Skocz do zawartości
slawoss

VPN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z podłączeniem się do mojej sieci firmowej będąc w domu korzystając z mojego neta. Do firmy łączę się przez protokół PPTP podając swój login i hasło. Problem w tym gdy w windzie stworzę połączenie do firmy komunikat:

A connection between your computer and the VPN server has been established but the VPN connection cannot be completed. Error Code 806 – The most common cause for this failure is that at least one Internet device (for example, a firewall or router) between your computer and the VPN server is not configured to allow Generic Routing Encapsulation (GRE) protocol packets. If the problem persists, contact your network administrator or Internet Service Provider
.

A z ciekawości podłączyłem się do sieci mojego sąsiada (inny dostawca) i wszystko hula jak powinno. Wszedłem na jego router nie ma on żadnych ustawień poustawianych na urządzeniu. Teraz prośba o pomoc w skonfigurowaniu mojego routera żeby można było się podłączyć. Dostawca twierdzi że oni nie blokują żądnego ruchu. Mój router to Dasan H660RM. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz uprawnienia administratora na swoim kompie to wyłącz na chwilę firewall'a i spróbuj się podłączyć do VPN.

Generalnie wygląda jakby gdzieś GRE było zblokowane (art1,art2, art3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mam w domu ale to nie wina raczej firewalla bo problem leży po mojej sieci w domu. Bo na tym samym kompie jak podłączę się do innej sieci to wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko w Windowsie na Firewallu są różne profile, zależy jak dodałeś sieć. Ale najpierw wyłącz Firewalla i sprawdź. Antywirusa, jeśli takowego masz, też wyłącz przed testem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli blokuje albo router operatora, albo sam dostawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Dostawca twierdzi że oni nie blokują. Pytałem o pomoc w konfiguracji routera to oni nie oferują wsparcia w konfiguracji tego typu. Tylko teraz jak ten router skonfigurować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz to i to.

 

Nie znam tego Dasana, więc ciężko mi coś podpowiedzieć. Generalnie gdzieś w specyfikacji wyczytałem, że ten router Firewall with VPN Pass-through and port forrwarding, ale może faktycznie nie potrafi zrozumieć tunelu GRE...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...