiętam w którym momencie na nowszych asusach włącza się full speed a i jego można korygować adapterem low noise z tej noctua a w razie czego bawić się offsetem napięcia.

 

Ta noctua lepsza od d15? Bo chyba nie tańsza... Rozmiarowo też różnica mała pewnie.

 

Ta Noctua ma wydajność D15 ale jest kompaktowa (120mm) i spooro mniejsza. Nie tyle się boję co jestem ciekawa jakie będą temperatury. Nie widzi mi się 90 stopni na procku :kwasny:

Jeżeli chodzi o moje ewentualne ustawienia to na początku raczej bym nie kombinowała z tym prockiem - XMP + MCE Enabled (Multi Core Enhancement), dla tego procka będzie to oznaczać 50W + a on i tak na stocku jest już nieco wyżyłowany.

Później jak będę miała czas to popatrzę na profile ludzi na różnych forach (głównie zagranicznych) i jak będę miała punkt odniesienia to coś tam pokombinuję i potestuje.

Edytowane przez Ania1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90° w grach to będziesz mieć jak nie ściągniesz foli z coolera. Zakładaj tego bequiet którego już posiadasz i zobacz czy faktycznie jakiś lepszy schładzacz jest potrzebny. Mce podniesie wszystkie rdzenie do turbo maksymalnego 5.0. Albo dasz mu tyle napięcia by był stabilny w tym co ma robić podwyższając temperature(może trzeba będzie obniżać) albo możesz mieć problemy w tym wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...