Skocz do zawartości
Xender

Laptop do gier i pracy 5000 - 8000zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji tego, że gram okazyjnie i w zasadzie jedynie w PUBG w QHD, zastanawiam się nad przesiadką z PC na laptopa, tym bardziej, że aktualnie mój PC odmówił współpracy i muszę przywrócić go do życia (coś padło, ale nie wiem co). Poza tym stwierdziłem, że pójdę sobie na kolejne studia, więc laptop będzie całkiem przydatny :P

 

Bardzo zależy mi na jakości wykonania, schludności obudowy oraz zwartej konstrukcji. Bardzo podobają mi się laptopy takie jak MSI Stealth, Asus Zephyrus - bardzo prosta bryła, żadnych gamingowych narośli, grilli itp.

Jeżeli chodzi o wydajność, chyba wystarczy mi RTX 2060, choć z moim budżetem chyba mógłbym myśleć o RTX 2070? Tak, czy siak, bardzo zależy mi na kulturze pracy, stabilnych taktowaniach i jak najlepszym układzie chłodzenia, nie koniecznie, wyśrubowanej wydajności - tak jak mówię głównie PUBG w QHD... Jeżeli chodzi o dysk to mam Samsung 970 EVO NVME który chętnie zamontowałbym w laptopie, więc łatwy dostęp do wnętrza jest mile widziany.

 

Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop do gier to jak dla mnie średni wybór. Próbowałem i w moim wypadku się nie sprawdziło (za słabe osiągi, zbyt niewygodne i głośne). Jeśli jednak chcesz mieć coś takiego to ja bym proponował opcje razera, która jest całkiem wydajna i w miarę dobrze chłodzona - Blade 15. Niestety w Polsce jakoś średnio widzę jest to dostępne, znalazłem na allegro za niecałe 8k. https://allegro.pl/oferta/razer-blade-15-i7-9750h-16-512-win10-rtx2070-240hz-8421818435

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie polski biznes sprzętowy wesprzeć to dawajcie na Hyperbooka :P. Naprawdę dobre mają lapki do grania i nie tylko, ja mam od nich ultrabooka do pisania i zdalnych projektów n14s . Leciutki no i nie spodziewałem się że „nasi” w sprzęcie też sobie znakomicie radzą (bo gry to wiadomka).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Helios 300 i7-9750H/16GB/512/Win10 GTX1660Ti 144Hz za 6499zł

Ma aluminiową obudowę i matową 144Hz matrycę IPS, jest całkiem dobrze wyposażony, choć nie ma tu RTX'a 2060, za to cena jak za takie podzespoły jest całkiem atrakcyjna. Warto zauważyć, że w/w model pozwala na montaż w sumie 3 dysków. Do oceny pozostawiam jedynie design, choć moim zdaniem nie ma tragedii.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Helios 300 i7-9750H/16GB/512/W10 RTX2060 IPS 144Hz - 6999zł

Helios 300 jest dostępny również w droższej wersji z wydajniejszą kartą graficzną RTX 2060. Sam laptop ma bardzo dobrą matrycę IPS FullHD z odświeżaniem 144Hz, która oprócz płynności rozgrywki zapewnia doskonałe efekty wizualne z uwagi na rewelacyjne pokrycie kolorów. Nowy Helios 300 jest w całości wykonany z metalu i do tego lekki. Klawiatura w tym modelu jest wygodna, dzięki czemu korzystanie z laptopa jest przyjemne.

 

HP OMEN 15 i7-8750H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2060 144Hz - 6549zł

Alternatywnie taniej jest HP OMEN również z matrycą IPS 144Hz i kartą RTX 2060. Kultura pracy, oraz wykonanie laptopa stoją na bardzo dobrym poziomie. Omen jest aktualnie z kodem szkola w promce z okazji rozpoczęcia roku szkolnego przeceniony z 7649zł na 6549zł. Oferta jest ważna do 25.08, lub do wyczerpania zapasów, czyli do jutra do max godziny 24:00, więc polecam pospieszyć się z zakupem.

Edytowane przez pabloesc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...