Skocz do zawartości
michlik6

[3000-4000] Laptop na studia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje laptopa na studia informatyczne. Mam parę laptopów na oku, ale ogrom możliwych wyborów chyba mnie lekko przerasta. Dlatego przychodzę tutaj w nadziei, że otrzymam poradę od specjalisty i poleci mi jakiś laptop, którego potrzebuje do programowania, robienia grafiki oraz pogrania w jakieś gierki w nudne dni. Z góry dziękuje za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dostęp do systemu z uczelni, to w tym budżecie dostaniesz laptopa nawet z GTX'em 1650:

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/8GB/256 GTX1650 za 3899zł

To następca w/w Y530, tyle że z nowszymi podzespołami (m.in. GTX 1650). Podobnie jak w poprzedniku układ chłodzenia jest całkiem niezły, design i całkiem wygodna klawiatura również się nie zmieniły.

W/w model mieści się w budżecie, ewentualnie przekraczając nieco otrzymasz wersję z 16GB pamięci:

Lenovo Legion Y540-15 i5-9300H/16GB/256 GTX1650 za 4099zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem lekkiego lapka do pracy ale też żeby pograć w coś w wolnej chwili. Nie że w jakieś bardzo wymagające gry ale żeby jednak lapek to dźwignął (głównie o Slay The Spire i Invisible Inc. Chodziło mi). Zobaczyłem że na Hyperbooku mają lekkie lapki ale można sobie dobrać część komponentów, można trochę taniej ale można też naprawdę porządny procek i reszte załadować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem lekkiego lapka do pracy ale też żeby pograć w coś w wolnej chwili. Nie że w jakieś bardzo wymagające gry ale żeby jednak lapek to dźwignął (głównie o Slay The Spire i Invisible Inc. Chodziło mi). Zobaczyłem że na Hyperbooku mają lekkie lapki ale można sobie dobrać część komponentów, można trochę taniej ale można też naprawdę porządny procek i reszte załadować.

GRy które podałeś nie są zbyt wymagające, spokojnie ogarnie je i karta MX150. W dobrej cenie masz:

MSI PS42 i5-8250U/8GB/256/Win10 IPS za 3399zł

Z b.dobrą matową matrycą IPS, szybkim 256GB dyskiem SSD, pojemny akumulatorem i lekką konstrukcją z aluminiową obudową. Jest tu oczywiście procesor niskonapięciowy, ale dzięki temu przebiegi na zasilaniu z akumulatora są b.dobre - zdecydowanie lepsze niż w w/w laptopach (choć te mają znowu wydajniejsze procesory).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurczę, nie spodziewałem się takiego odzewu. To teraz mam do wyboru kilka laptopów. Moglibyscie mi powiedziec, które z tych wszystkich laptopow trzyma najdluzej baterie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...