Skocz do zawartości
rikitiki

geekbench/9700k/3700x

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o tym benchmarku ? Jest sens patrzenia na jego wyniki ? Zastanawiam się skąd takie rozstrzały wyników. Jest często używany przez makowców a przy 9700k pokusiłbym się o postawienie hackintosha

Byłem zdecydowany na 3700x, znam chyba wszystkie za i przeciw. Szukam czegoś do java development, serwery na wirtualce i wiem że na słowo multitasking padnie 3700x

ale pamiętam też mój korporacyjny komp był szybszy w przetwarzaniu niż kosztujący furmankę pieniędzy as400 bo często liczą się po prostu wysokie zegary w single core

Tutaj Geekbench 9700k jest sporo lepszy niż 3700x w single core, w multitasku jest większy rozstrzał ale tak wyniki są niegorsze

i już sam nie wiem co myśleć, dla asrocka są gorsze więc mam podojrzenie że dla gigabyte są to kręcone procki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geekbench to nie jest benchmark który brałbym poważnie pod uwagę, choć daje pewien podgląd na wydajność procesora. Bardziej skupiłbym się na tego typu pomiarach jak poniższe:

https://www.cpubenchmark.net/singleThread.html

Od lat jest to dla mnie orientacyjny wyznacznik wydajności danego procesora jeśli chodzi o pojedynczy wątek - oprogramowanie z którego korzystam jest na to bardzo czułe. Na plus przemawia duża liczba sampli i wyniki są wiarygodne (jest osobna baza dla OC), tak więc z powodzeniem można to brać pod uwagę przy wyborze nowego CPU. W multitaskingu wiadomo że Zen2 jest wydajniejszy bo SMT skaluje się niemal wzorowo, u Intela jest minimalnie gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ludzie przestańcie kupować procesory na podstawie wykresów w benchmarkach. To nie ma sensu.

 

Patrze realne zastosowanie jakie chcecie mieć. Np. chcesz mieć super płynny viewport w blenderze? bierz 9900k... chcesz mieć super renderowanie bierz 3900x, chcesz mięc najlepszą wydajność w grze i nie robisz nic co wymaga dużej ilośći rdzeni to bierz 9700k.

 

Po co ludzie patrzą na te wszystkie wykresy i numerki w aplikacjach i benchmarkach to jest dla mnie niezrozumiałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ludzie przestańcie kupować procesory na podstawie wykresów w benchmarkach. To nie ma sensu.

 

Patrze realne zastosowanie jakie chcecie mieć. Np. chcesz mieć super płynny viewport w blenderze? bierz 9900k... chcesz mieć super renderowanie bierz 3900x, chcesz mięc najlepszą wydajność w grze i nie robisz nic co wymaga dużej ilośći rdzeni to bierz 9700k.

 

Po co ludzie patrzą na te wszystkie wykresy i numerki w aplikacjach i benchmarkach to jest dla mnie niezrozumiałe.

 

Fajnie a skąd wiesz że najlepszy do renderowania jest 3900x jak nie z odpowiedniego benchmarku ? ja wiem do czego chcę procka dlatego żadnych wykresów z renderowania nie oglądam nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież napisałem, nadal nie rozumiesz. Jak renderujesz to sprawdzasz program w którym pracujesz - jego benchmarki. Nie rozumiem ludzi, którzy kupują procka bo wypada wspaniale w testach w geekbench, winrar i innych 90% apkach, których nie użyje nigdy albo użyje raz na ruski rok.

Edytowane przez SoonTM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...