Forum PCLab.pl: Wpadka z termopadami MSI RX 5700 XT Evoke OC - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Wpadka z termopadami MSI RX 5700 XT Evoke OC Polecam obejrzeć, każdemu przed zakupem tego modelu Oceń temat: -----

#21 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Honor ponad wszystko!
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 24 Sierpień 2019 - 11:33

Zobacz postmisiekbury, o 24 Sierpień 2019 - 12:30, napisał(a):

a jeśli sklep tak twierdzi to może być prawda , może dystrybutor ma swoją umowę z power color , jak przy sprzedaży na pismie dostaniesz to ok , niektóre sklepy tak dają : część model XXXXXXXXXXXX - gwarancja - 36mies.

Karty PowerColor w Polsce sprzedają morele,Proshop i jeszcze jakiś sklep(na pewno nie x-kom,proline,komputronik itp.)

Nie miałem okazji jeszcze kupować karty od np.morele,więc nie wiem jak będzie z tym

#22 Użytkownik jest niedostępny   mick.alderr 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 13:36

Wszystko jest na stronie:
https://www.powercol...type=1499242518

Czyli aktualnie RedDevil to najlepsza wersja tej karty? Czekam na sterowniki do macOS i biorę :D

#23 Użytkownik jest dostępny   Pawcioo10 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 18:05

Msi w podobny sposób zaprojektowało chłodzenie pamięci w nvidii z serii gtx 1660 oraz 1660 Ti
Ciekawe, dlaczego nie zaprojektowali trochę dłuższej płytki, która mogłaby w 100% odprowadzać ciepło przez termopady z pamięci vram?
Przykład: W Wersji armor oraz ventus xs, chłodzone są tylko 4 z 6 kości pamięci:

Msi GeForce GTX 1660 Ti Xentus xs:
https://www.guru3d.c...entus_xs_review,5.html
MSI GeForce GTX 1660 Ti ARMOR OC: https://youtu.be/TQu22xppi0A?t=232

W wersji gaming x sytuacja wygląda podobnie jak w: MSI RX 5700 XT Evoke, dwie kości pamięci mają tylko częściowe odprowadzenie ciepła.
Drugie oraz trzecie zdjęcie:
Msi GeForce GTX 1660 Ti GAMING X:
https://www.guru3d.c...gaming_x_review,5.html
oraz Msi GeForce GTX 1660 GAMING X:
https://www.techpowe...gaming-x/4.html

Dodaj obrazek

Ten post był edytowany przez Pawcioo10 dnia: 24 Sierpień 2019 - 18:12

#24 Użytkownik jest niedostępny   sc0rpow 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 20:49

Zobacz postPawcioo10, o 24 Sierpień 2019 - 18:05, napisał(a):

W wersji gaming x sytuacja wygląda podobnie jak w: MSI RX 5700 XT Evoke, dwie kości pamięci mają tylko częściowe odprowadzenie ciepła.
Drugie oraz trzecie zdjęcie:
Msi GeForce GTX 1660 Ti GAMING X:
https://www.guru3d.c...gaming_x_review,5.html
oraz Msi GeForce GTX 1660 GAMING X:
https://www.techpowe...gaming-x/4.html

Dodaj obrazek

To ktoś nieźle "pomyślał" przy projektowaniu tego chłodzenia :E Sam mam wersję od MSI GAMING i słyszałem o tym już wcześniej, ale nie sprawdzałem jak to dokładniej wygląda. Wydawało mi się, że wystarczy po okresie gwarancyjnym rozebrać kartę i dokupić termopad oddpowiedniej długości, ale jak widać w tym wypadku to i tak nic nie da.

#25 Użytkownik jest niedostępny   wingedhusar 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 20:56

no nic trzeba pogonić 1660ti gaming x :E

#26 Użytkownik jest niedostępny   kola01 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 22:06

Zobacz postHubiq, o 23 Sierpień 2019 - 19:53, napisał(a):

Na jakiej podstawie wyciągnąłeś te wnioski, skoro seria Gaming X od MSI to wciąż najcichsze i najwydajniejsze chłodzenia na karty od Nvidii? To że ich chłodzenia z niskiego i średniego segment cenowego są takie sobie to nie znaczy, że msi się nagle zepsuło.

Zepsuł to się Gigabyte, bo od kilku lat ich chłodzenia to pierkarniko-suszarki.

Jak już piszesz o MSI Gaming X to porównaj ją do tej samej półki u Gigabyte czyli do kart serii Aorus a ten z kolei jest jednak lepszy od Gaming MSI. Samo wykonanie tez jest ładniejsze. Statystycznie cewki też cichsze (opnie innych z forum).

#27 Użytkownik jest dostępny   Pawcioo10 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 24 Sierpień 2019 - 22:31

Tak jak producenci płyt głównych, nie tylko na tym potrafią zaoszczędzić.
Nie zapominajmy np. o sekcji zasilania, oraz plastikowych backplatach, które zamiast poprawić odprowadzenie ciepła z karty, powodują jej dodatkowy wzrost.
Zresztą na powyższym zdjęciu są widoczne braki w min. 2 elementach.
Inżynier się postarał i zaprojektował ten model karty z 6 fazową sekcją zasilania.
Najwidoczniej producent postanowił zredukować koszty i tak jednego z najdroższych modeli w sklepach, czyli wersji gaming x i ograniczył sekcje zasilania z 6 do 4 faz dla rdzenia gpu. Nie licząc zmniejszenia wymiarów płytki, która odpowiada za odprowadzenie ciepła z np. pamięci vram.

