Skocz do zawartości
Salas_

Dysk 1 TB na zdjęcia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Poszukuję dysku 1TB żeby przechowywać na nim zdjęcia, czy też filmy z telefonu, aparatu.

 

Zastanawiam się nad: https://allegro.pl/oferta/dysk-przenosny-zewnetrzny-1tb-1000gb-2-5-toshiba-7908815352?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

 

Czy on będzie za wolny? Jak z wytrzymałością? Jeśli możecie to proszę was o polecenie. Budżet do 250 zł. Jeśli troszkę będzie trzeba dopłacić do czegoś lepszego to oczywiście to rozważę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić Silicon Power Armor A85 1TB, bardzo bezpieczna obudowa, używają dość dobrych dysków Samsunga, nie kosztują majątku. A, i w benchmarkach dość dobrze się sprawują ale dla dysku służącego jako magazyn nie stanowią większego znaczenia. No i USB 3.0 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nadal się nie zdecydowałem na zakup dysku... ale potrzebny mi już jest na poważnie. Co byście mogli polecić niezawodnego do 200 zł?

 

Dzięki za ofertę wyżej, ale jest ponad budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 to tylko Toshiba Canvio Basics. OD lat przekazuję na nich dane klientom i jeszcze żaden nie wrócił na gwarancję. Ale kilka na zlecenie odzyskania danych przyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem ostatnio coś podobnego jak z podanego przez Ciebie linkuSalas tyle że WD i cena podobna. Wszystko się zgadza 1 TB USB 3.0. Trzymam na nim obrazy płyt. (jeszcze nie padł testuję od miesiąca)

Powiem szczerze że nie wiem jak ostatnio jest z dyskami Toshiby całe życie jeśli idzie o talerze to miałem inne marki. Może w jednym lapku był ich dysk.

Poza tym z linku który podałeś nie wynika nic poza tym że to TOSHIBA. Nie widać jaki model. Więc ciężko wybadać czy to nie jakaś np. trefna partia. Prędkości obr. również nie podali zakładam że jak mój 5400 ale może być i mniej wtedy się nie opyla.

Może zechcesz dopytać sprzedawcę?

 

Szczerze to za taką cenę taki dysk to one wszystkie do siebie zbliżone. Ale jak wspomniałem nie wiem jak z awaryjnością marek/modeli ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem ostatnio coś podobnego jak z podanego przez Ciebie linkuSalas tyle że WD i cena podobna. Wszystko się zgadza 1 TB USB 3.0. Trzymam na nim obrazy płyt. (jeszcze nie padł testuję od miesiąca)

Powiem szczerze że nie wiem jak ostatnio jest z dyskami Toshiby całe życie jeśli idzie o talerze to miałem inne marki. Może w jednym lapku był ich dysk.

Poza tym z linku który podałeś nie wynika nic poza tym że to TOSHIBA. Nie widać jaki model. Więc ciężko wybadać czy to nie jakaś np. trefna partia. Prędkości obr. również nie podali zakładam że jak mój 5400 ale może być i mniej wtedy się nie opyla.

Może zechcesz dopytać sprzedawcę?

 

Szczerze to za taką cenę taki dysk to one wszystkie do siebie zbliżone. Ale jak wspomniałem nie wiem jak z awaryjnością marek/modeli ostatnio.

W sumie racja... lepiej wziąć coś sprawdzonego i wiedzieć jaki to model i jakie ma parametry.

Podaj swój model to sobie go zobaczę. Super szybkiego nie potrzebuję na zdjęcia czy wideo z telefonu\aparatu... po prostu żeby był trwały i dane z niego od tak nie zniknęły sobie. :)

Edytowane przez Salas_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200 to tylko Toshiba Canvio Basics. OD lat przekazuję na nich dane klientom i jeszcze żaden nie wrócił na gwarancję. Ale kilka na zlecenie odzyskania danych przyszło.

