Skocz do zawartości
_krzycho_

Co zamiast MSI B450 A-PRO

Rekomendowane odpowiedzi

Tak pomału zbieram graty do nowego kompa ale widzę,że się problemy z płytami zaczęły. Chciałem tytułową płytkę, 2-3 tygodnie temu były w proline za 360zł, a teraz nie dość, że niedostępne to ceny widze poszły ostro w górę.

Co się dzieje?

Aha-będzie to działało z R5 2600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod r5 2600 możesz brać jakąkolwiek inną płytę MSI B450 z radiatorem na VRM lub ASUSa b450 w wersji gaming pro. Dlaczego ceny poszły w górę, nie wiem. Ale widziałem podobną sytuację, gdy wyprzedawały się b350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale przyznam ,że zaskoczyło mnie to trochę. No z MSI za bardzo nie ma wyboru w rozsądnych pieniądzach, zwłaszcza że nie chcę mATX.

Kiedy powinny pojawić sie MAXy?

Nie mam jakiegoś parcia na MSI-kieruję się raczej pozytywnymi opiniami o ich płytach.

Edytowane przez _krzycho_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o MOBO pod starsze generacje Ryzenów jak 10xx czy 20xx to najlepszym wyborem będzie płyta MSI, mają najlepsze sekcje zasilania. Nie ważne czy będzie to A-pro Tomahawk czy inny gaming plus, one są prawie identyczne. Jeśli chcesz coś tańszego, lecz z gorszą sekcją zasilania i wiesz, że raczej nie będziesz nigdy podkręcał procka, bądz wkładał w niego jakiś 12 wzwyż rdzeniowych Ryzenów to z całego serduszka polecam gigabyte b450m ds3h jest bardzo tania - cena/jakoś jak najbardziej w porządku.

Edytowane przez Ryza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo co mi do głowy przyjdzie, w przyszłości będe chciał coś nowszego tam wpakować więc chcę w miarę porządną płytkę. Nie mam ochoty za 2-3 lata znowu płyty wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że biostar x370gt7 , parę dni temu była po 380zł , dziś jest to bardzo wydajna płyta z czasem pewnie wyjdzie stosowny bios co ogarnie bez problemu nowe ryzeny. Sam chciałem zmienić tomahawka, ale daje szanse temu zestawowi i czekam, do póki nie naprawią wszystkiego. Na razie na 3gen tomahawk działa oki , zdarzają się jakieś wpadki , ale da się żyć. Z 1 gen i 2 pracował wyśmienicie, wysoko ram się na nim kręcił , 0 problemów z stabilnością itp. Każda bliźniacza płyta od msi będzie dobra, ale co dalej poczynia z biosami ? Nikt nie wie, może wszystko doprowadzą do porządku, albo coś będzie kulało np oc ramu. Nikt na chwilę obecną , nie zna odpowiedzi co będzie dalej z płytami tej firmy. Na moje aktualnie słabe oc ram , jest wina biosu i nie pełne wsparcie dla wszystkich modułów ram, ale to jest moja opinia (oczywiście mam na myśli 3gen ryzenów, bo na wcześniejszych ram działa super).

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba że biostar x370gt7 ,

nowe raczej niedostępne- no i troche juz chyba zalatuje myszką ;)

MSI nie dość ,że problemy z dostępnością(MAXy), wpadki z BIOSami, ceny w górę.

Coś czuję ,że długo bede składał tego kompa...

Edytowane przez _krzycho_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...