Skocz do zawartości
Jakar

Wentylatory się kręcą, nie ma obrazu

Rekomendowane odpowiedzi

Nowo złożony pc działa, ale nie wyświetla obrazu, wentylatory na karcie graficznej, chłodzeniu procesora i od obudowy działają. ledy na płycie i karcie graficznej również, ale nic nie pokazuje się na ekranie. Połączenie przez hdmi od karty graficznej. BIOS na płycie głównej podobno był aktualizowany przez Proline.

Zestaw:

Ryzen 5 3600

Asus Prime B450 plus

2x8gb Hyperx predator 3200mhz

SilentiumPC supremo FM2 gold 750w

SilentiumPC Regnum rg4

Palit RTX 2060 GamingPro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowo złożony pc działa, ale nie wyświetla obrazu, wentylatory na karcie graficznej, chłodzeniu procesora i od obudowy działają. ledy na płycie i karcie graficznej również, ale nic nie pokazuje się na ekranie. Połączenie przez hdmi od karty graficznej. BIOS na płycie głównej podobno był aktualizowany przez Proline.

Zestaw:

Ryzen 5 3600

Asus Prime B450 plus

2x8gb Hyperx predator 3200mhz

SilentiumPC supremo FM2 gold 750w

SilentiumPC Regnum rg4

Palit RTX 2060 GamingPro

 

To tak jak byś zadzwonił do warsztatu powiedział że samochód nie odpala... Panie dlaczego? Powiedz pan, czemu nie odpala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dosyć dobrze opisałem problem, a nie po prostu "nie działa" będę jeszcze testował na innym monitorze, innym kablu, innym ramie i karcie graficznej, to ewentualnie dopisze jeszcze co odpada i dodam jakiś filmik jak to dokładnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że zasilanie do płyty podpięte - ATX i 8pin EPS do zasilania procesora.

 

BIOS na płycie głównej podobno był aktualizowany przez Proline.

Sprawdź w instrukcji gdzie masz na płycie komunikator błędów, może nie wykrywa procesora.

1. możliwość - nie zrobili flasza biosu do wersji z obsługą Ryzen 3xxx

2. Flasz zrobiony, ale bios pamięta poprzedni CPU - zresetuj bios (sprawdź w instrukcji jak to zrobić).

3. RAM źle włożony lub uszkodzony - włóż jeden moduł RAM w slot jaki jest opisany w instrukcji. Część producentów zaleca by RAM wkładać w 1. slot do gniazda CPU, inni zalecają 2. slot.

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekspertem nie jestem, ale gdzieś czytałem jak forumowicze w podobnych przypadkach radzili sprawdzić przede wszystkim pamięć. Ewentualnie przełożyć ją w inne sloty, a jak to też nic nie da, to spróbować z jedną kością pamięci (na zmianę, jeśli pierwsza nie zadziała).

 

Jak nie pomoże to radziłbym skontaktować się z sklepem i zapytać o BIOS. Już było kilka takich przypadków na forum, że sklep miał zaktualizować BIOS i tego nie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram juz przetestowany, próbowałem na różne sposoby, cały czas to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram juz przetestowany, próbowałem na różne sposoby, cały czas to samo.

 

Ja stawiam na niezaktualizowany bios. Skąd jesteś - jak masz do mnie blisko, coś możnaby uradzić. Mam w domu 3 Ryzeny (w tym 2 1gen) i Athlona 200GE - coś się znajdzie do zaktualizowania biosu ;).

Edytowane przez BFA of Suspect

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na niezaktualizowany bios. Skąd jesteś - jak masz do mnie blisko, coś możnaby uradzić. Mam w domu 3 Ryzeny (w tym 2 1gen) i Athlona 200GE - coś się znajdzie do zaktualizowania biosu ;).

Okolice miejscowości Wieruszów, jak masz daleko to nie będziemy kombinowac bo mam kolegę który też może pożyczyć ryzena 3 1200, pewnie pożyczy jak załatwię mu pastę termoprzewodzącą żeby mógł spowrotem zamontować :)

Ale zanim to jeszcze przetestuje na innym monitorze i GPU dla pewności, a potem dopytam się Proline czy na pewno to zaktualizowali do najnowszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie jakieś dziwne rzeczy o biosie procesorze i ramie zamiast zacząć od podstaw.