Nie zauważyłem wcześniej, że mi odpisałeś. Myślałem również nad tym modelem. Na odzyskanie danych... a dlaczego te dane zniknęły? Same z siebie czy z winy użytkownika? Czyli można powiedzieć, że jest dobrze zrobiony skoro żaden nie wrócił na gwarancję.

 

Myślałem również o Seagate Expansion, hm?

Edytowane przez Salas_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate bym nigdy swoich danych nie powierzył.

Większość uszkodzeń dysków zewnętrznych powstaje przez samych użytkowników - upadek, nagłe odcinanie zasilania, wstrząsy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seagate bym nigdy swoich danych nie powierzył.

Większość uszkodzeń dysków zewnętrznych powstaje przez samych użytkowników - upadek, nagłe odcinanie zasilania, wstrząsy...

 

Czyli jeśli kupię: Toshiba Canvio Basics to nie będę żałował? Wstrząsy mu nie będą groziły bo będzie w domu leżał i nie zamierzam go nigdzie nosić. Upadek też mogę wykluczyć (grabowych łap chyba nie mam :P) a nagły brak prądu to już losowe zdarzenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagły brak prądu to też nie odłączanie bezpieczne nośnika. Ja Ci gwarancji na sprzęt nie dam, od tego jest producent. A dane warto trzymać na dwóch, najlepiej różnych dyskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę jeszcze nad ADATA HD650 lub HD710. Miał ktoś z nimi styczność? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pracy mamy jakieś Adaty, być może 710. Nie słyszałem, żeby były z nimi problemy.

 

Ja mogę polecić Silicon Power Armor A85 1TB, bardzo bezpieczna obudowa, używają dość dobrych dysków Samsunga, nie kosztują majątku.

Samsung HDD już ładnych parę lat nie robi. W 2011 sprzedali ten dział do Seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wybiorę któregoś z tych modeli ADATA co podałem. ;)

 

Edit\\ 710 mają złączę USB 3.1 ale na 2.0 też polecą?

Edytowane przez Salas_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wybiorę któregoś z tych modeli ADATA co podałem. ;)

 

Edit\\ 710 mają złączę USB 3.1 ale na 2.0 też polecą?

 

Ja polecam dysk Seagate Backup Plus Slim 1TB. Mam i jestem zadowolony. WD BLACK raz kupiłem do stacjonarki parę lat temu i po miesiącu były bad bloki, wymienili na drugi w ramach gwarancji i po miesiącu znów były bad bloki. I znów wymienili i poszedł do zewnętrznej obudowy. wróciłem do dysków Seagate. Z tymi nigdy problemów nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salas Łyknąłeś coś? Pochwalił byś się. ;-) (za nieodpowiadanie przepraszam ale znowu miałem kilkudniowy... kilkudniową nieobecność :-P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salas Łyknąłeś coś? Pochwalił byś się. ;-) (za nieodpowiadanie przepraszam ale znowu miałem kilkudniowy... kilkudniową nieobecność :-P )

 

Tak. ;) Kupiłem ADATA HD710M Pro. I od razu mam kilka pytań.

 

Taki o: KLIK Dokładnie z tej aukcji.

 

Myślałem, że przyjdzie mi w innym kamuflażu, bo wcześniej recenzje, filmiki oglądałem i nie zwróciłem uwagi nawet przy zamawianiu. Myślałem, że przyjdzie taki: KLIK , KLIK2  z zaślepką z prawej strony, a nie na środku.

 

Ten co mi przyszedł to może nowsza seria i dizajn się zmienił? Mój ma oznaczenie AHD710MP-1TU31-CCF a ten drugi AHD710M-1TU3-CCF więc tylko 1 się różnią w kodzie produktu, czyli samym kolorem obudowy?

