Skocz do zawartości
Qwertypp10

Wpadka z termopadami MSI RX 5700 XT Evoke OC

Rekomendowane odpowiedzi

Na jakiej podstawie wyciągnąłeś te wnioski, skoro seria Gaming X od MSI to wciąż najcichsze i najwydajniejsze chłodzenia na karty od Nvidii? To że ich chłodzenia z niskiego i średniego segment cenowego są takie sobie to nie znaczy, że msi się nagle zepsuło.

 

Zepsuł to się Gigabyte, bo od kilku lat ich chłodzenia to pierkarniko-suszarki.

Jak już piszesz o MSI Gaming X to porównaj ją do tej samej półki u Gigabyte czyli do kart serii Aorus a ten z kolei jest jednak lepszy od Gaming MSI. Samo wykonanie tez jest ładniejsze. Statystycznie cewki też cichsze (opnie innych z forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak producenci płyt głównych, nie tylko na tym potrafią zaoszczędzić.

Nie zapominajmy np. o sekcji zasilania, oraz plastikowych backplatach, które zamiast poprawić odprowadzenie ciepła z karty, powodują jej dodatkowy wzrost.

Zresztą na powyższym zdjęciu są widoczne braki w min. 2 elementach.

Inżynier się postarał i zaprojektował ten model karty z 6 fazową sekcją zasilania.

Najwidoczniej producent postanowił zredukować koszty i tak jednego z najdroższych modeli w sklepach, czyli wersji gaming x i ograniczył sekcje zasilania z 6 do 4 faz dla rdzenia gpu. Nie licząc zmniejszenia wymiarów płytki, która odpowiada za odprowadzenie ciepła z np. pamięci vram.

 

Konkurencja bardziej się postarała i sprzedają swoje topowe wersje kart z 6 fazową (tak jak bóg przykazał) :) sekcją zasilania np.

ASUS ROG STRIX GeForce GTX 1660 Ti:https://www.guru3d.com/articles-pages/asus-rog-strix-geforce-gtx-1660-ti-review,5.html

Colorful iGame GeForce GTX 1660 Ti Advanced OC: https://www.guru3d.com/articles-pages/colorful-igame-geforce-gtx-1660-ti-advanced-oc-review,5.html

Gigabyte GeForce GTX 1660 AORUS TI: https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-N166TAORUS-6GD

Edytowane przez Pawcioo10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszesz o MSI Gaming X to porównaj ją do tej samej półki u Gigabyte czyli do kart serii Aorus a ten z kolei jest jednak lepszy od Gaming MSI. Samo wykonanie tez jest ładniejsze. Statystycznie cewki też cichsze (opnie innych z forum).

MSI Gaming x to może konkurować jedynie z Strixem na rtxach. Aorus przy swoich tandetnych wentylatorach to zdecydowanie niższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie, posiadam referenta 5700 xt, ale korci mnie zeby wpakowac do niego Arctic Accelero Xtreme IV i miec tak niskie temperatury, jakich zaden niereferent nie osiagnie, ale pytanie teraz co z gwarancja i czy warto ryzykowac? Znam się na tym, wiec wymiana to nie problem, ale chodzi o to, jezeli za np dwa miesiace karta by mi wywalala artefakty albo cos by z nia bylo nie tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam takie pytanie, posiadam referenta 5700 xt, ale korci mnie zeby wpakowac do niego Arctic Accelero Xtreme IV i miec tak niskie temperatury, jakich zaden niereferent nie osiagnie, ale pytanie teraz co z gwarancja i czy warto ryzykowac?

Wymieniając chłodzenie na karcie niemal na pewno stracisz gwarancję na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Accelero nie rozwiąże chłodzenia , bo o ile rdzeń schłodzi ładnie to dalej jest problem z pamiątkami, gwary nie stracisz umiejętnie ściągając plomby, w co się niektórzy bawią, ja natomiast robię kopię plomb w centrum kserowania, w razie problemów lub sprzedaży karty naklejam kopię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gwary nie stracisz umiejętnie ściągając plomby, w co się niektórzy bawią, ja natomiast robię kopię plomb w centrum kserowania, w razie problemów lub sprzedaży karty naklejam kopię

Albo i tak,tylko trzeba naklejać tak,żeby producent się nie skapnął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty główne b450/x470 z za małym biosem i nieudolne próby załatania tego problemu, słabe płyty główne x570 z przegrzewającym się chipsetem, teraz karta graficzna amd

mowi to ktos kto pewnoe nawet nie widzial na wlasne oczy plyty x570.Mam taka od msi z r5 3600 pamiecia na 3600 i jest bardzo dobrze zadnego przegrzewania sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowi to ktos kto pewnoe nawet nie widzial na wlasne oczy plyty x570.Mam taka od msi z r5 3600 pamiecia na 3600 i jest bardzo dobrze zadnego przegrzewania sie.

 

Skoro masz tą płytę to może wypowiesz się na temat wentylatora na chipsecie? Ma wrażenie że nie należy do cichych więc siedzę na x470 + r7 2700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już piszesz o MSI Gaming X to porównaj ją do tej samej półki u Gigabyte czyli do kart serii Aorus a ten z kolei jest jednak lepszy od Gaming MSI. Samo wykonanie tez jest ładniejsze. Statystycznie cewki też cichsze (opnie innych z forum).

Miałem rtx 2080TI Aorus Extreme oraz mam (na RMA) 2080TI X trio od MSI.

Co do kultury pracy to nie ma porównania. MSI sporo chłodniejsze i dużo dużo cichsze.

Może w mniejszych chipach chłodzenie Aoursa wystarcza ale 2080 i 2080 TI jest za słabe. Tutaj MSI nawet nie ma co porównywać kultury pracy i temperatur.

Aorus ma za małe chłodzenie. Ale fakt Aorus bardziej mi się podobał, i zamontowany wertykalnie wyglądał świetnie w budzie. No ale to już kwestia gustu.

Edytowane przez dadi82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebię ...

 

Kupiłem Evoka i mam ten sam problem.

Temperatury, resety, artefakty i wiele innych.

 

Jestem w trakcie odsyłania karty do sklepu.

 

Jak u Was zakończyła się reklamacja, zwrot ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od tygodnia rx 5700xt XFX TCHICC 2 ULTRA jak na razie żadnych problemów temperatury w grach gpu 72-75 stopnia V ram 80-82 stopnie sekcja zasilania 78- 82 stopnie wszystko na ustawieniach fabrycznych , karta działa doskonale przesiadka z gtx 1080 który również był bardzo dobry

Edytowane przez robertgr1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam problem z długością karty. Dłuższa = przeróbka chłodzenia.

 

W tej XFX jak działa chłodzenie ?

Jest tak jak w MSI czyli do 60 stopni C wentylatory stoją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości to macie linka albo w skrócie napiszecie jak MSI dała pupy z biosami w b450?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...