Forum PCLab.pl: słuchawki nauszne do ok 200-300zł - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

słuchawki nauszne do ok 200-300zł

#1 Użytkownik jest niedostępny   sumsiad 

• Dyskutant
  • PipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 22 Sierpień 2019 - 13:56

Szukam słuchawek nausznych do użytku głównie w podróży (pociąg/autobus), bezprzewodowych, ale z opcją użycia na kablu. Budżet nie jest ściśle określony, myślałem o 200-250zł, ale jeśli naprawdę warto, to może być i 300+, choć nie wiem czy jest sens szaleć z budżetem, jeśli słuchawki mają pracować głównie z telefonem (w tej chwili Huawei P20 Lite), lub w najlepszym razie z laptopem. Praktycznie tylko do muzyki, rzadko jakiś film czy audiobook. Muzyka jakiej słucham to rock i metal w różnych odmianach (również ekstremalnych), więc szybko, gitarowo, ostro, dużo podwójnej stopy w perkusji itp. Nie lubię łupiącego, nachalnego basu, wolę coś bardziej neutralnego (co nie znaczy całkiem płaskiego i pozbawionego dołu). Priorytet to oczywiście jakość dźwięku, zarówno na kablu, jak i przez BT. Poza tym dobrze by było, gdyby nie przepuszczały za dużo na zewnątrz - nie lubię, jak pół autobusu czy poczekalni słucha muzyki razem ze mną. Oprócz tego wskazany dobry czas pracy na baterii i wykonanie na tyle solidne, żebym za rok nie musiał szukać kolejnych. Po małym researchu wstępnie moją uwagę zwróciły:

1) Marshall Major IIIBT - pierwszy wybór, niby fajne, porządnie wykonane, ale z tego co czytam, to jakość dźwięku taka sobie, niezbyt wygodne i poza lansem raczej nie warte swojej ceny (zresztą najwyższej z tego zestawienia)

2) Audio Technica ATH-S200BT - podobno jakościowo dużo lepiej od Marshalli, ale to brzmienie nastawione raczej na fanów techno i bassheadów, więc chyba nie koniecznie to czego szukam

3) Edifier W820 Bluetooth - dobra jakość dźwięku i wykonania, rewelacyjny akumulator, na razie chyba mój nr 1

4) Sennheiser HD 4.40 BT - dobra jakość dźwięku, wykonanie, bateria, NFC, tylko nie wiem czy jest sens dopłacac 100 do Edifierów?

Narazie waham sie między pozycją 3 i 4. Ktoś coś doradzi? Brać Edifiery, czy Senki, czy coś jeszcze innego?

Ten post był edytowany przez sumsiad dnia: 22 Sierpień 2019 - 13:58

#2 Użytkownik jest niedostępny   zaroowka 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 22 Sierpień 2019 - 14:28

Co do Marshalli to powiem, że średnie są - Major III BT brzmi gorzej od Major II na BT...

A z kolei Major II na kablu (bez BT) są niezłe - ale właśnie, na kablu. Po lekkim modzie są całkiem fajne.

Oczywiście to tylko moje zdanie - miałem okazję posłuchać kilku modeli Marshalla.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Robocap 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 23 Sierpień 2019 - 12:29

Z tych co dajesz to 4 albo 3
Chociaż nie wiem czy widziałeś ale Audio-Technica ATH-ANC700BT z kodem "szkola" są po 499 zł - cena powala konkurencje na kolana

Strona 1 z 1