Skocz do zawartości
lukasz502

Windows nie pokazuje całej pamięci RAM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dokupiłem sobie 8 GB pamięci ram w jednej kości do mojego zestawu, dokładnie jest to DDR4 Crucial Ballistix Sport LT 8GB 3000MHz CL16 problem polega na tym że system windows 10 w menadżerze zadań pokazuje tylko 8 GB RAMu. W Biosie Odczytuje pamięci normalnie, i w CPU-Z też pokazuje tak jak powinno czyli 16GB. Czy jest to po prostu wina systemu i to olać ? Uprzedzając od razu pytania Pamięci są włożone dobrze czyli w sloty A1 B1 C1 zgodnie z instrukcją obsługi, zresztą przekładałem również do innych slotów i bez zmian. Proszę o pomoc będę wdzięczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zresetuj ustawienia BIOSu i poustawiaj wszystko od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedys tsk dsmo na innej platformie i spowodowane to było błędami pamięci ram - pamięci uszkodzone bądź nieprawidłowe działanie .Napięcia ,ustawienia ,kompabitylność.Po zapuszczeniu memtest sypało błędami w tysiącach.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mem test przeszedł bezproblemowo ani jednego błędu. Dzisiaj po pracy zresetuje bios bo aktualnie jest podkręcony CPU i ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, stare kości były podkręcone na 3200 MHz i gryzło się to z nową pamięcią, w tej chwili jest ustawione na 2666MHz i windwos odczytuje 16 GB, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany, stare kości były podkręcone na 3200 MHz i gryzło się to z nową pamięcią, w tej chwili jest ustawione na 2666MHz i windwos odczytuje 16 GB, dzięki za pomoc.

Skoro stare chodziły na 3200 a nowa pamięć ma nominalnie 3000 MHz to dlaczego nie ustawisz kompletu na 3000 MHz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...