Zakładając że monitor i kabel jest dobry to sprawdzić czy karta działa na innym kompie i czy inna karta działa na tym kompie. Od tego się zaczyna a potem się dalej kombinuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszecie jakieś dziwne rzeczy o biosie procesorze i ramie zamiast zacząć od podstaw.

Zakładając że monitor i kabel jest dobry to sprawdzić czy karta działa na innym kompie i czy inna karta działa na tym kompie. Od tego się zaczyna a potem się dalej kombinuje.

Sprawdziłem inną kartę, inny ram, inny monitor, inny kabel, więc ostatnie co pozostaje to bios, spróbuję zaktualizować jak będę miał ryzena 3 1200, a jak nawet ten procek nie zadziała to widocznie poważniejszy problem z płytą główną i leci na reklamację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie działa z inną grafiką to pewnie płyta

 

spróbuję zaktualizować jak będę miał ryzena 3 1200

 

Jeśli ci zadziała... Ale przynajmniej będziesz wiedział czy to płyta winna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolice miejscowości Wieruszów, jak masz daleko to nie będziemy kombinowac bo mam kolegę który też może pożyczyć ryzena 3 1200, pewnie pożyczy jak załatwię mu pastę termoprzewodzącą żeby mógł spowrotem zamontować :)

Ale zanim to jeszcze przetestuje na innym monitorze i GPU dla pewności, a potem dopytam się Proline czy na pewno to zaktualizowali do najnowszej wersji.

 

To kawałek, ja Gdynia. Jestem gotów się założyć że R3 1200 odpali i spokojnie zaktualizujesz bios :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak już informacyjnie na koniec.

GPU odpada, w innym kompie działa normalnie, kable i wejścia HDMI, dvi też sprawne, testowane też na innym monitorze i cały czas to samo, więc na 90 procent problem BIOSem.

Jutro odpalam na ryzenie 3 1200 i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 90 procent problem BIOSem.

 

Czyli oceniasz że szansa iż w proline nie zrobili updatu biosu to 90%, a 10% że zrobili, ale płyta popsuła się w drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj na pewnik stawiam,że problem leży nie w płycie,ramie czy grafice,ale w starszej wersji biosu,który nie wspiera nowego CPU na płycie.

Skoro Proline nie zaktualizowało biosu,to trzeba z nimi porozmawiać albo zrobić upgrade biosu na własną rękę,mając starszy procesor

 

Piszecie jakieś dziwne rzeczy o biosie procesorze i ramie zamiast zacząć od podstaw.

Zakładając że monitor i kabel jest dobry to sprawdzić czy karta działa na innym kompie i czy inna karta działa na tym kompie. Od tego się zaczyna a potem się dalej kombinuje.

To tak jak byś zadzwonił do warsztatu powiedział że samochód nie odpala... Panie dlaczego? Powiedz pan, czemu nie odpala...

Czyli oceniasz że szansa iż w proline nie zrobili updatu biosu to 90%, a 10% że zrobili, ale płyta popsuła się w drodze.

Zanim zaczniesz pisać,to zrozum kurde jedną rzecz.

Gdy mamy taką sytuację jaką ma autor,że nowy CPU nie chce się uruchomić na starszej płycie głównej i płyta ma starszą wersję biosu,która nowego CPU nie wspiera,to przy uruchomieniu nie będzie się wyświetlał obraz ani nawet komunikat o niewspieranym CPU(kiedyś na starszych płytach takie coś wyświetlało),mimo prawidłowego podłączenia podzespołów.

Generalnie ten temat jest dobrze znany i wałkowany setki razy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zaczniesz pisać,to zrozum kurde jedną rzecz.

