Skocz do zawartości
koragreg

instalacja windowsa10 z USB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

postanowiłem zmienić zwykły dysk HDD w laptopie na SSD. Ze strony microsoftu utworzyłem pendriva bootowalnego z windowsem10 jednak przy próbie instalacji pokazuje mi się błąd: "Brak przez komputer sterownika nośników. Może to być sterownik stacji dysków DVD, dysku USB lub dysku twardego. Jeśli masz dysk CD lub DVD albo dysk flash USB ze sterownikiem, włóż go teraz."

 

 

Na różnych forach jedyną odpowiedzią jaką znalazłem to że muszę zainstalować sterowniki, ok ale jak ?? w którym momencie??

 

Proszę o pomoc jak to wykonać krok po kroku.

 

Oczywiście na HDD jest ukryta partycja recovery

 

dzięki z góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

google

 

ustaw bootowanie w biosie na usb (o ile dobrze masz tego pendrive przygotowanego)

Edytowane przez Paramides

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze zrobiłeś bootowalny pendrive, to musisz wejść w bios przy starcie systemu i ustawić boot order (usb na samą górę) albo uruchomić one-time boot menu, często pod klawiszem f12 lub shift+f12 i tam wybrać z listy USB z systemem. Wtedy dopiero rozpocznie się instalacja systemu.

 

Jeżeli masz inny problem niż ten, to musisz lepiej opisać kiedy dokładnie następuje i w jakich okolicznościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zmieniasz dysk, to po co instalujesz na nowo system?

Sklonuj stary dysk na nowy i gotowe. W 10 minut będzie po sprawie.

 

Dwa powyższe posty możesz zignorować.

Twoim problemem w tej chwili jest to, że system nie posiada sterowników dla twojego urządzenia. Musisz poszerzyć obraz systemu o sterowniki dla twojego konkretnego urządzenia. Znajdziesz je na stronie producenta laptopa.

Know-how odnośnie obróbki systemu jest tu gdzieś na forum. Nie pamiętam gdzie :] Pewnie gdzieś w okolicach systemów lub laptopów. Potem zainstaluje ci się normalnie.

Mimo wszystko, mocno polecam opcję ze sklonowaniem dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...