Skocz do zawartości
magnat124

Zestaw [3300-3800zł, gry]

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż planuje zakup komputera, bo raczej modernizacja nie wchodzi w grę choć dla osób, które mają większą wiedzę i również byłyby skłonne dać jakiś pomysł na upgrade do jakieś dobrej ceny/jakości ulepszenia, również będę wdzięczny za takowe pomysły. Może ak po krótce omówię, iż komputer nie nie chce żeby był skierowany dla ustawień Ultra 4k itd. nawet na tym wszystkim się nie znam, ale żeby dawał radę na monitorze 144hz, działać przy granicy średnich ustawień bez spadku FPS - raczej jestem graczem PoE jeżeli ktoś wie co to za gierka, to na pewno coś tam widział, że u nich tak sobie z optymalizacją, a najbardziej chyba mi zależy, żeby grać w nią płynnie na tych wysokich ustawieniach. Oczywiście, chciałbym aby zestaw ten spełniał też jakieś warunki, aby móc chociaż na niskich ustawieniach pograc w nowsze tytułu w granicach tych 60 Fps. Więc chyba wygórowanych oczwkiwań nie mam przynajmniej mam taką nadzieję, pod postem będzie wrzucony mój aktualny sprzęt, który już się chyba opłąca tylko do sprzedania komuś znajomemu za parę groszy, pewnie mógłbym dostac za niego do 1000 zł sprzedając w całości.

 

Patrzyłem na zestawy od Liptona za 3350zł i 3800zł, ale wiem że jak wyznaczę sobie cel 3800zł to zaraz, ktoś będzie dodawał trochę więcej rzeczy i się skończy powyżej 4000 zł, dlatego maksymalna kwota to jednak te 3800zł, ale wolałbym jakiś zestaw do wcześniejszego opisu za 3350zł. Proponowane zestawy jakie widzę na tej stronce to

A) 3350zł ------------ Ale tu wchodzi podkręcanie z tego co czytam, a nie za bardzo jestem skory na takie zabawy brak mi wiedzy na ten temat.

AMD Ryzen 5 2600

MSI B450-A PRO

Crucial 16GB 3000MHz Ballistix Sport LT Gray CL15 (2x8GB)

Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB GDDR6

SilentiumPC Signum SG1 TG

SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze

Crucial 500GB 2,5″ SATA SSD MX500

SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

 

B)3300zł,

Intel i5-9400F 2.90GHz 9MB BOX

MSI B360M PRO-VDH

G.SKILL 16GB 3000MHz Aegis CL16 (2x8GB)

Gigabyte GeForce GTX 1660 Ti OC 6GB GDDR6

SilentiumPC Signum SG1 TG

SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze

Crucial 500GB 2,5″ SATA SSD MX500

 

C)3800zł--- tutaj też zestaw jak opisany u Liptona nie dla podkręcaczy

Intel i5-9400F 2.90GHz 9MB BOX

MSI B360M PRO-VDH

Patriot 16GB 2666MHz Viper Elite Grey CL16 (2x8GB)

Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6GB GDDR6 v2

SilentiumPC Armis AR7

SilentiumPC 600W Vero M2 Bronze

PNY 500GB M.2 PCIe NVMe XLR8 CS3030

SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024

 

W opisie podaje dokładny sprzęt na ten moment. Dziękuje wszystkim, którzy będa chcieli pomóc i doradzić jaki sprzęt wybrać :).

https://zapodaj.net/0f0f37106a5a7.jpg.html

Edytowane przez magnat124

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw B albo C, i5 jest chłodny, nie potrzeba dodatkowego coolera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.morele.net/inventory/info/e4625dff/ - 3580zł + aktualizacja biosu - 28zł

Procek to konkurent i5 9600k oraz i7 8700/k. Kręcić nie trzeba. Ramy za to się ładnie kręcą więc tu warto. Biedniejsza płyta główna ale w zuypełności wystarczająca. Zasilacz 500w też spokojnie da radę. SSD na m.2 bo cenowo wychodzi tak samo/podobnie więc zawsze warto brać coś lepszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poof

 

Chciałem jeszcze dokładniej dodać, że zależy mi tak w 90% aby, karta graficzna pracowała półpasywnie czyli nie hałasowała kiedy nie ma obciążenia jeżeli dobrze to rozumiem. Bo ostatnio zauważyłem, że nawet procesor może trochę hałasu robić przy wymagających grach, a dla nieprzyzwyczajonego mnie i wrażliwego trochę na takie rzeczy, mógłbym po prostu nie dać rady ze słuchaniem trzeszczącego lekko procka, albo karty graficznej, która mi by wyła pod biurkiem.

 

Rozumiem, że ten zestaw jest tak pomiędzy jakością/ceną w przedziale podanym w tytule :) i bardzo się cieszę, tylko jeszcze myślałem, czy nie dorzucić parę groszy do RTX2060, tym bardziej że chyba staneije po wersach super i wtedy pewnie już taki RTX starczyłby na spory czas? I co do SSD to 512 gb to trochę mało, według mnie hmmm dałoby rade kupić większy lub 2 dysk dokupić aby 1 był na taki 128gb a drugi 512gb na gry to chyba najlepsze rozwiażanie by było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym unikać kupowania używanych rzeczy, zawsze mam na wyciagniećie ręki wszystkie dokumenty, aby w razie czego reklamować. A wiadomo, z tymi kupowanymi to średnio miałbym ochotę naciąć się na coś.

 

A jakbym miał wybierać pomiedzy zestawem B i C, bo tak na razie planuje to czy spełni on moje oczekiwania zarówno jeden jak i drugi z opisu.

 

I mówię, że właśnie chciałbym komplet kupić w jednym sklepie dorzucić te pary groszy za złożenie i żeby był gotowy i sprawny jak przyjdzie. Bo tu jedna część tu druga i zaraz podciągną się koszty i dopasowanie rzeczy jeszcze stanie się wątpliwe.

 

@KamiloP19, fajyn zestaw bo 1TB dysk na gierki + SSD choć nie wiem czy nie lepiej kupic 128gb + 512gb mały na system reszta na gry, 512 gb to sporo miejsca tym bardziej z szybkim internetem i raczej skłonnością do grania tylko w kilka gier kierowałbym się do ceny 3 300zł około, a tu już widze, że 2800zł robi się bez karty graficznej, a jednak kładłbym nacisk na nowe. Choć nie lepiej dołożyć 2-3 stówki do RTX 2060, niż GTX 1660Ti? Bo używanego nie widzi mi sie za bardzi kupować. Już nie mówiąc, że sam używany GTX 1070 to 1100zł a za 1200-1300zł mam GTX 1660 Ti ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 3800 z nowych części na miękko łapiesz sięRyzen 5 3600 i RTX 2060

https://proline.pl/koszyk/b65bb1f5

 

Na start SSD SATA/AHCI 480 GB pod rozbudowę za jakiś czas o NVME na gierki.

Złożenie masz za 1 zł z kodem PROSET, bios zaktualizują podczas składania za free.

Do RTX 2060 dodatkowo gierki https://proline.pl/?n=super-szybkie-super-mocne

 

Taniej spokojnie możesz zejść do Ryzen 5 2600, jeszcze taniej to już GTX 1660 Ti albo nawet i 1660. Budżet rozstrzelony to i opcji wiele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...