Skocz do zawartości
enviroo

UEFI nie wykrywa dysku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio zostawiłem włączony komputer na noc, z rana się budzę i widzę komunikat " Boot and Select proper Boot device Insert Boot Media in selected Boot device and press a key", myślałem że reset biosu pomoże, ale nic z tego.. bios wykrywa dysk tylko gdy ustawie domyślne ustawienia (mimo tego i tak nie mogę odpalić systemu "a disk read error occurred") po zapisaniu i restarcie już nie wykrywa przez co nie mogę uruchomić systemu. Dzień wcześniej komputer sam się wyłączył i przeszedł w tryb awaryjny (?), gdzie mogłem przywrócić system sprzed kilku dni i uruchomił się bez problemu. Płyta główna : MSI H81M-P33, dysk twardy : Dysk Seagate Barracuda 7200.12 3.5\",750GB,32MB,SATAII (ST3750528AS)

Dysk podpięty pod port SATA3 3GB/S, słychać go, nabiera temperatury, kable ATA sprawdzone, wejścia przedmuchałem sprężarką, próbowałem też pod inne porty się podpiąć i wtykałem inne wejścia do zasilania i nic. Nie mam możliwości podpiąć dysk pod inny komputer, z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a podepnij go pod innego kompa

nie chce być chamski, ale proszę czytać uważnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ma wyjścia jak podpięcie do innego kompa w celu jego sprawdzenia,ewentualnie uruchomić programy diagnostyczne z płytki np. Hiren's boot aby sprawdzić dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz zauważyłem, że bios wykrywa dysk, gdy wyłącze komputer (pomimo to system nie chce ruszyć), gdy zrestartuje dysk znika, hm.. no nic, będę musiał coś wykombinować i sprawdzić na innym komputerze

Edytowane przez enviroo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios trzyma parametry,sprawdź baterię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...