Skocz do zawartości
Lord Jankes

Niskie zużycie gpu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przychodzę z problemem związanym z gpu. W czasie gry np gta V, Far cry 5 zużycie karty graficznej rtx 2070 super wynosi max 5%, natomiast cpu 50%. Procka mam i7 8700 wiec nie jest zintegrowany. Co może być problemem, że karta nie jest używana w większym procencie. W ustawieniach nvidia ustawiłem maksymalna wydajnosc karty, ale to nic nie dalo. Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz standardową przypadłość GTA V zużywa 100% CPU więc grafika się nudzi to samo w Far cry 5.

Ustaw skalowanie rozdzielczości na 4k i tak uruchom grę zobacz wtedy co dzieje sie z kartą graficzną i CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz fps w tych grach na Ultra w FHD przy tych 5% i gdzie sprawdzasz, że jest tylko 5%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile masz fps w tych grach na Ultra w FHD przy tych 5% i gdzie sprawdzasz, że jest tylko 5%?

Sprawdzalem w menedżerze zadań. Gta V fhd mam 80-100 ultra, co jest bardzo dziwne bo powinienem miec stale 100+ a tak nie jest, we far cry5 tez 80-110 gdzie powinienem miec stale 130. Nie wiem co jest nie tak. Temperatury sa w porzadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekGLA

Sprawdzalem w menedżerze zadań. Gta V fhd mam 80-100 ultra, co jest bardzo dziwne bo powinienem miec stale 100+ a tak nie jest, we far cry5 tez 80-110 gdzie powinienem miec stale 130. Nie wiem co jest nie tak. Temperatury sa w porzadku.

 

jezeli masz 80-100 fps w GTA V to z pewnoscia nie masz realnego uzycia gpu na poziomie 5% ,aplikacja do pomiaru kłamie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez jak przeskakujesz do menadzera zadan to automatycznie ci zrzuca użycie gpu, musisz sobie jakis program monitorujący na bieżąco ustawić np msi afterburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI afterburner>ustawienia>monitorowanie> w tabelce wybierasz pożądane opcje i wybierasz pokaż w OSD.

Odpalasz grę i monitorujesz.

 

Tak jak kolega wyżej wspomniał, po alt+TAB do menedżera karta od razu zmniejsza użycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez jak przeskakujesz do menadzera zadan to automatycznie ci zrzuca użycie gpu, musisz sobie jakis program monitorujący na bieżąco ustawić np msi afterburner

Tylko, że ja monitorowałem to na drugim monitorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja monitorowałem to na drugim monitorze

 

Tak czy inaczej to co tam widziałeś to nie było prawdziwe użycie GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5% to ja mam podczas przeglądania kilku kart w Chromie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale spadki na najwyzszych ustawieniach do 60? Nigdzie nie widziałem takiego problemu

 

Przecież dostałeś linka gdzie widać ten "problem" więc czemu piszesz że nie widziałeś? Może nie patrzysz?

https://pclab.pl/art75579-28.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam sie do tematu , mam to samo w gtav , procesor uzywany w 50% a grafika max 5%, dodam ze w cs go wszystko mam normalnie proceaor jakies 30% grafika 25-35% , zna ktoś rozwiązanie problemu ? Jak co moge nagrac jakis filmik jak to wyglada , pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Menedżer zadań w niektórych przypadkach nie pokazuje prawidłowo użycia GPU. Do tego celu lepiej użyć np. GPU-Z lub Afterburner'a z włączonym OSD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na obciążenie pojedynczych rdzeni jeśli którykolwiek ma w okolicach 100% to masz odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jak w GTA V dales wymaksowane ustawienia to chocbys sie zesral to nie osiagniesz 100 fps zawsze i wszedzie. Ja mam GTX 1080 i w GTA V jak wyjade na laki to mam okolo 60 fps i to nie przy maksymalnych ustawieniach gdzie w miescie bez problemu przekarczam 100 fps

2. Far Cry 5 tem zalicza zejscia do np 75-80 fps na ultra na takim rtx 2070

3. Przesadzasz chyba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem test z programu GPU-Z, i faktycznie widać wykorzystanie grafiki 60% , gdzie w menedżer zadań pokazuje wykorzystanie 5% . Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTA V ma kilka opcji, które zarzynają procesor, między innymi zasięg rysowania, suwaki z zakładki zaawansowanych ustawień i zagęszczenie ludności. Ustawienie wszystkiego na maks może spowodować zapchanie CPU do 100% i bottleneck karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...