Skocz do zawartości
gooood

Router do małego mieszkania.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, szukam router do internetu 600/600, mieszkanie jest małe 30m2 nie będzie problemów z zasięgiem. Chodzi o to że wszystkie urządzenia które będą potrzebować takiej prędkości będą podłączone kablem, a wifi chciałbym mieć od telefonu dlatego priorytetem jest to by po kablu nic nie blokowało prędkości. Nie wiem ile wydać, nie interesowałem się routerami od paru lat, nie wiem powiedzmy 200zł? Ktoś testował https://www.x-kom.pl/p/500980-router-xiaomi-mi-router-4a-1200mb-s-a-b-g-n-ac-dualband.html ? Czy każdy router z portami gigabit będzie w stanie obsłużyć internet 600/600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do normalnego używania styknie, ale jak byś zaczął obciążać te łącze bardziej na 25% (w obie strony) to może być różnie... Ten router ma co prawda gigabitowe porty (ale uwaga, tylko 2), ale nie wiem jaka jest jego wydajność... Pytanie jak bardzo chcesz obciążać to łącze? Bo jak bardzo to zwiększ budżet o jedno zero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa porty akurat mi wystarczą. Nie sądzę żebym jakoś specjalnie obciążał łącze, raczej jak napisałeś normalne użytkowanie, czasem pobiorę grę, gram też przez streaming, w pracy wysyłam dość dużo plików, ale są małe więc nie obciąża to zbytnio łącza. dwa tyś to chyba trochę przegięcie jak chodzi tylko o udostępnienie internetu dla telefonu, już chyba kupił bym sobie modem lte i postawił przy oknie :D

Jestem otwarty też na jakieś propozycje nie żeby miał mus na xiaomi :D po prostu jakoś wpadł mi w oko ceną na xkom :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jakbyś miał zamiar stale obciążać łącze na 80% to taki Xiaomi to by pewnie nie wyrobił. Stąd moja uwaga o zwiększeniu budżetu.

 

W takim razie wystarczy router z gigbitowymi portami i z WiFi w klasie AC1200, tu masz przykłady. Albo [26179]=1&f[2167][26207]=1&f[2164][61132]=1&f[2164][26186]=1&f[2164][26184]=1&f[2164][69194]=1&f[2164][26187]=1"]taka lista.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze można kupić także używany R6220. Mam takiego i działa bardzo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem R6220 dzięki.

Edytowane przez gooood

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totolink A3002RU v2 < u mnie ten w V1 ogarnial 250dl up tylko 50 ale spoczko ze juz zamowiles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego standardu względem którego dokonywane są te pomiary, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowana plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 czy konstrukcjach Sunona MagLev i "kolaboracji" w modelu Corsaira ML120).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
    • https://www.rmf24.pl/raporty/raport-wojna-z-rosja/news-co-po-ukrainie-swiat-szykuje-sie-na-zwyciestwo-rosji,nId,7456691#crp_state=1 Rosja miała upaść po dwóch dniach przecież? https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/politico-650-tys-mezczyzn-ucieklo-z-ukrainy-przed-poborem-a-na-froncie-spada-morale,826139.html Niewolnicy nie chcą walczyć za skorumpowany faszystowski kraj
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...