Skocz do zawartości
---

XB273K

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ten monitor dobrze wyswietla obraz 1440p?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden współczesny monitor LCD nie wyświetla dobrze innych rozdzielczości niż natywna. IMO płacenie tyle za to żeby mieć "HDR" to przesada, zwłaszcza że monitory 144 Hz kompresują przestrzeń barw. IMO to jest monitor tylko do gier, bo do innych zastosowań kupisz taniej coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie nad kupnem tego monitora i nie wiem co robic.A to jest trzeci monitor w rankingu najlepszych monitorow do gier.

Edytowane przez ---

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żaden współczesny monitor LCD nie wyświetla dobrze innych rozdzielczości niż natywna.

Pooglądaj jakiś monitor 4K z pikselem mniejszym od 0,2mm , który wyświetla 2560x1440 i dopiero pisz. Także wyświetla dobrze i spokojnie można w takim trybie grać. Natomiast do pulpitu, gdzie mogłoby to mieć duże znaczenie i tak ustawia się natywną.

 

monitory 144 Hz kompresują przestrzeń barw.

Monitory 144Hz nie kompresują przestrzeni barw, tylko w trybie 144Hz przy 4K te które znam, subsamplowały kolor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj jakiś monitor 4K z pikselem mniejszym od 0,2mm , który wyświetla 2560x1440 i dopiero pisz. Także wyświetla dobrze i spokojnie można w takim trybie grać.

po 1 oglądałem i nie wygląda,

po 2 to, że można grać (bo też uważam, że można spokojnie) nie oznacza, że monitor wyświetla dobrze obraz. Ja przed dobre wyświetlanie obrazu rozumiem fakt, że COKOLWIEK wyświetlę na monitorze, to będzie to ostre i w odpowiednich barwach. OP nie pytał o gry, tylko o wyświetlanie obrazu 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 oglądałem i nie wygląda,

po 2 to, że można grać (bo też uważam, że można spokojnie) nie oznacza, że monitor wyświetla dobrze obraz. Ja przed dobre wyświetlanie obrazu rozumiem fakt, że COKOLWIEK wyświetlę na monitorze, to będzie to ostre i w odpowiednich barwach. OP nie pytał o gry, tylko o wyświetlanie obrazu 1440p.

 

A co z monitorami 1440p, które mają zamontowane matryce 4k? Ponoć często praktyka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przed dobre wyświetlanie obrazu rozumiem fakt, że COKOLWIEK wyświetlę na monitorze, to będzie to ostre i w odpowiednich barwach. OP nie pytał o gry, tylko o wyświetlanie obrazu 1440p.

:) Jeśli masz takie wymagania, że ma być tak super ostry obraz, do tego stopnia, że 1440p na 2160p nie wygląda dobrze, to w ogóle 1440p na 27" odpada :) (za mała fizyczna gęstość pikseli)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...