Konkurencja bardziej się postarała i sprzedają swoje topowe wersje kart z 6 fazową (tak jak bóg przykazał) :) sekcją zasilania np.
ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 Ti:https://www.guru3d.c...-1660-ti-review,5.html
Colorful iGame GeForce GTX 1660 Ti Advanced OC: https://www.guru3d.c...anced-oc-review,5.html
Gigabyte GeForce GTX 1660 AORUS TI: https://www.gigabyte...-N166TAORUS-6GD

Ten post był edytowany przez Pawcioo10 dnia: 24 Sierpień 2019 - 22:44

#28 Użytkownik jest dostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Sierpień 2019 - 08:34

Zobacz postkola01, o 24 Sierpień 2019 - 23:06, napisał(a):

Jak już piszesz o MSI Gaming X to porównaj ją do tej samej półki u Gigabyte czyli do kart serii Aorus a ten z kolei jest jednak lepszy od Gaming MSI. Samo wykonanie tez jest ładniejsze. Statystycznie cewki też cichsze (opnie innych z forum).

MSI Gaming x to może konkurować jedynie z Strixem na rtxach. Aorus przy swoich tandetnych wentylatorach to zdecydowanie niższa półka.

#29 Użytkownik jest niedostępny   z4zu 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Sierpień 2019 - 00:42

To ja mam takie pytanie, posiadam referenta 5700 xt, ale korci mnie zeby wpakowac do niego Arctic Accelero Xtreme IV i miec tak niskie temperatury, jakich zaden niereferent nie osiagnie, ale pytanie teraz co z gwarancja i czy warto ryzykowac? Znam się na tym, wiec wymiana to nie problem, ale chodzi o to, jezeli za np dwa miesiace karta by mi wywalala artefakty albo cos by z nia bylo nie tak..

#30 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Honor ponad wszystko!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Sierpień 2019 - 10:41

Zobacz postz4zu, o 28 Sierpień 2019 - 01:42, napisał(a):

To ja mam takie pytanie, posiadam referenta 5700 xt, ale korci mnie zeby wpakowac do niego Arctic Accelero Xtreme IV i miec tak niskie temperatury, jakich zaden niereferent nie osiagnie, ale pytanie teraz co z gwarancja i czy warto ryzykowac?

Wymieniając chłodzenie na karcie niemal na pewno stracisz gwarancję na kartę.

#31 Użytkownik jest niedostępny   misiekbury 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 28 Sierpień 2019 - 10:54

Accelero nie rozwiąże chłodzenia , bo o ile rdzeń schłodzi ładnie to dalej jest problem z pamiątkami, gwary nie stracisz umiejętnie ściągając plomby, w co się niektórzy bawią, ja natomiast robię kopię plomb w centrum kserowania, w razie problemów lub sprzedaży karty naklejam kopię

#32 Użytkownik jest niedostępny   Splendor_97 

• Honor ponad wszystko!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 28 Sierpień 2019 - 11:16

Zobacz postmisiekbury, o 28 Sierpień 2019 - 11:54, napisał(a):

gwary nie stracisz umiejętnie ściągając plomby, w co się niektórzy bawią, ja natomiast robię kopię plomb w centrum kserowania, w razie problemów lub sprzedaży karty naklejam kopię

Albo i tak,tylko trzeba naklejać tak,żeby producent się nie skapnął

#33 Użytkownik jest niedostępny   pawelpb 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 20:12

Zobacz posternorator, o 23 Sierpień 2019 - 18:13, napisał(a):

Płyty główne b450/x470 z za małym biosem i nieudolne próby załatania tego problemu, słabe płyty główne x570 z przegrzewającym się chipsetem, teraz karta graficzna amd
mowi to ktos kto pewnoe nawet nie widzial na wlasne oczy plyty x570.Mam taka od msi z r5 3600 pamiecia na 3600 i jest bardzo dobrze zadnego przegrzewania sie.

#34 Użytkownik jest niedostępny   mark2468 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 05 Wrzesień 2019 - 20:41

Zobacz postpawelpb, o 05 Wrzesień 2019 - 20:12, napisał(a):

mowi to ktos kto pewnoe nawet nie widzial na wlasne oczy plyty x570.Mam taka od msi z r5 3600 pamiecia na 3600 i jest bardzo dobrze zadnego przegrzewania sie.

Skoro masz tą płytę to może wypowiesz się na temat wentylatora na chipsecie? Ma wrażenie że nie należy do cichych więc siedzę na x470 + r7 2700.

#35 Użytkownik jest niedostępny   dadi82 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Wrzesień 2019 - 07:01

Zobacz postkola01, o 24 Sierpień 2019 - 22:06, napisał(a):

Miałem rtx 2080TI Aorus Extreme oraz mam (na RMA) 2080TI X trio od MSI.
Co do kultury pracy to nie ma porównania. MSI sporo chłodniejsze i dużo dużo cichsze.
Może w mniejszych chipach chłodzenie Aoursa wystarcza ale 2080 i 2080 TI jest za słabe. Tutaj MSI nawet nie ma co porównywać kultury pracy i temperatur.
Aorus ma za małe chłodzenie. Ale fakt Aorus bardziej mi się podobał, i zamontowany wertykalnie wyglądał świetnie w budzie. No ale to już kwestia gustu.

Ten post był edytowany przez dadi82 dnia: 06 Wrzesień 2019 - 07:30

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2