Skocz do zawartości
pieczyk111

DAC pod mini JACK

Rekomendowane odpowiedzi

Doszły do mnie cloud Alphy, już trochę potestowalem i są naprawdę dobre. Dużo lepsze niż moje poprzednie stingery!! Odrazu zauważyłem ze dużo lepiej działa pozycjonowanie przeciwników na kompie niż na moim iPadzie Pro. Czy Jest może jakiś DAC do którego mógł bym je podpiąć i podpiąć potem to do iPada gdzie mam tylko wejście mini jack? Czyli czy istnieje DAC pod mini Jack?

Edytowane przez pieczyk111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DAC, czyli Digital-Analog Converter nie ma możliwości działać na wyjściu analogowym - musiałbyś skorzystać z adaptera iPad Camera Connection Kit i podłączyć jakiś interface audio zgodny z Twoim urządzeniem - albo z oficjalnym wsparciem dla iPada, albo urządzenie działające w trybie Class Compilant. Sam posiadam ZOOM UAC2 (tyle że raczej do profesjonalnych wtyczek VSTi do grania na żywo z niską latencją), ale istnieje możliwość jego podłączenia do urządzeń z "jabłuszkiem" out of the box (oczywiście są też profesjonalne sterowniki pod MacOS-a). Jest szereg interfejsów audio z wyjściem na minijacka w dużo niższej cenie.

 

Swoją drogą, układy audio montowane w urządzeniach Apple są bardzo dobre (lepsze niż w niejednym urządzeniu opartym na Androidzie). Idealnie jakbyś miał możliwość sprawdzenia przed zakupem i ew. stwierdzenia czy potrzebujesz takiego dodatkowego urządzenia do sugestywnej poprawy dźwięku - pamiętaj, że interfejsy są robione głównie pod kątem wiernej reprodukcji dźwięku bez EQ oraz do nagrywania zewnętrznych źródeł - mało który może się pochwalić ponadprzeciętnymi parametrami. Dodam również, że co innego parametry na wyjściach jack/RCA, a co innego na słuchawkach (tam jest inny przedwzmacniacz). Dochodzi kwestia "sparowania" słuchawek z danym interfejsem/DAC-iem i jak widzisz to nie jest takie hop-siup. Ja ze swojego Zooma jestem zadowolony, jako DAC do sprzętu HiFi ciut mu jeszcze brakuje (może inaczej - spełnia wymogi optimum ale są po prostu nieco lepsze urządzenia które niestety słyszałem... :)), ale do tego do czego go używam to ideał (jedynie RME/Lynx/UA ma nieco lepsze - ale duuużo zdroższe - rozwiązania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...