 

Czytałem, że USB 2.0 będzie miał za słaby prąd zasilania i trzeba kupić również kabel USB typu Y żeby działał, kupiłem również, ale po podłączeniu zwykłym kablem pod USB 2.0 dysk działa normalnie, hm? Up_to_something.gifscratchhead.gif

 

W informacji o dysku: TOSHIBA MQ04ABF100mad2.gif Myślałem, że ADATA ma swoje dyski, a nie korzysta z dysków innych firm. thumbdown.gif

 

Co jeszcze dobrze w nim sprawdzić i jakim programem? Mam HD Tune, CrystalDiskInfo i HDDtoGO - bo każdy ma jakąś przydatną opcję, która nie chodzi w drugim :E 

Edytowane przez Salas_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W informacji o dysku: TOSHIBA MQ04ABF100. Myślałem, że ADATA ma swoje dyski, a nie korzysta z dysków innych firm. thumbdown.gif

To akurat dobrze, że Toshiba. Adata na szczęście dysków talerzowych nie robi, tylko obudowy i marnej jakości SSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie sprawa z tym USB Y... Niby na USB 2.0 nie powinien działać dysk bez tego kabla, bo za słaby prąd, a podłączam kablem co był z dyskiem i wszystko gra, hm ? I na aukcjach widziałem info, że ten kabel musi być i sprzedawca jeden mi to samo pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Salas ja nie wiedziałem że Ty taki komandos. ;-E

Mam nadzieję że masz do niego stosowny ubiór i laptopa typu moro. Żeby Cię nie wykryli w lesie jak amerykańskie czołgi haczysz.

To akurat dobrze, że Toshiba. Adata na szczęście dysków talerzowych nie robi, tylko obudowy i marnej jakości SSD.

Swoją drogą opis dysku ADATA a w środku Toshiba. To są po prostu jaja. Równie dobrze można by ubrać w obudowę SONY i twierdzić że to dysk tej marki.

Co jest głównym produktem licytacji? Chyba dysk. Gable opadają.

 

Salas oby Ci służył bezawaryjnie i jak najdłużej. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, nie znasz rynku, to nie pitol :terefere:

Na rynku dysków hdd obecnie jest trzech głównych (w sumie nie wiem czy nie jedyni) graczy: Seagate, WD, Toshiba. Każdy dysk zewnętrzny ma w środku sprzęt jednego z nich.

 

Podobnie jest z monitorami, gdzie głównych producentów matryc jest kilku. Chcesz powiedzieć, że monitor Della nie jest Della, bo ma matrycę np. LG?

Co wyróżnia dysk ssd, że jest danego producenta skoro w środku nierzadko siedzą te same kontrolery i pamięci?

A karty graficzne? Co sprawia, że są Asusa, MSI, Palita czy Zotaca, a nie AMD/Nvidii? Inny wiatraczek na referencyjnej karcie?

 

Proszę bardzo, masz i dysk Sony: https://allegro.pl/oferta/dysk-sony-hd-b2beu-2tb-czarny-usb-3-1-7873876153?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_ELKTRK_PLA_Komputery&ev_adgr=G%C5%82o%C5%9Bniki&gclid=EAIaIQobChMIsuvCzquH5QIVj8CyCh11HQ7mEAQYASABEgLRofD_BwE

 

A jak chcesz to mogę jeszcze takie rzeczy dać jak dysk Dell: https://a2net.pl/sas-35/1387-dysk-sas-dell-0959r4-300gb-35-15k.html W tym przypadku bez problemu można zidentyfikować właściwego producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popatrz Śpioszku. Nie wiedziałem że Toshiba to taki dominant.

Oczywiście masz słuszność co do mojej znajomości rynku. Mam takie przerwy że kiedy wracam to zastaję coś nowego. :-P

 

Oczywiście nadal uważam że dysk to dysk a nie obudowa do dysku i to powinno być uwzględnione.

 

EDYCJA:

 

Faktycznie niezła ilustracja Zas ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nadal uważam że dysk to dysk a nie obudowa do dysku i to powinno być uwzględnione.

Dysk (wewnętrzny), a dysk zewnętrzny to lekko inne urządzenia.

Kupując dysk zewnętrzny nie kupujesz obudowy tylko gotowy produkt, którego części składowe to dysk i obudowa.

Jeszcze raz odwołam się do przykładu kart graficznych i monitorów. Tak samo masz gotowy produkt, gdzie podzespoły są innych firm, nierzadko tych samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...