 

Nie rozumiem sytuacji, że kupujesz płytę ze zupgradewanym biosem, a ona nie działa bo jest bios nieupgradowany.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty jeden naciąłeś się na opcję flasowania w sklepie. Miałem to samo z Tomahawkiem i Morele - kasę wzięli, biosu nie wgrali. Na szczęście płyta ma opcję Flashback więc wgrałem bios bez potrzeby użycia innego CPU.

Z instrukcji obsługi Twojej płyty:

1.4

ASUS CrashFree BIOS 3

The ASUS CrashFree BIOS 3 is an auto recovery tool that allows you to restore the BIOS file

when it fails or gets corrupted during the updating process. You can restore a corrupted BIOS

file using the motherboard support DVD or a USB flash drive that contains the updated BIOS

file.

• Before using this utility, rename the BIOS file in the removable device.

• The BIOS file in the support DVD may not be the latest version. Download the latest

BIOS file from the ASUS website at

www.asus.com

.

Recovering the BIOS

To recover the BIOS:

1.

Turn on the system.

2.

Insert the support DVD to the optical drive or the USB flash drive that contains the

BIOS file to the USB port.

3.

The utility automatically checks the devices for the BIOS file. When found, the utility

reads the BIOS file and enters ASUS EZ Flash 3 utility automatically.

4.

The system requires you to enter BIOS Setup to recover BIOS settings. To ensure

system compatibility and stability, we recommend that you press <F5> to load default

BIOS values.

DO NOT shut down or reset the system while updating the BIOS! Doing so can cause

system boot failure

Sformatuj pena na FAT32, wgraj nań najnowszy bios. Podłącz poprzez tylny panel a nie przedni upewniając się, że masz odpięte dyski. Uruchom kompa i sprawdź czy CrashFree BIOS3 nie wgra firmware.

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kawałek, ja Gdynia. Jestem gotów się założyć że R3 1200 odpali i spokojnie zaktualizujesz bios :)

 

 

Tutaj na pewnik stawiam,że problem leży nie w płycie,ramie czy grafice,ale w starszej wersji biosu,który nie wspiera nowego CPU na płycie.

Skoro Proline nie zaktualizowało biosu,to trzeba z nimi porozmawiać albo zrobić upgrade biosu na własną rękę,mając starszy procesor

 

 

 

 

Zanim zaczniesz pisać,to zrozum kurde jedną rzecz.

Gdy mamy taką sytuację jaką ma autor,że nowy CPU nie chce się uruchomić na starszej płycie głównej i płyta ma starszą wersję biosu,która nowego CPU nie wspiera,to przy uruchomieniu nie będzie się wyświetlał obraz ani nawet komunikat o niewspieranym CPU(kiedyś na starszych płytach takie coś wyświetlało),mimo prawidłowego podłączenia podzespołów.

Generalnie ten temat jest dobrze znany i wałkowany setki razy

 

 

Nie rozumiem sytuacji, że kupujesz płytę ze zupgradewanym biosem, a ona nie działa bo jest bios nieupgradowany.

 

 

Nie Ty jeden naciąłeś się na opcję flasowania w sklepie. Miałem to samo z Tomahawkiem i Morele - kasę wzięli, biosu nie wgrali. Na szczęście płyta ma opcję Flashback więc wgrałem bios bez potrzeby użycia innego CPU.

Z instrukcji obsługi Twojej płyty:

 

Sformatuj pena na FAT32, wgraj nań najnowszy bios. Podłącz poprzez tylny panel a nie przedni upewniając się, że masz odpięte dyski. Uruchom kompa i sprawdź czy CrashFree BIOS3 nie wgra firmware.

 

Napisałem do proline, opisałem sytuację i poprosiłem, żeby potwierdzili czy BIOS został zaktualizowany i jeśli tak to do jakiej wersji.

Przeprosili za zaistniałą sytuację i wysłali mi już nową płytę z zaktualizowanym BIOSem (mimo, że o to nie prosiłem) ale ok, oczywiście starą płytę mam zwrócić kurierowi.

W sumie średnio mi to pasuje bo paczka pewnie przyjdzie w poniedziałek, a sam ogarnąłbym to już dzisiaj, ale paczka już jest u kuriera więc po prostu poczekam.

Edytowane przez Jakar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...