Skocz do zawartości
C4in

Odłączenie karty przy wyłączonym komputerze, ale nie odłączonym zasilaczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio miałem problemy z zasilaczem i musiałem kilkukrotnie odłączać i podłączać różne podzespoły aby je wykluczyć, i raz przez przypadek odpiąłem kartę przy wyłączonym komputerze, ale nie odłączonym zasilaczu, teraz przy próbie włączenia komputera pojawia się vga error. Czy takie coś może zabić kartę? znalazłem w internecie kilka tematów gdzie ludzie tak zrobili i nie było problemów, niektórym nawet przy włączonym kompie karta się odpięła i działała nadal, więc nie wiem.

np. https://forums.tomshardware.com/threads/took-out-gpu-while-the-pc-was-still-plugged-in-and-psu-was-on.2950541/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast się zastanawiać czego to była wina, należałoby zacząć od podstawowej diagnostyki, a więc sprawdzenia czy karta działa w innym komputerze lub czy Twój komputer działa z inną kartą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedni mogą przez całe życie śmigać po alpach i nic im nie będzie, inni wyjdą z domy i im na łeb cegła spadnie :E Uszkodzenie karty w ten sposób jest jak najbardziej możliwe, choć rzadko się zdarza. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer jest wyłączony to zasilacz też jest wyłączony i raczej nie podaje napięcia na kartę. Dopiero uruchomienie komputera uruchamia zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz jest włączony dopóki go nie wyłączysz przyciskiem na zasilaczu, po coś ten przycisk został zrobiony nie sądzisz? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jak wygrana szóstki w totka.

Na spokojnie wszystko odłączyć i podłączy z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komputer jest wyłączony to zasilacz też jest wyłączony i raczej nie podaje napięcia na kartę. Dopiero uruchomienie komputera uruchamia zasilacz.

 

Mylisz się na kartę non stop podawane jest napięcie STB +3.3v.

Karta mogła się uszkodzić jeśli wyjmowałeś ją tak niefartownie że wyszła "krzywo" ze slotu wtedy pin zasilający mógł dotknąć innego pinu w karcie któremu zaszkodziło to +3.3v.

 

http://forum.notebookreview.com/attachments/pci-express-connector-pinouts-jpg.117905/

Edytowane przez RsNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...